octavia motordan gelen ses

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

octavia motordan gelen ses

İleti dragon59 » 29 May 2011, 15:02

arkadaşlar öncelikle yeni skoda sahibiyim ve arabamı çok sevdim.

bende 2004 model 130.000km de octavia rider modeli var.

arabanın motoruna durur halde iken motora gaz verdiğinizde tırk tırk diye ses geliyor. ama her zaman değil
kulaanırken yada dururkende yapıyor. rolantide birşey yok.

arabanın baskı balata, debriyaj, komple triger ve su devir daimi dişlilere kadar yağına kadar tüm bakımları yapıldı, ama halen ses geliyor.

skoda servisinin biri motorda birşey yok ses böyle dedi, diğer servis önce motorda birşey yok sonra var dedi.
sanayiye 2 motorcuya götürdüm bana motordaki krank milinin biri vuruyor motoru açıp bakmamız gerek dedi.
bugün kendi ark. hemde usta direksiyon pompasındanda olabilir dedi.

sizce motoru açtırayımmı? yada motordan gelen ses sizce nedendir? yardımcı olursanınz sevinirim.

dragon59
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: murat murat
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: octavi 1,6 rider

İleti Satli » 29 May 2011, 17:53

öncelikle kazasız sürüşler dilerim. Bahsettiğiniz ses motor yüke bindiğinde geldiğine göre öncelikle motor kulaklarına baktırın çünkü 130.000.km de bir araba için motor kulakları yıpranmış olup yüke bindiğinde kasıntıdan dolayı kasnaklar yada dönen aksam(mesela gergi rulmanları yada baskı balatanın bağlı olduğu piriz direk tam oturmadığından volant dişlisi yapabilir) bir yerlere sürtüyor olabilir. bir ihtimalde birinci katalizör dağıldığında bu sesi yapıyor egzos aksamına bir baktır derim.Sağlıklı günler.
Kullanıcı avatarı
Satli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Salih Fikret Atlı
Nereden: Antalya
Arabanız: Seat Leon TDI DSG, Seat İbiza Cupra

İleti dragon59 » 31 May 2011, 21:36

teşekkürler baktırıcam. ilginiz için sağolun.
dragon59
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: murat murat
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: octavi 1,6 rider

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir