facelift e kavuştum sonunda

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

facelift e kavuştum sonunda

İleti seymen » 26 Mar 2011, 02:07

arkadaslar aracımı sonunda bayiden teslim aldım ve 550 km lik yola çıktım 2 gündür de kullanıyorum izlenimlerimi sizinle paylaşmak istiyorum.

aracım 1.4 tsi manuel elegance modelidir . konyadan teslim aldım bursaya gelene kadar rodaja uygun davranmaya çalıştım fakat yol kalabalık ve komyonların çok olması sebebiyle ani hızlanmalar yapmak zorunda kaldım bazende sıkılıp biraz yüklendim gaza 190 ı gördüm devam ettirmedim bu şekilde yaptığım 550 km lik yolda yarım depoyu 1 çizgi geçti yakıtı gayet ekonomik gözüktü buda benim çok hoşuma gitti tabi . aldığım için biraz daha mutlu oldum. ama bazı kısmlarına kafam takıldı ; dişli asfaltta lastik sesini ve 120 veya 130 km den sonra rüzgar sesini kabin içine çok alıyor gibi geldi. bugünde işyerinde bi arkadaşımın aldığı yeni jetta 1.2 tsi da da aynı sorun olduğunu ve 70km hızda bile rüzgar sesinin olduğunu aracını geri vermek istediğini dava açacagını söylemesi beni iyice ilişkilendirdi . bu konuda tecrübesi olanlar varsa lütfen paylaşsınlar.

araçtaki kullanım alanı çok ferah ani hızlanmalardaki ataklık müthiş resmen fırlıyor,sollamalarda süper,gösterge ışıkları ve klima ışıkları göz almıyor gayet kullanışlı.

genel olarak octavia dan çok memnun kaldım yukarıda anlattıgım olaydan başka bi sıkıntım yok inşallah da olmaz

Kullanıcı avatarı
seymen
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: fatih ünsal
Nereden: Bursa
Arabanız: octavia facelift 1.4tsı elegance

İleti hakanerdogan » 26 Mar 2011, 03:40

İçeri ses alma durumu bu sınıf araçlarda bi yerden sonra katlanılması gereken bi durum davadır carrtır curttur suyunu çıkarmaya gerek yok bi yol olmaz o davadanda zaman ve para kaybı. Ek olarak lastiğede bağlı bir durum. Michelin ve Good Year Efficient Grip bu konuda iyi lastikler ses yapmazlar fakat Continental veya Bridgestone ile gelmişse biraz ses yaparlı lastiklerdir.

Ek olarak ülkemizdeki asfalt kalitesi malumuzdur Avrupa gibide değildir.

Hayırlı olsun.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti halil2202 » 07 Nis 2011, 18:04

Öncelikle aracın hayırlı olsun arkadaşım.
Yol sesi ve lastik sesi gibi sesler duymak istemiyorsanız D sınıfı bir araç almalısınız.
Ben pek anlamazdım şimdi D sınıfı bir arabaya biniyorum. Neden sınıf farkı olduğunu kullanınca anlıyorsunuz..
halil2202
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: halil halil
Nereden: Çorum
Arabanız: fiat stilo

İleti Anonymous2 » 07 Nis 2011, 19:47

HAYIRLI OLSUN LASTİKLER SANIRSAM CONTİNENTAL BENİMDE ÖYLE BU MARKA LASTİKLER YAPI BAKIMINDA SERTTİR. MİCHELİN ALMANI TAVSİYE EDERİM. BENDE ÖYLE YAPICAM. BU ARADA " D SINIFI" DERKEN NE DEMEK İSTEDİĞİNİZİ ANLAMADIM HALİL BEY.
Octavia Elegance 1.4 TSI DSG A5 2011

Kullanıcı avatarı
Anonymous2
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Balıkesir
Arabanız: Oº°‘¨2011 SKODA OCTAVİA 1.4 TSI DSG ELEGANCE¨‘°ºO

İleti seymen » 07 Nis 2011, 21:37

teşekkürler Allahım hepimizi kazalardan belalardan korusun . bu ses alma olayı bence segmentle cok alakalı değil tamam d segmentindeki çoğu markada daha az alıyodur ama bu konforda bi aracta bu kadar fazla olması cokta normal ve kabul edilebilir değil bence sonuçta alırken en cok konfor için tercih ediyoruz(ben öyle yaptım açıkçası) bu arada sizin bindiğiniz d segmenti araç hangisi merak ettim ses almayan

lastiklere gelince bunu söyleyen bi kaç kişi daha oldu ama suan duygusal olarak değiştirme ihtimalim yok idare etcez artık müziğin sesini yükseltmeye devam
Kullanıcı avatarı
seymen
CLASSIC
CLASSIC

İleti sufe » 07 Nis 2011, 22:51

Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin. Ses sorununa gelince, geldiğiniz yolları bildiğim için bence normal. Ben test amaçlı BMW 5 serisi kullanmıştım, ıslık sesine benzer sesler geliyordu. Eğer duymak için dinlerseniz her araba gürültülü gelecektir. 90 km de 70 db den 68 db indirebilen çok az araba var, O farkıda zaten kulak anlamaz. Boşuna kafanızı takmayın. Güle güle kullanın.

Saygılar.
Kullanıcı avatarı
sufe
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Suleyman
Arabanız: SuperB 1.4TSI Elegance

İleti seymen » 07 Nis 2011, 22:53

teşekkür ederim siz bursanın neresindesiniz
Kullanıcı avatarı
seymen
CLASSIC
CLASSIC

İleti sufe » 07 Nis 2011, 22:58

Nilüfer- Ertuğrulkent teyim.
Kullanıcı avatarı
sufe
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Suleyman
Arabanız: SuperB 1.4TSI Elegance

İleti halil2202 » 08 Nis 2011, 09:29

Ben 2.5 yıl fiat stilo kullandım. O aracımda skywindow yani komple cam tavan olduğu için yol sesi çok fazlaydı. Fiat olmasıda yoldan gelen lastik sesini çok fazla içeri veriyordu. Sattıktan sonrada tam 2.5 ay boyunca Octavia aradım ama temizini bulamadım. BU arada Octavia kullanma şansımda oldu deneme sürüşleri yaptım. Stiloya göre elbetteki çok üstündü.
Fakat dediğiniz gibi bu yol sesi olayı jetta da bile varken. BUrdaki olay lastikle çok fazla alakalı değil. Elbetteki lastik bir nebze olsun sesi azaltacaktır markaya göre.
Ama izolasyon ve kullanılan malzeme kalitesi farkı var.
Ben Octavia bulamayınca önümede çok temiz bir 2008 mondeo yeni kasa denk gelince temizliğinden dolayı kaçırmak istemedim ve aldım.
Ama şunu anladım ki arada çok fark var D sınıfı bir araç en iyi C sınıfı araçtan daha kaliteli hissini size yolda konfor bakımından veriyor.
Burda SuperB kullanmadım. Biraz daha param olsaydı SuperB alırdım. Burda benim dediğim bu yol sesi testini aynı markanın SuperB aracına binerseniz fakedersiniz.
Ben bu sınıf olayına çok fazla anlam veremezdim bana göre sadece fiat farkı ve genişlik gibi gelirdi. Ama kullanınca anlıyorsunuz neden bu arabalara sınıf farkı koyduklarını ve daha pahalı olduklarını.
Anlatma istediğim buydu.
Ama Octavia kesinlikle kötü araba demiyorum bana göre sınıfında en iyi arabadır. Ve en fazla D ye yaklaşan bir araçtır. Kİmilerine göre D sınıfı olarak bile değerlendirilebilir niteliktedir.
halil2202
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: halil halil
Nereden: Çorum
Arabanız: fiat stilo

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir