octaviası olanlar bi bakın bakalım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

octaviası olanlar bi bakın bakalım

İleti kamburoğlu » 05 Tem 2007, 02:44

selam kardes bende fellıcıa var benimde hayalımde octavıa  var sana katılıyorum en guzelı budur bir gun bızde alırız inşalllah adım turan hoşcakal

kamburoğlu
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mzkndmr » 05 Tem 2007, 02:56

her araçta kronik sayılacak sorunlar var lastik öter kapı gıcırdar vs.2000 yılından beri octavia kullanıyorum araç değiştirmeye karar verdim ve yine octavia aldım ilk aracımı 100000 km kullandım tek gıcırtı viraj çubuk lastiğiydi ucuz bir parça değiştir iki sene gıcırtı duyma.yeni aldığım octavia da aynı ses vardı değiştirdim iki sene oldu daha ses yok ne zaman gıcırdar o zaman boş bir zamanımda değiştiririm yani gıcrdamanın araça bir zararı yok sadece sinir bozuyor
mzkndmr
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AlperURHAN » 05 Tem 2007, 16:06

arkadaşlar siz bu sorunlara kronik sorun diyorsaniz bi de toyota yeni kasa avensis kullanında kronik sorun-sorunlar nelermis bi görun bakalımClap
AlperURHAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper URHAN
Nereden: Isparta
Arabanız: octavia A5 1.6 FSI ELEGANCE

İleti nuriatasoy » 06 Tem 2007, 13:39

[quote="AlperURHAN"] arkadaşlar siz bu sorunlara kronik sorun diyorsaniz bi de toyota yeni kasa avensis kullanında kronik sorun-sorunlar nelermis bi görun bakalımClap[/QUOTE]
OKtavia ile beraber Toyota da düşünüyorum ben . Toyotanın ne gibi problemleri var.
nuriatasoy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ihsan » 06 Tem 2007, 14:32

ya bir kere octavia ile corollanın arasında daglar kadar fark var. aynı fıyatta arac alacaksan octavia nın full unu alırsın kı bence ne kadar fıyat farkı olsa bıle bu sekmende en iyi otomobiller arsında . altı ustu bı gıcırtı glmıs yanı  sızde arabayı yerden yere vurdunuz yanı hakkını varın arabanın hakkını :)
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti AlperURHAN » 06 Tem 2007, 16:35

beyler bendeki avensis 17000 km de bi şanziman arızasi verdi. 22,455 km de beyni çöktu ve son olaraak 71000 km de motorunu değiştiler bunlar temel sorunlar sizin kronik dediğiniz ariza ve seslerde bu arabada vardı şimdi siz soyleyin kaçınız OCTAVIA da motor değiştiniz yada kaçınızın şanzımanı arıza verdi. son olarak hangi sorunlar kronık siz söyleyinEvil%20Smile 
AlperURHAN
CLASSIC
CLASSIC

İleti guvenxoca » 06 Tem 2007, 21:06

[quote="AlperURHAN"]beyler bendeki avensis 17000 km de bi şanziman arızasi verdi. 22,455 km de beyni çöktu ve son olaraak 71000 km de motorunu değiştiler bunlar temel sorunlar sizin kronik dediğiniz ariza ve seslerde bu arabada vardı şimdi siz soyleyin kaçınız OCTAVIA da motor değiştiniz yada kaçınızın şanzımanı arıza verdi. son olarak hangi sorunlar kronık siz söyleyinEvil%20Smile [/QUOTE]

ama kardeş biz farklı şeylerden bahsediyoruz,doğrudur senin arabanda böyle tatsızlıklar olmuş olabilir,bizimde sıfır passat 3000km şanzıman dağıttı oluyor böyle şeyler,

bizim dediğimiz problemlerin çoklugu ve yaygınlıgı,örneğin bugün araç içine rüzgar sesi almayan octavia yok nerdeyse,motor ışığı,sorunu vs...sen bireysel olarak sıkıntı yaşamızsın bizse topluluk olarak yaşıyoruz,bugün toyotonın servisi skoda servislerine 10 basar,sen avensiste yaşadığın sıkıntıyı skodada yaşasaydın görürdün farkı
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ihsan » 06 Tem 2007, 22:33

diger konulara katılmıyorum ama servis konusunda skoda cok kotu hemde coookk
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti mzkndmr » 08 Tem 2007, 00:50

hiç rüzgar sesi almadım  şimdiye kadar motor ışığımda hiç yanmadı çok şükür.servise gelince garantimin dolduğu gün servise elveda dedim
mzkndmr
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 09 Tem 2007, 15:19

skoda kullanıcısı olarak ve toyota kullanan yakın arkadaşlarımın gördüğü muameleleri yakından izleme fırsatı bulan birisi olarak toyotanın servis kalitesinin ciddi farkla önde olduğunu söyleyebilirim.
Ama araç kalitesi olarak ve fiyatının karşılığı olarak da skodanın onde olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim

isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti reddragon » 09 Tem 2007, 15:42

katılıyorum skoda kalite konfor ve fiyat olarak toyotadan daha iyi
reddragon
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AlperURHAN » 09 Tem 2007, 17:50

bakın beyler bende sadece toyota yok toyatanın yanında bi de octavia A5 elegance 1.6 fsi var ve bana göre bu araç benim toyota avensis 2.0 D-4D me 100 basar bu kullanıcı görusu skodadan önce 2004 vectram vardı skoda vectra danda 100 lerce kat ustundu anladınizmi simdi oto tecrubelerem 1- 2 arabalık değil aracınıza sahip çikin !!!!!!!Angry
AlperURHAN
CLASSIC
CLASSIC

İleti guvenxoca » 09 Tem 2007, 20:45

ya arkadaşlar iyice yaptınız yani... tamam herkes anlaşıldı arabasını çok seviyor ama biraz abartmıyormusunuz. sanki dünyada sadece skoda var başka marka araç üreticisi yok.... iki dakkada toyotayı, opeli,renault u çürük ilan ediyorsunuz,,işe yaramaz ilan ediyorsunuz sanki skoda çok süper bir markada... sezarın hakkı sezara tamam güzel araçlar yapmaya başlamış olabilir ama kendi başına var olamayan wv gurubunun altında  ,wv rüzgarıyla yol almaya çalışan ,aslında türkiye şartlarına hiçde uygun olmayan bir marka....kim ne derse desin bunlar benim şahsi görüşüm sonuçta otomobil bir araçtır,amaç değildir,nerdeyse octavia yı mercedes E serisiyle bir tutacaksınız....ne olursa olsun skoda hala handikapları olan bir markadır...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 17 Tem 2007, 02:44

Duygusal yaklaşımlar bu siteye bir şey kazandırmaz.Araçlarımızın iyi ve iyi olmayan,yani eksik yönlerini paylaşacağız tabiki.Marka karşılaştırmaları da yanlış bence.Boşuna birbirimize birşeyleri kabul ettirmeye çalışmayalım.Toyota'nın A'sı üstündür,Skoda'nın B'si.İki farklı marka.Bence rakipde değiller zaten.Bu arada Opel Türkiye'de en çok satan otomobillerden biridir ancak http://www.sikayetvar.com/?ix=x&loc=cat ... el=3&id=24 sitesinde en çok şikayet alan otomobildir.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti octaviamania » 17 Tem 2007, 02:45

Arkadaslar 2001 octavia elegance 1600rs satın aldım.fiyatı 17500...sizce fiyat uygun mu ve yakıt tuketimini henuz olcemedim...ortalama ne yakar acaba...tesekkuler...ayrıca teknik ozelliklerini tam olarak bulabilecegim bir adres varmı acaba...?
octaviamania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 10TOPRAK » 17 Tem 2007, 11:50

Cool hangi marka olursa olsun şansınız yoksa aracınızda problemler yaşarsınız.Bu site skodaya ait ve sonuçta altımızdaki araba SKODA..!!
Onun için beğenmeyen arabasını satar istediği arabayı alır yalnızzzz burada yerden yere vurmanın alemi yok dostlar!!
Lütfen şunu UNUTMAYALIM
YA SEV SKODAYI YADA TERKET BU SİTEYİ..
NOT:Kimsenin bu forumun HUZURUNU bozmasına müsade etmem..!! 
10TOPRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti Sselim » 17 Tem 2007, 12:23

arkadaşlar bence yaptıgınız tartışmalar herkese zarar veriyor,,,
sonucta burası skoda forumu ve skodanın korunmasıda son derece normal,,,

aaa opel reno skodaya 5 basar diyecek halimiz yokya,,,

herkes seçimini skodadan yana yapıp bu çatı altında toplanmış,,,

gereksiz tartışmalara izin vermeyin,,,
Sselim
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 18 Tem 2007, 02:06

[quote="octaviamania"]Arkadaslar 2001 octavia elegance 1600rs satın aldım.fiyatı 17500...sizce fiyat uygun mu ve yakıt tuketimini henuz olcemedim...ortalama ne yakar acaba...tesekkuler...ayrıca teknik ozelliklerini tam olarak bulabilecegim bir adres varmı acaba...? [/QUOTE]
araba temizse eder o fiyat. servis herşeyini söyler zaten. bazı eksiklikleri varsa etmez. daha uygun fiyata alabilirsin.  yakıta gelince uzun yolda 90-100 le gaza fazla yüklenmeden gidersen ortalama km. de 20 ykr yakıyor. şehir içi de gaza yüklenmene bağlı olarak 25-30 ykr arasında değişir. araban hayırlı olsun diyelim. 
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir