Yeni Lastik Alacam Marka Önerileriniz?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeni Lastik Alacam Marka Önerileriniz?

İleti jawacı » 09 Oca 2011, 23:20

favo'yu 3,5 yıl önce aldığımda 175/70/R13 bridgestone B250 taktım. Bu lastikleri yaz-kış sürekli kullandım, daha 2 sene gider. Yılbaşından bir hafta önce kış lastiği almaya karar verip Lassa Snoways 2 plus alıp taktım. Lastikçi arkadaş ile lastikleri takarken konuşuyoruz, bu lastikler nasıl karda-buzda bir sakatlık yapmasın dedim. Lastikçinin dediği şu, abi sen bunlarla zincirsiz uludağa çıkarsın oldu. Yılbaşı gecesi saat 23 te balıkesir-burhaniyeye doğru yola çıktım. Sabah 04 e kadar yol kuruydu. Kuru zeminde 110-120 km hızda lastikte ses yok. Saat 04 ten sonra susurluğu geçince buz yapmaya başladı. Buzlu yolda kontrollü olarak sert frenler yaptım,baktım gayet iyi tutuyor,hiç kaymadı bir sorun yaşamadım. İstanbula dönüşte bursadan geçerken zaten lastikçinin sözü kafama takılmıştı, favo'yu vurdum uludağa. Zirveye 5 km kala yol karlanmaya başladı. Şimdi dananın kuyruğu kopacak dedim. Millet yolun sağında zincirle :D uğraşırken hakikatten lastikler banamısın demedi. Bırakın zincir takmayı araçtan dahi inmeden , rampa yukarı durup kalkışlar yaparak zirveye çıktık. Aynı şekilde aşağıya inerkende hiç sorun yok, gayet iyi frenlemeyle aşağıya indik. Yani lassa snoways 2 plus bence gayet iyi, kendimi güvende hissediyorum.

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
jawacı
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: murat sürer
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 94 favorit lx

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir