Octavia Çalışmıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia Çalışmıyor

İleti asdfghjk » 14 Mar 2011, 21:08

Merhaba abilerim :) Babam yurt dışında olduğundan dolayı arabayı çalıştırma işi bana kaldı. Bende 16 yaşında biri olduğumdan sadece 25-30 dakika arabayı haftalık çalıştırıyordum o kadar. Araya dersler falan girince 10 gündür çalıştıramadım arabayı ve bugün çalıştırmaya çalıştım ama çalışmadı. Hemen radyoya baktım "Safe" moduna geçmiş. Bütün ışıklar marşa bastığım gibi söndü, geri çektiğim zaman tekrar yandılar. Yardım için aklıma ilk siz geldiniz. Sizce akü mü bitmiştir, yoksa 2 aydır böyle çalıştırma durumundan dolayı araba bir sorun vs. mi çıkarmıştır ?

Ayrıca babamın gelmesine daha 2 hafta var, o yüzden sizce babamı mı bekleyeyim, yoksa sizin önerileriniz nelerdir ? Yardımlarınızı bekliyorum :)

asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir

İleti delidolu » 14 Mar 2011, 21:09

aküüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüü....
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti forman37 » 14 Mar 2011, 21:11

sızın aracın akusu bıtmıs arac uzun sure yattığı ıcın aku deşarj oluo yoldan gecen herhangı bı aractan takvıye yapıp aracaı çalıştırın ..teyp te safe ye gecmıs teypte enerjı kesıldığı ıcın sıfre korumasına gecmıs elınızde kod varsa tekrardan gırıp çalıştırabılırsın onuda servıs yapıcak .sana sadece baska bı aractan takvıye yapıp çalıştırmak kalıyo her hangı bı problem yasatmaz sadece akunuz bıtmıs ...
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti hakanerdogan » 14 Mar 2011, 21:12

Akü boşalmış ama ömrü bitmemişde olabilir, takviyeyi çekecen bi 50-60 km gidecen öle şarj olur. Pil şarj ettiğinizi sanmayın 10 dakikalık çalıştırma ile 900 devirde marş yaparken yedirdiğini bile geri koymaz araba, öle zakkadan şarj olan bir şey değil. Hiç çalıştırmasan belki bitmeyecekti.

Akü bitmesin diye araba çalıştırmanın özünde yatan mevzu 10 dakka rölantide beklet kapat değil ne yazık ki :) Binecen 20-30 km :)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti SkodamFabiam » 14 Mar 2011, 21:13

Akü, zayıflamış. Ara sıra çalıştırmalarınız yeterli olmayabilir. Çünkü seyir halindeki şarj ile aracın durduğu yerdeki şarjı farklı olur. Ama belli ki aracın aküsü zaten zayıfmış birde siz 10 gün aracı hareket ettirmeyince, kendini koyuvermiş. Başka bir aractan takviye atarsanız çalışır ;)
Kullanıcı avatarı
SkodamFabiam
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 2004 Elegance 101Bg

İleti asdfghjk » 14 Mar 2011, 21:25

Cevap için çok teşekkürler abilerim :) Ben sadece sokak arası bir kaç tur yapıp arabayı yerine koyuyordum ne olur ne olmaz diye :) Yaşım 16 fakat sürmeye gayet rahat sürerim ama riske girmeyeyim diye hiç çıkarmamıştım, ne olur ne olmaz diye :)

Akü takviye işlemini sanırım akü takviye kablosu denen zımbırtı ile yapıyoruz değil mi ? O işlem benim gibi bilgisiz bir insanın yapabileceği kolaylıktaysa anlatabilir misiniz ? Tekrardan çok çok teşekkür ederim rahatladım valla :)
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti asdfghjk » 14 Mar 2011, 21:28

hakanerdogan yazdı:Akü boşalmış ama ömrü bitmemişde olabilir, takviyeyi çekecen bi 50-60 km gidecen öle şarj olur. Pil şarj ettiğinizi sanmayın 10 dakikalık çalıştırma ile 900 devirde marş yaparken yedirdiğini bile geri koymaz araba, öle zakkadan şarj olan bir şey değil. Hiç çalıştırmasan belki bitmeyecekti.

Akü bitmesin diye araba çalıştırmanın özünde yatan mevzu 10 dakka rölantide beklet kapat değil ne yazık ki :) Binecen 20-30 km :)

Hakan abi, ben genelde 1500-2000 devir arası sabit arada 3000 civarı bir gaz veriyorum ilk 5 dakika, sonra 500 metre falan arabayı hareket ettiriyordum. Yani yaklaşık 30 dakika falan çalıştırıyordum arabayı. Anladığım kadarıyla benim yaptığım yetersizmiş yani değil mi daha fazla kullanmak gerekiyormuş :)
asdfghjk
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 14 Mar 2011, 21:52

talhadogdu yazdı:Cevap için çok teşekkürler abilerim :) Ben sadece sokak arası bir kaç tur yapıp arabayı yerine koyuyordum ne olur ne olmaz diye :) Yaşım 16 fakat sürmeye gayet rahat sürerim ama riske girmeyeyim diye hiç çıkarmamıştım, ne olur ne olmaz diye :)

Akü takviye işlemini sanırım akü takviye kablosu denen zımbırtı ile yapıyoruz değil mi ? O işlem benim gibi bilgisiz bir insanın yapabileceği kolaylıktaysa anlatabilir misiniz ? Tekrardan çok çok teşekkür ederim rahatladım valla :)

+>+
->-

şeklinde bağlayacaksın :)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir