araç değiştirmek

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

araç değiştirmek

İleti Haluk » 10 Oca 2011, 12:52

2005 model a5 fsı elegance aracımı değiştirmeyi düşünüyorum ve yerine dizel bir araç almak istiyorum ama kararsızım en üst limit 40000tl ve en üst donanım olmasını istiyorum bu kıssaslarda pek fazla seçenek yok focus ve 308 kalıyor elimde siz olsanız ne yaparsınız.gönül ister ki elegance octi alayım veya comfortline jetta golf gibi ama bunlar o donanımda imkansız gibi duruyor.arabamın üstüne 15000tl(yaklaşık) vererek dizel almak mantıklı mı sizce?birde focus tdci nasıl bir arabadır bilenler yardımcı olursa sevinirim.tdci motor bizim octiler gibi rampada bayılır mı yoksa uçar mı

Haluk
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Erzurum
Arabanız: Peugeot 308 1.6 HDI SPORTİUM

İleti Henien » 10 Oca 2011, 13:38

Focus tdi hakkında teknik bir bilgim yok ama çalıştığım şirkette bulunan focuslarla yaptığım uzun yol tecrübeme göre bayılma falan yok. 2000 devri geçtikten sonra gayet atak. Düşük devirde sıkıntı olabiliyor ama arabanın dilinden anlayınca sorun çözülüyor. Ayrıca yol bilgisayarının gösterdiği kadarıyla yüksek hızlarda bile oldukça ekonomikti.

Ama octi'den sonra konfor ve kalite olarak kesinlikle sizi tatmin etmeyecektir.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti y.emre » 10 Oca 2011, 14:38

110hp lik dizel motoru sizi rampalarda kesinlikle üzmez. octideki konfor olmayabilir ama yakıtı düşününce pişman olmıcanıza eminim
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti asdfghjk » 10 Oca 2011, 17:15

Sırf o motor yüzünden bile alınır derecede güzel bir motor,

Virajlarda Octavia'dan az bir şey daha iyidir,

Konfor olarak Octavia'dan biraz daha geri,

İç mekan genişliği ve kalite olarakta gene Octavia'dan biraz daha geri, donanım olarak zaten karşılaştırmanın adil olmadığı -Octavia Elegance daha iyi yani- bir araçtır Ford Focus.

Fakat dizel pazarında özellikle de fiyatına ve motoruna bakıp ikinci elininde gayet güzel olduğunu düşününce mantıklı bir seçenek gibi duruyor. Ama yakın bir zamanda (3-5 ay sonra) kasa değiştireceğinden eski yüz olur, fiyat olarak değeri biraz düşer bunu da hatırlatayım...
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir

İleti mustklc » 10 Oca 2011, 18:11

dizel focus gitmiyor diyorlar. gene de son karar sizin.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti Haluk » 11 Oca 2011, 12:35

arkadaşlar octi hakkındaki görüşlerinize katılıyorum rahat konforlu fakat malum dünyanın en pahalı yakıtını kullanıyoruz araçlarımızda ve octide yakayıyor malesef.araç kullanırken az yaksın diye yapmadığım terane kalmıyor bıktım valla.yumurta taktiğini uygulayı ş.içi 7,5lt yaktırsamda yakıyor.forda bende yanaşmak istemiyorum ama ne yapalım 1,6dizel ve ekonomik motor onda var gibime geliyor.paylaşımlarınız için teşekkürler.birde octi 1,6 tdı 43-45 gibi olsa sıfırı başka arabaya bakmam ama 49 da çok.onun yerine dizel volvo alırım fiyatları hemen hemen aynı ve çok asil bir araç
Haluk
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Erzurum
Arabanız: Peugeot 308 1.6 HDI SPORTİUM

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir