Arabamdaki gaz kokusu beni sinir ediyor...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Arabamdaki gaz kokusu beni sinir ediyor...

İleti sampionibo » 02 Oca 2011, 15:55

Arkadaşlar bundan yaklaşık 3 ay önce arabamı lpg taktırdım ruhsata işlettim sızdırmazlık aldım falan filan...
aldığımdan beri az da olsa gaz kokusu olduğunu fark ettim sonra yav nasıl olsa yeni takıldı motor alışma evresine kadar belli bir koku olur dedim kendimce ama nafile götürdüm adama abi her şey normal sızıntı yok dedi bana ,malum kış günü dün gece ewe gelirken arabayı çalıştırdım ve klimayı açtım ve gaz kokusu yine beni rahatsız etti acaba ,klima ile alakalı bir sorun mu acaba

2012 VW Passat 1.4 TSİ Highline DSG
+
2004 Skoda Octavia Collection Plus
Kullanıcı avatarı
sampionibo
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: halil ibrahim üvet
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2004 Octavia Collection Plus

İleti paranoia » 02 Oca 2011, 16:43

LPG li bir araç kullanmadım daha önceden ama benzer bir sorunu Opel Corsa Dizel 1,3 de yaşamıştım. Özellikle ilk çalıştırmada sabahları korkunç bir çiğ gaz kokusu burnuma geliyordu. Yok filtre değiştirdim , yok ayar falan derken hiç bir şey farketmedi. Bir gün başka biri arabayı çalıştırırken fark ettim ki koku kesinlikle egsozdan geliyor. Çözümü şunda buldum. Dışarının havasını kesen ve sadece araç içi havayı devirdaim ettiren bir düğme vardı Corsada . Çalıştırmadan önce orayı kapatıp daha sonra çalıştırdıktan sonra bir süre yol alınca açtığımda aynı kokuyu hiç duymadım bir daha. Bilmiyorum yardımı oldu mu kolay gelsin .
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

İleti osti01 » 02 Oca 2011, 17:15

benim aracım da lpg li ve hiç bir zaman gaz kokusu algılamadım. bu nedenle bir kaçak olduğunu tahmin ediyorum. araç çalışırken kontrol ettir.

yada araç yakıtı çiğ atıyorsa ondan da olabilir.

çünkü geçenlerde viskozitesi ince yağ kullandım araç ilk çalıştırmada yağı yakıyordu yanık yağ kokusu araç içerisinden algılanabiliyordu Böyle bir şey olabilir.
Kullanıcı avatarı
osti01
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: osman
Nereden: Gaziantep
Arabanız: 99 mondeo ghia

İleti ozgurbeyaz » 22 Oca 2011, 08:57

Geçen yıl benim araçta da vardı 3-4 ay devam etti. hareket halinde değilken iç hava dolaşımı yaparak sorunu çözüyordum. sonra kendiliğinden geçti.
ozgurbeyaz
CLASSIC
CLASSIC

İleti fruko71 » 22 Oca 2011, 12:22

bendede lpgde çalıştırırken beenzin kokusu var.bu kokunun sebebi nedir acaba...
fruko71
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: furkan baran
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: feliace

İleti HASSAN » 22 Oca 2011, 15:46

fruko71 yazdı:bendede lpgde çalıştırırken beenzin kokusu var.bu kokunun sebebi nedir acaba...

senin arabada lpg ile çalışmaktan benzin boruları kuruyup çatlıyor,önce diyaframda çatlaktan benzin kokusu gelir,sen onu acil bir ustaya göster bence arkadaşım
RENORENORENORENO
Kullanıcı avatarı
HASSAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan
Nereden: İzmir
Arabanız: 1998 GLX FELİCİA

İleti skinoske » 14 Şub 2011, 14:05

Benim araçtada benzin kokusu problemi vardı.Yanlız klimayı çalıştırınca geliyodu koku.Hemen kaputun sağ tarafında bulunan, serum lastiğine benzer bir hortum var.Onun ucu aşınmış.O aşınmış kısmı kesip tekrar yerine taktılar koku falan kalmadı.Senin sorununda öyle birşey olabilir mi acaba.
skinoske
CLASSIC
CLASSIC

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir