Bu skoda ne yapmaya çalışıyor . Yorumlarınızı bekliyorum

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bu skoda ne yapmaya çalışıyor . Yorumlarınızı bekliyorum

İleti sufe » 01 Haz 2011, 23:47

Pejolar irandan geliyor Türkiyeyeeeee...

Kullanıcı avatarı
sufe
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Suleyman
Nereden: Bursa
Arabanız: SuperB 1.4TSI Elegance

İleti xMEGANx » 02 Haz 2011, 01:43

gokhangokhan yazdı:arkadas sizi pejocu yapalım derken acaba hiç bir alman arabasına bindimi merak ediyorum...öncelikle piyasanın en ucuz arabası renault ve peugeot tabi tofaştan sonra eh oda yerli malımız olsun o kadar... dunyada mekanikte ve araç üretiminde almanların uzerine yoktur ve sanayi devrimini hakkıyla yapan ülke almanyadır ve bu ulkenin yaptıgı arabalar tartısmasız en iyilerdir... arkadas demişki skoda vw nin adı altında araba yapıyo peki bu adın altında audı seat da araba yapıyo onlar içinde aynı şeylerimi söylüyo acaba yada bnm 307 audı A3 ten iyidir cunku wv nin adı altında uretiliyo audı diyebiliyormu?gercekci olalım arkadaslar herkes sınıfında yarışsın...renault yada pejo iyi oldukları için değil ucuz oldukları için alınır satılır... ucuzdur vardır bi illeti pahalıdır vardır bi hikmeti...vw audi seat skoda... çok fazlayız dikkat edelim:)))

Şefim sen bu yazıyı tekrar oku eğer sen inanıyosan bu yazdıklarına eyv :) ya bana hikaye anlatmayın Peugeot 17. yy bisiklet yapmakla başlamış bu işe işi tohumundan başlamış Skoda VW bundan 5 sene önce Türkiyede binilmiyodu bile dünyanın en adi arabalarını VW yapıyodu abilerimiz bunu çok iyi bilirler inkar etmesinler. he şimdi kalkıpta bana kökü 17.yy dayanan bir markayı kötülerseniz ben sizinle tartışmam çünkü sizde benimle tartışacak alt yapı genel kültür yok. başka cevap yoktur size biraz bindiğiniz aracın ne olduğunu araştırın. Türkiyede sayılı %60 lık kısımdan olmayın.
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti xMEGANx » 02 Haz 2011, 01:46

sufe yazdı:Pejolar irandan geliyor Türkiyeyeeeee...

al işte bitanedaha........
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti hetepe » 02 Haz 2011, 08:18

Mehmedim, özellikle 206 lar, ticarilerin bir kısmı, 207 ler ve 308 lerin büyük bölümü İranda monteleniyor.Acı ama gerçek.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti xMEGANx » 02 Haz 2011, 09:55

hetepe yazdı:Mehmedim, özellikle 206 lar, ticarilerin bir kısmı, 207 ler ve 308 lerin büyük bölümü İranda monteleniyor.Acı ama gerçek.

üretilsin bunda ne var ben bunu anlmadım ? araçlara füzemi koyup postalıyolar ?? hadi işin siyasetine bakıyosanız sizdaha faşistsiniz ozaman almanya insanları yakıp sabun yapmıştı siz daha vahşisiniz bu durumda amaç nedir anlamadım ben ???
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti sufe » 02 Haz 2011, 10:38

xMEGANx yazdı:
hetepe yazdı:Mehmedim, özellikle 206 lar, ticarilerin bir kısmı, 207 ler ve 308 lerin büyük bölümü İranda monteleniyor.Acı ama gerçek.

üretilsin bunda ne var ben bunu anlmadım ? araçlara füzemi koyup postalıyolar ?? hadi işin siyasetine bakıyosanız sizdaha faşistsiniz ozaman almanya insanları yakıp sabun yapmıştı siz daha vahşisiniz bu durumda amaç nedir anlamadım ben ???

Bizim anlatmaya çalıştığımız şeyin insanları sabun yapmakla alakası yok! Ben iş için İran'a gittim, orada insanların nasıl bir mantık ile çalıştığını, Eğitim seviyelerinin yaptıkları işe nasıl etki ettiğini gördüm. Emin olun sizde gidip görebilseniz veya biraz araştırsanız, ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksın. Orada işçilik çok ucuz olduğu için ve Lojistik olarak ortadoğu ve Hindistana yakın olduğu için seçilmiş bir ülke. Neden Türkiye değil dersem tamamen maddi (işçilik hammadde fiyatları), Bu da Peugeot markasında, Kar etmenin kalitenin önüne geçtiğini anlatır, anlayana.
Kullanıcı avatarı
sufe
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Suleyman
Nereden: Bursa
Arabanız: SuperB 1.4TSI Elegance

İleti hetepe » 02 Haz 2011, 10:53

xMEGANx yazdı:
hetepe yazdı:.......................................

.............sizdaha faşistsiniz ozaman .................?

Faşo nedir loo?
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti derbeder » 02 Haz 2011, 11:05

xMEGANx yazdı:

Sayın xMEGANx ; Benimki seninkini döver yada bu ondan daha kalitelidir tarzında tarışmalardan pek hoşlanmam, etik bulmam. Yukarıdaki mesajım biraz şaka yolluydu, öncelikle kusura bakmayın. En nihayetinde burası bir otomobil forumu belli konularda görüş alışverişi yaparak birbirimize deneyimlerimizi aktarıyoruz.

Benim skodayı tercih etmek için kendimce geçerli nedenlerim ve çok sayıda otomobil ile yaşanmış tecrübelerim vardı. Kullandığım modelin Euro n-cap'ta 5 yıldızı olması, motor ve mekanik aksamın tamamına yakınının audi olması, fiyat-performans dengesinin maksimum olması,sürüş zevki (bu subjektif ve tartışmaya kapalıdır) , sorunsuzluğu ve kalite hissi. Eğer bir başka marka otomobil beklentilerimi benim öngördüğüm fiyat+performans ekseninde karşılıyor olsaydı tereddütsüz onu tercih ederdim. Ama şu an için bunu skoda sağlıyor. Sizin koşullarınızda durum farklı olmuş; kendi beklentilerinizi karşılayan bir tercih yapmışsınız, onada saygı duyarım. En önemlisi ve asıl olan insanın mutlu olmasıdır. Kazasız belasız günler dilerim.
derbeder
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: güner kanat
Arabanız: Skoda yeti 1.2 Ambition

İleti xMEGANx » 02 Haz 2011, 11:06

sufe yazdı:
xMEGANx yazdı:

Bizim anlatmaya çalıştığımız şeyin insanları sabun yapmakla alakası yok! Ben iş için İran'a gittim, orada insanların nasıl bir mantık ile çalıştığını, Eğitim seviyelerinin yaptıkları işe nasıl etki ettiğini gördüm. Emin olun sizde gidip görebilseniz veya biraz araştırsanız, ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksın. Orada işçilik çok ucuz olduğu için ve Lojistik olarak ortadoğu ve Hindistana yakın olduğu için seçilmiş bir ülke. Neden Türkiye değil dersem tamamen maddi (işçilik hammadde fiyatları), Bu da Peugeot markasında, Kar etmenin kalitenin önüne geçtiğini anlatır, anlayana.

onların mantığından çok sizin mantığınıza dikkat çekiyorum diyorsunuz ki okumamış cahil insanları fabrikaya tıkmışlar dilencisini,börekcisini,simitcisini onlara araba yaptırıyorlar diyorsunuz kusura bakmayın ama oturup tartışılacak kadar bilginiz olduğunu sanmıyorum artık iyi günler.

hetepe yazdı:
xMEGANx yazdı:

.............sizdaha faşistsiniz ozaman .................?

Faşo nedir loo?

abi yan anlamında kullandım iranlılar kendileri için çabalıyor ya almanlarda ozamanlar sadece alman ırkı değerlidir diyip esirleri yakıp sabun yapmıştı hatırlarsınız ona dikkat çektim hangi ülkenin daha vahşi daha pislik olduğunu göstermek amaçlı.
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti hetepe » 02 Haz 2011, 15:00

xMEGANx yazdı:
sufe yazdı:
xMEGANx yazdı:
hetepe yazdı:.

?

.

.

hetepe yazdı:
xMEGANx yazdı:

.............?

?

abi yan anlamında kullandım iranlılar kendileri için çabalıyor ya almanlarda ozamanlar sadece alman ırkı değerlidir diyip esirleri yakıp sabun yapmıştı hatırlarsınız ona dikkat çektim hangi ülkenin daha vahşi daha pislik olduğunu göstermek amaçlı.

Evet avrupalıların vahşi ve daha pislik olduğu bir gerçek ama yarın iranlılar da o nükleer güçlerini bi şekilde kullanmaya kalkarlarsa aynı kefeye onlar da girer... Burda dikkat çekmeye çalıştığımız ve senin beğenmediğin bir gerçek var ki o da almanların, işini iyi yaptığı...
''Daha iyisini Tanrı yapar'' diye boşa yazmamışlar, ya da ''biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu''...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti abdullah41 » 02 Haz 2011, 15:18

Sonuc olarak herkes bir iyi kotü çalışıyor ama sanırım bizim bazı insanlarımız işini yapmıyor ve hala sitede donanımı göremiyoruz :D
abdullah41
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kocaeli

İleti octaviaman » 02 Haz 2011, 21:10

Skoda tr sayfasında teknik bilgiler ve donanımlar gözüküyor nihayet.Sayfada fena hiç değil.Yalnız şu fabia combi neden hala yok,yeti 1.6 TDi niye hala yok söyleyim de onlar da gelsin bir an önce
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti derbeder » 03 Haz 2011, 09:27

Skoda Türkiye web sitesinin, tamda otomobil satışlarının tarihin en yüksek seviyesinde olduğu bir dönemde, bir buçuk ay boyunca tadilatta kalmasını tesadüf olarak düşünmek fazla iyimserlik olur. Bunun bir tek nedeni var; müşteriyi kar marjı daha yüksek olan vw araçları almaya zorlamaktır. Tamam vw gurubun araçlarını bende sever ve tercih ederim ama bu ilkesiz pazarlama yöntemleri para kazandırsada eninde sonunda yine kendilerine zarar verecek.
derbeder
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: güner kanat
Arabanız: Skoda yeti 1.2 Ambition

İleti themarine » 03 Haz 2011, 11:49

megan arkdaş ozman bizim sitede neişin var o plastik arabanla gez dur işte :lol: pejoda iyidir dacia renonun altıdır ama skoda yla vw de aynı sac bile kullanılmıyor bi bak istersen nedemek istediğimi anlarsın ;)
themarine
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ardahan
Arabanız: superb tsi

İleti gokhangokhan » 04 Haz 2011, 00:19

dostum bak agzınla söyluyosun pejonun işi bisiklet yapmak gitsin mobilet bisiklet yapsın seninle tartısmaya gerek yok cunku gozlukleri cıkarman lazım.fransız hayranlıgı var sanırım sendede dedelerin gibi ayrıca ukalalık yapmaya gerek yok iki satır yazı yazmakla genel kultur yarısına girme istersen...yuzde 60 kabul etmişse vardır bi bildigi bu insanların demokratik ol azcık faşizme gerek yok bu ulke yuzde 30 dan ibaret değil olmadıda hiç bir zaman anladın sen mesajı siyasete bulaştırma meseleyi...hadi iyi sürüşler sana
gokhangokhan
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: fabia

İleti Haluk » 27 Tem 2011, 09:20

gokhangokhan yazdı:arkadas sizi pejocu yapalım derken acaba hiç bir alman arabasına bindimi merak ediyorum...öncelikle piyasanın en ucuz arabası renault ve peugeot tabi tofaştan sonra eh oda yerli malımız olsun o kadar... dunyada mekanikte ve araç üretiminde almanların uzerine yoktur ve sanayi devrimini hakkıyla yapan ülke almanyadır ve bu ulkenin yaptıgı arabalar tartısmasız en iyilerdir... arkadas demişki skoda vw nin adı altında araba yapıyo peki bu adın altında audı seat da araba yapıyo onlar içinde aynı şeylerimi söylüyo acaba yada bnm 307 audı A3 ten iyidir cunku wv nin adı altında uretiliyo audı diyebiliyormu?gercekci olalım arkadaslar herkes sınıfında yarışsın...renault yada pejo iyi oldukları için değil ucuz oldukları için alınır satılır... ucuzdur vardır bi illeti pahalıdır vardır bi hikmeti...vw audi seat skoda... çok fazlayız dikkat edelim:)))

sen hiç pejoya bindin mi ki.skoda özgün bir marka diyorsun ama çek olduğunu söylemeyip alman diyosun bu ne perhiz ne lahana turşusu.bu foruma octiyi aldığımdan beri üyeyim hergün sorun yaratan bir skodadan bahsediliyor pugun forumlarına gir bi bak insanlar neyi tartışıyor.markayı karalama amaçlı konuşmalar yapmak forumlara yakışmıyor.ben skodadan sorun yaşadım dandik sen pugda sorun yaşadım dandik dersek neye binecez.keşke imkan olsada merso dan başkasına binmesek ama ne yapalım imkanlar dahilinde herkes kendi bindiği markayı ve arabayı övüyor. nede olsa kimse ayranım ekşi demez
Haluk
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Erzurum
Arabanız: Peugeot 308 1.6 HDI SPORTİUM

İleti feliş » 27 Tem 2011, 12:01

Ben şahsen kırıkkalede renoda, pejoda, skodada görüyorum ancak skodanın en çok tutulduğu her zaman belli oluyor gerek sağlamlığıyla gerekse donanımlarıyla bir caddeden skodanın hangi modeli olursa olsun geçtiği zaman insanlar gözlerini arabadan alamıyorlar skoda öylesine cimri bir arabadır...(her yerde farkımız olmalı):)
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti themarine » 02 Nis 2012, 11:34

peugeot mu ?hepsini kullanan biri olarak sürüş olarak pejolar ,renolar çok geride bence...
themarine
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ardahan
Arabanız: superb tsi

ÖncekiSonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir