Yeni octavia classic 1.6 MPI (LPG) sahibine tavsiye

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeni octavia classic 1.6 MPI (LPG) sahibine tavsiye

İleti zfrtrz » 20 Nis 2011, 15:58

Arkadaslar mrb..
2011 model Octavia Classic MPI 1.6+LPG (zavoli) alarak araniza katilmis bulunuyorum.
6 yillik focus collection kullanicisiyken ekonomi kaygilarimi bertaraf etmek icin octavia MPI (+LPG) yi tercih ettim.(zira her sabah 8:00 de flasorleri acarak yakit maliyetimde bir azalma olmadigina kanaat getirdim)

Tecrubeli LPG li octavia kullanicilarinin bilgilerine ihtiyacim var. 1-) LPG li arac ta, arac LPG de calisirken oksijen sensorunden gelen bilgi ile “egsoz gazi ikaz lambasi” yaniyor? Bu sorunu bertaraf etmenin/ettirmenin yontemi nedir? Boyle kullanilmasi halinde ecu hafiza loglari asiri sisince aracta bi sapitma olurmu yoksa hemen LPG nin takildigi servise gitmelimiyim ve servis bu sorunu kalici olarak cozermi?
2-)Arac kontak çevirir çevirmez cok kisa bi zamanda LPG ye geciyor ve tabii bu arada devir saati de yaklasik 5 sn geziniyor. Bunu gazi takan yerde ayarlatmaya gidecegim. sizce orada iken sorup ogrenmem gereken kritik sorular nelerdir.
Herkese Mega Sevgiler....

zfrtrz
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: zfr
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: octavia classic 1.6

İleti gaffar » 20 Nis 2011, 17:22

HAYIRLI OLSUN ALLAH KAZASIZ BELASIZ Bİ ŞEKİLDE BİNMEYİ NASİP ETSİN ÇOK DOĞRU BİR SEÇİM YAPMIŞSIN GERÇEKTEN BENDE DE 2011 MODEL OCTAVİA VAR LPG Lİ AMA DEDİĞİN HİÇ BİR SORUN YOK BENDE ARTI OLARAK SÖYLEYİM BENİM ARABA ÇOK GEÇ GEÇİYOR LPG YE ACEP NE DENDİR DİYE DÜŞÜNDÜM VE BULDUM DERECESİNİ 0 YAPMAK LAZIMMIŞ TAKAN ARKADAŞLARIN Bİ BİLDİĞİ VAR DİYE BENDE SESİMİ ÇIKARTMIYORUM YAKLAŞIK 1 KM SONRA GEÇİYOR GAZA AMA ŞUNU SÖYLEYİM BENDE HİÇ EGSOZ UYARI LAMBASI FALAN YANMIYOR BİLGİN OLSUN Bİ GARİPLİK VAR ARAÇTA

gaffar
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: GAFFAR1453
Nereden: Ankara
Arabanız: 2011 skoda octavia classic 1,6 102hp şeker beyaz

İleti zfrtrz » 21 Nis 2011, 07:38

teşekkurler. ben de gazcıya gideyim bakalım ne diyecekler.
zfrtrz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti senatorler » 27 May 2011, 20:06

merhaba bende octavia almayı düşünüyorum ve 2012 lerin çıkmasnı bekliyorum ama 2011 alacağım fiyat uygun olur diye clasik model alıp lpg taktırmayı düşünüyorum hangi lpg daha iyi ve ne gibi sorunlar çıkıyor birde sizin lpg ile sorununuz ne oldu?
:|
senatorler
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: murat cömert
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: skoda

İleti erharp » 27 May 2011, 20:14

arkadaşım diye diye dilimde tüğ bitti resmen.... ucuz etin yahnisi kara olur derler. arıza ışığı yanmasın, performans kaybı olmasın diyorsan, ben aracımı hemen satmıcam 3-5 sene binicem ve de kusursuz bi lpg istiyorsan PRINS derim. tek geçerim. ben taktıralı 7000 km oldu ve bu dediklerim bizzat test edildi ve onaylandı. tek sorun para tabi 2300 tl civarı.
Kullanıcı avatarı
erharp
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erol
Nereden: Zonguldak
Arabanız: 2008 octavia elegance 1.6 mpi SATILDI

İleti zfrtrz » 07 Haz 2011, 09:35

arkadaslar selamlar tekrar.
sorunuma tamamen çözüldü. şöyleki;
LPG yi takan polaris zavoli ile telefon ile görüştüm ve bana 1500 km olunca gel halledicez dediler. ben de niye 1500 ü bekliyecem hemen geliyorum dedim ve gittim. söz konusu firmada UFUK USTA' ya derdimi bidaha anlattım ki araç daha 300 km deydi. neyse LPG ecusunda gerekli set değerlerini girdi heralde ve araç şu anda 2300 km ye geldi herhangi bir sorun yok.hatta LPG-Benzin geçişi olsun, ilk çalıştırmadaki rölanti gezintisi olsun hiç bir şey kalmadı. Sağolasın UFUK USTA diyorum
bilginize...
herkese mega saygılar
zfrtrz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 07 Haz 2011, 09:41

zfrtrz yazdı:arkadaslar selamlar tekrar.
sorunuma tamamen çözüldü. şöyleki;
LPG yi takan polaris zavoli ile telefon ile görüştüm ve bana 1500 km olunca gel halledicez dediler. ben de niye 1500 ü bekliyecem hemen geliyorum dedim ve gittim. söz konusu firmada UFUK USTA' ya derdimi bidaha anlattım ki araç daha 300 km deydi. neyse LPG ecusunda gerekli set değerlerini girdi heralde ve araç şu anda 2300 km ye geldi herhangi bir sorun yok.hatta LPG-Benzin geçişi olsun, ilk çalıştırmadaki rölanti gezintisi olsun hiç bir şey kalmadı. Sağolasın UFUK USTA diyorum
bilginize...
herkese mega saygılar

Biz de bir ufuck usta bulalım yani?..:shock: .
erharp yazdı:arkadaşım diye diye dilimde tüğ bitti resmen.... ucuz etin yahnisi kara olur derler. arıza ışığı yanmasın, performans kaybı olmasın diyorsan, ben aracımı hemen satmıcam 3-5 sene binicem ve de kusursuz bi lpg istiyorsan PRINS derim. tek geçerim. ben taktıralı 7000 km oldu ve bu dediklerim bizzat test edildi ve onaylandı. tek sorun para tabi 2300 tl civarı.

2300 ü verdikten sonra LPG ucuzluğunun ne anlamı kalır ki?:o
senatorler yazdı:merhaba bende octavia almayı düşünüyorum ve 2012 lerin çıkmasnı bekliyorum ama 2011 alacağım fiyat uygun olur diye clasik model alıp lpg taktırmayı düşünüyorum hangi lpg daha iyi ve ne gibi sorunlar çıkıyor birde sizin lpg ile sorununuz ne oldu?
:|

Satanlar bunu bilmiyor mu? Yeni modeli yüksek fiyatla veriyorlar zaten, biz de ''bu yılın arabasını ucuz aldım'' sanıyoruz...
gaffar yazdı:HAYIRLI OLSUN ALLAH KAZASIZ BELASIZ Bİ ŞEKİLDE BİNMEYİ NASİP ETSİN ÇOK DOĞRU BİR SEÇİM YAPMIŞSIN GERÇEKTEN BENDE DE 2011 MODEL OCTAVİA VAR LPG Lİ AMA DEDİĞİN HİÇ BİR SORUN YOK BENDE ARTI OLARAK SÖYLEYİM BENİM ARABA ÇOK GEÇ GEÇİYOR LPG YE ACEP NE DENDİR DİYE DÜŞÜNDÜM VE BULDUM DERECESİNİ 0 YAPMAK LAZIMMIŞ TAKAN ARKADAŞLARIN Bİ BİLDİĞİ VAR DİYE BENDE SESİMİ ÇIKARTMIYORUM YAKLAŞIK 1 KM SONRA GEÇİYOR GAZA AMA ŞUNU SÖYLEYİM BENDE HİÇ EGSOZ UYARI LAMBASI FALAN YANMIYOR BİLGİN OLSUN Bİ GARİPLİK VAR ARAÇTA

0 derece mi?:shock:
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti HTP » 07 Haz 2011, 11:10

zfrtrz yazdı:Arkadaslar mrb..
2011 model Octavia Classic MPI 1.6+LPG (zavoli) alarak araniza katilmis bulunuyorum.
6 yillik focus collection kullanicisiyken ekonomi kaygilarimi bertaraf etmek icin octavia MPI (+LPG) yi tercih ettim.(zira her sabah 8:00 de flasorleri acarak yakit maliyetimde bir azalma olmadigina kanaat getirdim)

Tecrubeli LPG li octavia kullanicilarinin bilgilerine ihtiyacim var. 1-) LPG li arac ta, arac LPG de calisirken oksijen sensorunden gelen bilgi ile “egsoz gazi ikaz lambasi” yaniyor? Bu sorunu bertaraf etmenin/ettirmenin yontemi nedir? Boyle kullanilmasi halinde ecu hafiza loglari asiri sisince aracta bi sapitma olurmu yoksa hemen LPG nin takildigi servise gitmelimiyim ve servis bu sorunu kalici olarak cozermi?
2-)Arac kontak çevirir çevirmez cok kisa bi zamanda LPG ye geciyor ve tabii bu arada devir saati de yaklasik 5 sn geziniyor. Bunu gazi takan yerde ayarlatmaya gidecegim. sizce orada iken sorup ogrenmem gereken kritik sorular nelerdir.
Herkese Mega Sevgiler....

Sorununuzun çözülmesine sevindim. Arabanız fabrika çıkışlı Lpg'li mi yoksa sizmi taktırdınız. Garanti iptal oldu mu?
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti zfrtrz » 08 Haz 2011, 07:56

aracı mayıs 2011 de sıfır km aldım. LPG kiti fabrika montaj değil tabiki aldığım skoda bayii taktırıp teslim etti. garanti iptal olmadı dediler.
zfrtrz
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir