OCTAVİA AMBİANTE TOURUN AVANTAJ VE DEZAVANTAJLARI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

OCTAVİA AMBİANTE TOURUN AVANTAJ VE DEZAVANTAJLARI

İleti subay25 » 20 Nis 2011, 20:33

Arkadaşlar yeni bir octavia ambiance tour aldım.ilk aracım ve çok titizzli bakmaya çalışıyorum.
Arkadaşlar 2007 model aracımı kime gösterdiysem aklı kalktı.Çok temiz diyolar ama benim aklıma takılan
aracın rutin bakımlarının yapılıp yapılmadığı.Ve enönemlisi triger kayışının önemini anlattılar bunun değişip değişmediği.

Arkadaşlar Scoda Octavia Ambiance Tour hakkında bildiklarinizi lütfen benimle paylaşırmısınız.birde aynı arabası aolan varsa [url=mailto:prosoft_salim@hotmail.com]prosoft_salim@hotmail.com[/url] a mail atabilirmi.

SKODA OCTAVİA MABİANCE TOUR
2007 MODEL
SİYAH 1.6
97,500 km

Kullanıcı avatarı
subay25
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: subay25
Nereden: Konya
Arabanız: SCODA OCTAVİA AMBİANCE TOUR

İleti subay25 » 20 Nis 2011, 20:58

Arkadaşlar bu bir paylaşım fan ıysa sadece bakıp geçmek olmuyo ama demi
Lütfen tıkladıktan sonra birşey yazma fikirlerinizi beyan etme zahmetindede bulunun
Kullanıcı avatarı
subay25
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodaizm » 20 Nis 2011, 21:32

Sadece foruma yazarak sizin aracın trigerinin değişip değişmediğini bilmemiz imkansız. Siz bile bilmiyorsunuz bakımının yapılıp yapılmadığını. Aracı aldığınız kişiye veya servis kayıtlarına yada daha önce nereye bakım için götürülmüşse oraya sorun. Siz bile aracı alırken durumunu sorgulamadıysanız aynı titizliği bizden hiç mi hiç beklemeye hakkınız yok. Bizim buradan anlamamızı da beklemeyiniz.

Şimdi gelelim aracın temiz oluşuna. Öncelikle güle güle kullanın. Madem temiz bir araç almışsınız eski sahibi iyi bakmış demekki. İllaki skoda servisine götürmenize gerek yok .VW grubu olduğundan Volkswagen servisleri de araca bakarlar ve parçalar VW ile aynıdır neredeyse.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti subay25 » 20 Nis 2011, 23:20

Hakan bey haklısınız ilk heyecanım işte mazur görün lütfen.
Ya aracı istanbuldan carette otomotiv diye bir yerden almış vatandaş.sonra 1 ay kullanınca scoda bayiinden başka sıfır bir araç almıştı.adamı tanıyorum ama oda diyoki ben bilmiyorum herhangi bişey yaptırmadım dedi.
ha bu arada aracta kontağı çevirceğim ana kadar servis yanıp sönüyor. süresi geçtiğindenmi .sedece bişeyi tespit ettim motor yağı koyulmuş.başka bu araç hiç servise girmemiş.scoda servisini arayıp şase no verdiğimde sordum.Kullanıcı trafiğe çıktığından bugüne hiç scoda servisine sokmamış.
bu arada ilginize teşşkür ederim.birde arabam hakkında bilgi verirseniz sevinirim. teşekkürler

1-arac tutlan bir araçmı.
2-kullanışlımıdır.
3-piyasasını korurmu
4-parça fiyatı nasıl pahalımı.
5-aracı kullanımım için öneriniz varmı.(araca hiç tüp takılmamış bende takmıyorum)
ve daha başka bilgisi ve kullanıcısı varsa lütfen merakımı gidermek için bildiklerinizi paylaşın
Kullanıcı avatarı
subay25
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodaizm » 20 Nis 2011, 23:41

Eski konuları incelerseniz belki aradığınız bilgilere ulaşırsınız.

Bir tanesi benden olsun.

http://www.skodam.com/viewtopic.php?f=9&t=13506&start=0

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti subay25 » 21 Nis 2011, 17:06

abicim siz beni tam olarak anlayamadın ız heralde.beim sorduğum şeyler teknik özellikler değil dikkat ederseniz.
ben daha canlı bilgi peşindeyim.ve birebir aracımla ilgili mümkünse kullancı düşünceleri ve bilgisine ihtiyacım olduğunu söylülüyorum.
lütfen benim aracın aynısından veya özlelliğini çok iyi bilen biri olursa çok sevinirim.
çünkü tanımak istiyorum aracımı
Kullanıcı avatarı
subay25
CLASSIC
CLASSIC

İleti octaviaman » 21 Nis 2011, 18:08

Aracınız hayırlı olsun.Aldıktan sonra parçası pahalı mı,tutulan araba mı,değerini korur mu demek yerine göre can sıkıcı olabilir.Bunlar almadan önce sorulacak sorulardır.Yine de bir şeyler söylemek gerekirse,Netice de vw grup arabası,Tr de bilinen birkaç markaya göre parça pahalıdır.Fakat o markalar gibi zırt-pırt arıza yapmaz.İkinci el aldığınızdan fazla değer kaybı olmaz.Sıfır alanların düşüneceği bir konu.Elden çıkarmak istediğiniz de ağır kalabilir.Fakat Ben satmak istediğim araçları 2-3 saat içerisinde elden çıkarmışımdır hep,kişisel şansımdır belki...Octavia iyi bir seçim.Eğer bu araç hiç servise gitmediyse iyi bir bakım yaptırıp kontrol ettirmeli.En azından bakım haricinde,benzin filtresi filan değişse iyi olur.Fotosunu filan da bir koysaydınız.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti subay25 » 23 Nis 2011, 02:36

skoda octavia ambiante tour 2007 model 97/500 km

Aracım bu. ha ayrıeyeten alt muhafazası yoktu aracın geçen gün 300 tl ye alt muhafaza yaptırdım .Kalun palanmaz çelikten yaptırdım.biraz ağır dı arabaya acaba zarar verirmi ama süper bir koruma oldu. bunların orjinallerinde yokmuş heralde koruma öle sölediler. fotoları yükleyemedim birtürlü.boyutu çok büyük diyor şimdi yorumlarınızı bekliyorum
ben hakkaride görev yapıyorum aracı ist.aldık.burda yekli servisde yok yetkisizide yok ya gerçi...
Kullanıcı avatarı
subay25
CLASSIC
CLASSIC

İleti cihanne » 23 Nis 2011, 02:55

Öncelikle aracınız hayırlı uğurlu olsun. Güzel günlerde kullanınız.

Aracınızın yetkili serviste bakımları yapıldıysa kayıtları elbet çıkacaktır. Ama benim size tavsiyem, aracınızın önce kontrollerini sonra da gerekli bakımlarını yeniden yaptırmanızdır. En azından kendiniz bilirsiniz, kafanız rahat olur.

Burası internet ortamı olduğundan siz aracınızla ilgili merak ettiklerinizi her ne kadar resimlerle, hatta videolarla da destekleseniz, bazen bunlar bile yeterli kalmaz, üyelerimiz size tam olarak yardımcı olamayabilirler. Bu yüzden aradığınızı bulamıyorsanız biraz sabırlı olmanızı ve ilgili forum başlıklarını ve alt konularını araştırmanızı öneririm.

Aracınızı bir başkasının ağzından tanıyacağınıza, aracınızla bir depo dolusu benzini harcayarak başbaşa kalmanızı, aracınızı dinlemenizi, size söylediklerini anlamaya çalışmanızı öneririm. Uzun yolda, şehir içinde, soğuk motorda, sıcak motorda, asfalt yolda, bozuk yolda, aşırı sıcakta, yağmurda karda, aracınızın karşılaşabileceği her koşulda size yansıtacağı farklıdır çünkü.. Biz ne söylersek söyleyelim, söylediklerimizin arasından en doğrusu :

"Hayırlı olsun, güle güle kullanın" olacaktır...
Saygılarımla,

Cihan ÜRÜT / BURSA

TR 16 CVP 30
Kullanıcı avatarı
cihanne
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cihan ÜRÜT
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Felicia GLX 1.3 MPi

İleti subay25 » 23 Nis 2011, 03:03

abicim haklısınız doğru diyosunuz.ama işte insan bişeyler duymak isterya .ama teşekkür ederim yorumlarınız için.s
Kullanıcı avatarı
subay25
CLASSIC
CLASSIC

İleti cihanne » 23 Nis 2011, 03:08

rica ederim.. zamanla aracınızı tanıyacak, eksiklerini görecek bunun için gereken tamir ve bakımları yaptıracak, artılarını görüp keyif içerisinde aracınızı süreceksiniz.. allah kazasız belasız sürüşler nasib etsin inşallah..

saygılarımla,
iyi geceler..
Saygılarımla,

Cihan ÜRÜT / BURSA

TR 16 CVP 30
Kullanıcı avatarı
cihanne
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cihan ÜRÜT
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Felicia GLX 1.3 MPi

İleti subay25 » 23 Nis 2011, 03:28

çok teşşekür ederim.Allah herkese güle güle kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.inanın kolay kolay sahip olunmuyor.Allahım olmayanlarada hayırlsıyla nasip etsin.ilginize minnettar kaldım.
iyi geceler.
Kullanıcı avatarı
subay25
CLASSIC
CLASSIC

İleti subay25 » 23 Nis 2011, 21:01

Arkadaşlar araca paslanmaz çelik ten altına muhafaza yaptırdım biraz kalın olduğu için ağır.aracıma zarar varirmi.
birde bu araçların orjianllerindemi yok alt muhafazası .servis öle söledi ama pek aklım ermedi nasıl olmaz diye.
Kullanıcı avatarı
subay25
CLASSIC
CLASSIC

İleti subay25 » 23 Nis 2011, 22:45

Arkadaşlar bir bilgi analizi yapmama yardımcı olur iseniz herkes için faydalı olacağını düşünüyorum.
Octavia ambiante tour aracın diğer octavialara nazaran ne gibi (teknik olan değil uygulamadan bahsediyorum) fazlalık ve eksikleri var.
birde ambiante tour ne demek .

fikrlerinizi bekliyorum.her tıklayan bir madde yazarsa bilgiye ihtiyacı olan için bir dolu bilgi olmuş olur.

Boş geçmeyelim lütfen............
Kullanıcı avatarı
subay25
CLASSIC
CLASSIC

İleti subay25 » 23 Nis 2011, 23:16

Kullanıcı avatarı
subay25
CLASSIC
CLASSIC

İleti subay25 » 24 Nis 2011, 00:14

OCTİ TOUR (640x462).jpg
OCTİ TOUR (640x462).jpg
SCODA OCTAVİA TOUR (640x480) - Kopya.jpg
Kullanıcı avatarı
subay25
CLASSIC
CLASSIC

İleti subay25 » 24 Nis 2011, 00:15

1-Arka silecekleri yoktur çünkü................................
Kullanıcı avatarı
subay25
CLASSIC
CLASSIC

İleti subay25 » 24 Nis 2011, 00:19

[attachment=0]SCODA OCTAVİA TOUR (640x480) - resmini istemiştiniz ekliyorum
Eklentiler