Dörtlülerin yanması

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Dörtlülerin yanması

İleti kolaga58 » 16 Şub 2011, 10:27

Mrb arkadaşlar
Aracımı kilitledikten sonra belli bir zaman sonra 4 lüler yanıp sönüyor.Bu neden olabilir.Arıza hakında bilgisi olan varmı,yardımcı olursa sevinirim.Teşekkürler

kolaga58
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kolaga58 » 16 Şub 2011, 18:08

Konu hakkında bilgisi olan yokmu arkadaşlar
kolaga58
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti unknown1 » 16 Şub 2011, 18:37

Arabanın markası modeli cinsi ıvırı zıvırı nedir hocam?:D
Arabanda alarm varmı?
Yıkattığın zamanlardamı yapıor?
Ne zaman yapmaya başladı ?

Benim Feliciamda alarm vardı orjinal. Alarmın sirenlerini iptal ettim.Bozuk olduğu için.Sadece uzaktan kumanda merkezi kilidi oalrak kullanayım dedim.Gene olmadı bir süre sonra dörtlü yakmaya başladı. vs vs Böyle bir durum olabilirmi ?
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti alpino » 16 Şub 2011, 19:37

konunun yerine bakarsak aracınız octavia. a5 kasa elegance octavialardaki orijinal alarm sistemi kapılar kilitlendikten hemen sonra bir bip sesi çıkararak flaşörleri 2 kez yakıp söndürür. bu ATA CONFIRMATION olarak geçiyor. ses ve ışıklı uyarı ile kapıların başarılı olarak kilitlendiğini belirtir. ama siz kapıları kilitledikten uzun zaman sonra flaşörler yanıyorsa sorunmu vardır yoksa sistem orijinal mi değildir bilemiyorum.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti kolaga58 » 17 Şub 2011, 09:22

Evet aracım 2007 model octavıa elegance.Araçta alarm yok sadece orjinalinde olan iç alarm var.Kapıları kumandayla kilitledikten sonra (buraya kadar problem yok)belli bir zaman sonra dörtlü flaşörler devamlı yanmaya başlıyor.Taki aracı tekrar kumandayla açıp kapatıncaya kadar.Yaklaşık olarqak 1 aydır böyle.
kolaga58
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 17 Şub 2011, 12:02

alarm sisteminde bir sorun olması lazım. ayırca aracınızda fabrikada takılmış olan alarm sistemi mevcut. vw grubu hiçbir zaman orijinalinden darbe sensörlü alarm kullanmadı. bu aracınızda alarm olmadığı anlamına gelmiyor.

kapılarınızı kilitledikten sonra araç içinde hareket olursa, kapılardan herhangi biri (buna bagaj ve motor kaputu da dahil) açılırsa, araç çekilirse veya akü sökülürse alarm sistemi devreye girer.

ama flaşörlerin sürekli yanık kalmaması lazım. servise göstermeniz gerekiyor bence.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir