A5 Kasanın elektronik sistemi???

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

A5 Kasanın elektronik sistemi???

İleti murat06 » 02 Tem 2007, 01:10

Arkadaşlar bende ambiante a5 kasa var.Geçen yetkili serviste bakımı yaptrılırken sis farlarınıda taktırdım fakat yanmıyolar sadece görünüş olsun diye duruyo.Sebebi servis bağlantı yapmıyoruz dediCry yazı gelmiş servise heralde yüce otodan yada çek. lerden.a5 kasaların elektronik sistemi diğer skoda modellerinden farklıymış sonradan herhangibi elektronik bağlantı yapılamıyormuş.Sonradan arıza veriyormuş.Sistem taşımıyomuş heralde.Elektronik sistemi farklıymış voltajla ayarlıyomuş öle bi şeyler dediler.Eski kasa octiyi getir elek. istediğin herşeyi yapalım dedi.

Hatta geçen adamın biri bluetooth bağlatmış araca araç beynini yakmış.(Gerçi burda sadece elek.sisteme değil beynede bağlı bi işlem)Ben pek anlam veremedim bu duruma, bilgisi olanl arkadaşlar ve skoda servisinde görevli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

murat06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 02 Tem 2007, 01:23

Arkadaşlar her fırsatta söylüyorum aracınızın elektrik-elektronik aksamından servisler hiçbirşey anlamazlar. Yetkili servis zaten tamirci değil değiştiricidir, bozuk parçayı bulur yerine sağlamını takar. Çözüm üretmez, fikir üretmez, sorgulamaz, sorgulayanı sevmez, statükocudur. Doğru düzgün bir iş bekliyorsanız oto elektriği ve elektroniği konusunda deneyimli bir yer bulmanız gerekir. Octavianın beynini NASA'ya verseniz uzaya roket fırlatır bizim servislere göre sis farı bağlama ile araba bile yürümeyecek...

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti mygokhan » 02 Tem 2007, 01:23

hikayeci bunlar..sanki araba audi A4 quadro :)
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti murat06 » 02 Tem 2007, 01:35

Ya bende aynı şeyleri düşünüyorum.HAtta bunları duyunca çok şaşrımıştım ama bunları söyleyince insanın içinde bi şüphe kalıyo.
murat06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 02 Tem 2007, 02:03

ya bırakın bu servisleri adamlar karanlık sensörünü farın içinde demişler ya,yuh yani,emir beye katılıyorum her işin bir ustası var,gitsen baksan kendileri bağlayamamıştır ondan atmışlardır
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti murat06 » 03 Tem 2007, 04:03

a5 kasası olupta serviste böyle bir durumla karşılaşan var mı???

murat06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 04 Tem 2007, 00:12

karanlık sensörümü???
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mzkndmr » 04 Tem 2007, 01:19

A5 kasada sis farlı model yokmu yada sisfarı olan modelin elektronik sistemi farklımı farklı olması imkansız bir ihtimal en azından aküden direk elektirik çekilir ve röle ile sis farları çalıştırılır ama bu doğan şahin değil ki octavia nasıl olurda servis sis farı takıp çalıştıramaz inanılır gibi değil sınuçta bu arabanın sis farı takılı modeli var

mzkndmr
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti APM78 » 16 Ağu 2007, 02:48

müzik sistemi dolayısıyla neredeyse aracın tüm elektronik aksamını değiştirdim allaha şükür hiç bir sorun yok...

APM78
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Satli » 19 Ağu 2007, 01:32

çek cumhuriyetine e-posta at ben kaç kere vw çektim eski aracım için, hatta sırf benim için mühendis gelmişti sende dene skoda servislerinin çoğu böyle hepsinde saçmalık dolu o zaman aksessuar bölümüne niye koyuyorlar sis farlarını. sadece şunu söylüyeyim eğer servis takarsa ve 1 yada 2 yıl içinde bozulursa servis bunun herşeyini karşılamak zorundadı ve adamlar bundan kaçtıkları için bunu yapmıyorlar... sırf skoda bunu yapıyor en kötü firmadan tut en iyisine kadar hiç bir firmada yok böyle bişey adam mini cooper alıyor türkiyede yeni sisitem taktırıyor servisinde ama bizde klasik yağ değişimi yok 60 bin bakım daha adamlar FSI hangi yağı koycaklarını bilmiyolar sanki 1989 kalma reno9 araba, FSI motor var artık ben servis olarak DOĞUŞ'U tercih ediyorum  randevu alıyorsun hiç değilse FSI nedir! MPI nedir! HPT! nedir biliyorlar. sorun skoda ustalığına ya mazda servisnden geçme yada hundai servisinden yada toyotadan geçenlerde ama arada iyi ustalar çıkıyor firmalarda bunların değerlerini bilmiyor ne staj var nede eğitmen 15 gün staj diye toplıyorlar sadece vida söktürüyorlar ... ustalarda yazık olur bizlere de anlaşılan skoda uzun bir süre daha insanların tam yaralanabilecekleri bir firma kuramıycak Ülkemizde....Saygılar
Kullanıcı avatarı
Satli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Salih Fikret Atlı
Nereden: Antalya
Arabanız: Seat Leon TDI DSG, Seat İbiza Cupra

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir