OKTAVİA A5 KASA XENON FAR YARDIM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

OKTAVİA A5 KASA XENON FAR YARDIM

İleti vkaplan6161 » 06 Oca 2011, 17:29

MERHABA ARKADAŞLAR 2007 MODEL 2000TDI ELEGANCE OKTAVİA ALDIM GEÇEKTEN ARABA ARABANIN ÜZERİNDE ÇAKMA XENON VAR BEN BUNLARI ORJİNAL YAPMAK İSTİYORUM BUNDAN DOLAYI ORJİNAL MECEKLİ FARLARINI ALDIM XENON MOTORLARI OSRAM ORJİNALİ YANİ FARIN ÜZERİNDE AMPULLERİ DEKSTRON2 ALDIM FAKAT ELEKTİRİKÇİ ARKADAŞIM BİR TÜRLÜ TAKAMADI TAKTIĞINDA ARIZA LAMBASINI YAKIYOR FARLARLADA BELLİ BİR MÜDDET SONRA YANIP SÖNMEYE BAŞLIYOR AYNI PAT PATLAR GİBİ ELEKTİRİKÇİNİ BANA SÖYLEDİĞİ BU FARLAR BEYİNDEN ALIYOR ELEKTİRİĞİNİ BU ARACIN BEYNİNİN DEĞİŞMESİ GEREKİYOR DEDİ. SERVİSE SORDUĞUMDA TAKILIYOR DEDİ. FAKAT DIŞARINDAN MALZEME ALIP TAKMIYORUZ DEDİLER BEM BU FARLARI NASIL TAKTIRABİLİRİM ARACIMA VEYA ANKARADA BU FARLARI TAKABİLECEK BİR YER BİLEN ARKADAŞIM VARSA VE BANA YARDIMCI OLURSA MİNNETTAR KALIRIM KENDİSİNE .

vkaplan6161
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: VOLKAN KAPLAN
Nereden: Ankara
Arabanız: SKODA OKTAVİA

İleti alpino » 06 Oca 2011, 18:23

eğer aldığın xenon beyni yüksek voltajla çalışan kaliteli beyinlerden değilse far arıza uyarın hemen yanar dostum. tam orijinalini istiyorsan yetkili servise gidip oradan alman lazım. farı gövdeye takmak ve sökmek çok basit ama önemli olan elektronik aksam.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti lostar58 » 06 Oca 2011, 18:30

yerin nerede kardeş
lostar58
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: OKTAY
Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti oguz » 06 Oca 2011, 18:37

benim xenon sorunu ile açtıgım konuda sordugum soruna benziyor sizinkide. asım abi'nin bana verdiği cevap elektrikçi devre arasına kondansator denen bir parça takması gerekiyomuş. takmaya calısan elektrikçiye bide bunu deyin. eğer sorunu bunla çözerse sonra da bunu deyin "ulan 20tl lik parça ile yapılan şeyi 1000 küsür tl ye patlatacaktın bize" =)

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti RoadFighter » 06 Oca 2011, 21:43

oguz yazdı:benim xenon sorunu ile açtıgım konuda sordugum soruna benziyor sizinkide. asım abi'nin bana verdiği cevap elektrikçi devre arasına kondansator denen bir parça takması gerekiyomuş. takmaya calısan elektrikçiye bide bunu deyin. eğer sorunu bunla çözerse sonra da bunu deyin "ulan 20tl lik parça ile yapılan şeyi 1000 küsür tl ye patlatacaktın bize" =)

Sorunun çözümü aynen sana bahsettiğim gibi Oğuz kardeşim.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti evsen84 » 07 Oca 2011, 09:47

kardeşim bizimde tuzumuz bulunsun. oğuz arkadaşın bahsettiği durum mantıklı olabiliecek bişe ama birde şunu dene derim. şimdi arabanın beyninde ayarlarda xzenon far var yada yok diye yazar. yani araba beyni algılamaz zenonu. beyinden xzenon var diye açtırın ve gerekli kodlamayı yaptırın belki gerek kalmaz kondansatöre felan. kesin değil ama ben ayarlarda xzenon özelliğinin açıldığını biliyorum. kolay gelsin.
evsen84
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emrullah EVSEN
Nereden: Kayseri
Arabanız: octavia A5 KASA 2005

İleti vkaplan6161 » 15 Oca 2011, 12:49

evren84 arkadaşım teşekkür ederim xenon farı senin dediğin gibi hallettim beyninden açılıyormuş açtırdım orjinal xenon ları taktırdım 850 tl ye hallrttim yardımcı olan herkese teşekkür ederim
vkaplan6161
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: VOLKAN KAPLAN
Arabanız: SKODA OKTAVİA

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir