octaviası olanlar bi bakın bakalım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

octaviası olanlar bi bakın bakalım

İleti ali » 27 Haz 2007, 00:58

benim octavia nın ön tekerlerinden çukura yada kasislere girdiğim zaman gıcır gıcır diye gıcırdama sesleri geliyo. ustaya sordum ve bunlar gazlı amortisör, bütün octavialar yapar böyle dedi. sizin octavia'dada böyle sesler geliyo mu? yoksa ön takımlarda bi bozukluk mu var? cevap yazarsanız sevinirim.

ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 27 Haz 2007, 01:01

o gacırtı sesi z rotlardan geliyor olabilirrmi acaba ?? genelde onlar çabuk kırılıp ses yapar..sadece bi tahmin..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti guvenxoca » 27 Haz 2007, 01:30

kardeş benim alettede geliyordu,viraj demir lastikleri ve birkaç küçük parça daha değiştirdiler halloldu,çok sinir bozucu birşey bence götür yaptır,yetkili servis fiyatları aşşağıda işine yarar belki

LASTİK,VİRAJ DEMİRİ(21 MM)............................11.72

KELEPÇE VİR.DEM.LAS.......................................21.16

VİRAJ DEMİR LASTİĞİ DEĞİŞİMİ........................14.40

İŞÇİLİK..............................................................50.20 YTL

guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti octavia037 » 29 Haz 2007, 03:38

evet arkadaşım viraj demir lastiklerinden kaynaklanıyor ben her yaz sonlarında değişiyom fazla bişey tutmuyoo.... kolay gelsin 
octavia037
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti engint » 29 Haz 2007, 13:21

Benim 2004 Octavia'dan da hafif kasislerde ayni tip giciti geliyordu... Bu sesleri daha cok eski amerikanlarda duyardim... Servise gittim ve sordum... 2004 ve oncesi modellerde viraj demiri uzerinde bulunan kecelerin bu sesi yaptigini, daha sonraki modellerde bunu onleyen keceler takildigini soylediler...
Bu keceleri 6 ayda bir silikonlu gres sprey ile yagliyorlar... Ses kesiliyor... Aslinda mesele yollardaki tozun bu keceleri kurutmasi ile olusuyor... Istenirse yeni tip kece takip bu sorundan tamamen kurtulmak mumkun...
Sevgiler
engint
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 29 Haz 2007, 13:37

bu arada ben gıçırtıyı hallettim bu seferde sağ ön amortisör den ses gelmeye başladı,yaw arkadaş 2003 model arabanın amortisörü nasıl patlar anlamadım yaaa,köyde yaşamıyoruz,ankara'da yaşıyoruz,yollarda güzel,neyse amortisör çiftinin ne kadar olduğunu bilen varsa yazarsa sevinirim,bu arada arabanın değişmedik yeri kalmadı son 1 ayda bana açtığı masraf 2 milyarı buldu ben şimdi bu aleti napıyım sizceee???
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti engint » 29 Haz 2007, 14:11

Patlayan amortisorlerin tamiri mumkun diye biliyorum... Bunu Istanbul'da yapiyorlar ve cok ucuza mal oluyor... Tabii Skoda'larda hic basima gelmedi... Bu yontemi 84 model Porsche 924'umde denemistim... Servisin tavsiyesi ile yaptigim bu is uzun yillar bir sikinti cikarmadan isi goturdu...
Tabii burada amortisorun tipi (yagli/gazli) onemli olabilir...
Bu yontem tabii ki parca temininde zorluk olan araclarda belki basvurulacak bir care olmasina karsin, maddi olarak kulfetsiz sayilir...
Sevgiler
engint
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mzkndmr » 04 Tem 2007, 02:13

gıcırtılardan bende rahatsızım viraj demir lastikleri ne kadar değiştirsen lastik esnekliğini kaybedince yine başlıyor gıcırtı ama yağlı silikonlu spryler işe yarıyor lastikleri ara sıra spreyle temizlemek gıcırtıyı tümüyle önlüyor lastiği yumuşatıyor.aynı spreyle motor yüzeğini temizlemenizi öneririm.
mzkndmr
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nuriatasoy » 04 Tem 2007, 03:03

çok ilginç sanki kronik sorun gibi. Bazı arkadaşların ortak sorunu. ben de bu aralar oktavia bakıyordum. Biraz soğudum sanki bu araçtan. Benim fabiş daha sağlam ve sorunsuz mu ne?
nuriatasoy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 04 Tem 2007, 03:52

valla kardeş bu skodanın kronik mronik sorunu bitmez,değiştirme isteğin varsa git toyota al sorunsuzca bin bence
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 04 Tem 2007, 10:05

Bencede TOYOTA..
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti toGah » 04 Tem 2007, 11:01

yaw skdoa forumunda toyota gazı veiyorsunuz helal size...

başlıcam toyotanızada hiç arıza olmuyor sanki. arkadaşımın 2006 model carolla hb arabasına 7.000 km de yeni motor yaptılar.. benzinli araba dizelden daha çok ses çıkartıyordu, kimi araç 200.000km yapıyor motor kapağı açmadan.. şans 

araba işi şans işi kimisi hiç arızalanmaz yıllarca kullanılır kimisi arızadan baş kaldıramazsın.

buda biraz insanın kişiliğinden hassaslığından kaynaklanıyor. kimisinin aracın ön takım dağılalı sene geçmiştir ama adamın umrunda değildir takur tukur eder ama adam takmaz..

kimiside yolda giderken (özellikle köprülerde ) kafasını camdan dışarı çıkartıp yaw garip sesler var ben servise bir sorayım tipleri. :)

toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 04 Tem 2007, 12:35

Toyota gazı verme olayı değiL .Skoda benım babamın şirketıde değiL skoda kulllanıyorsam param buna yettiği için kullanıyorum..Düzgün kullandıkdan sonra toyota en az arıza yapan arabalardandır.Demek istediğimiz bu ..
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti nuriatasoy » 04 Tem 2007, 13:10

Benim fabiş artık bana yetmediği için daha geniş bir araba düşünüyordum. Oktavia, Jetta, Corolla ve Megane düşünüyorum. Ama kronikleşen bazı sorunları beni Oktavia dan soğutuyor. Malum ikinci eli de iyi değil. Sanki Fabişe göre daha çok kaybediyor.
nuriatasoy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AlperURHAN » 04 Tem 2007, 16:50

Crybende 2006 octavia A5 yanında birde 2005 toyota avensis D-4D var ve bu arabamın bakımına harcadığım para neredeyse yeni bi araç alacak kadar demek istediğim her iki aracında kullanıcısı olan biri olarak octavia mı toyotoya tercih ederimAngry

AlperURHAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper URHAN
Nereden: Isparta
Arabanız: octavia A5 1.6 FSI ELEGANCE

İleti ali » 05 Tem 2007, 00:15

bu forumu ben açmıştım, ama üzülerek söylüyorum, iş octavia'ların kronik sorunlu olduğuna, başka araçların daha iyi olduğuna kadar gelmiş. ön tekerlerden gıcırtı geliyor ama 1-aracı aldım alalı hiç bakım yaptırmadım, benden önceki sahibi de yaklaşık 3 ay binmiş ve hiç bakım yaptırmamış. 5 aydır bakımsız. 2-benim lastikler kabak. ayrıca yağmurlu havalarda lastikler ıslanınca gıcırtı kesiliyor.  lastiklerden kaynaklanıyor herhalde. daha da önemlisi astra'ya, megane'a,corolla'ya bindim ve kullandım. bunların sahiplerini de benim octavia'yı kullandırdım. inanın octavia'daki konforu hiç birinde göremedim. onlarında fikirlerini aldım ve utanmasalardı senin araba daha güzelmiş diyeceklerdi. octavia octavia başka bi şey demem.
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umutkubat » 05 Tem 2007, 00:27

arkadaşlar bu kadar da çamur atmayalım octavia'ya bazı sorunları olabilir ama iyi yanları daha fazla,yukarıda bir arkadaşın dediği gibi bunlar biraz şans işi genelleme yapmamak lazım.
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti guvenxoca » 05 Tem 2007, 02:14

ya neyse konu sapacak bencede bu mevzuyu kapatalım sonuçta herkesin düşüncesi farklıdır ve herkesin arabası kendine güzeldir veya kötüdür,işin içinde şans meselesi ise kesinlikle vardır,kısmet işte bize problemli bir araç geldi burnumuzdan getirdi o yüzden soğuduk,sorun sadece benim alette olsa anlıycam ama görülüyorki benzer problemler birçok arkadaşımızda var, kronik arızalar yaşanıyor,servisler sıkıntı yaratıyor bütün mesele bu,bundan dolayıda skoda zarar görüyor
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir