chevrolet cruz mu octavia mı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

chevrolet cruz mu octavia mı

İleti alpino » 23 Kas 2011, 16:10

turnalarkenan yazdı:yukarıda ki arkadaşlarımın tüm fikirlerine katılıyorum geçen yıl 2 kuzenimde gidip 2 adet sıfır cruze aldı ancak 4 ay sonra ikisindede ayrı ayrı araçlar gördüm görüntü şahane ancak eski adı yok chervoletin bence kesinlikle octaiva onuda geç fabia bile ona 10 çeker o kadar benim görüşüm ve fikrim budur.

chevrolet'in eski adı yok derken chevrolet'in adı türkiye'de hiçbir zaman olmadı. zira ülkemizde satılan modeller Daihatsu motors tarafından üretiliyor. Ama gerçek bir chevy getirin ABD'den işte o zaman arabayı görürsünüz. Aynı durum Ford için de geçerli. TR'de satılan modellerle ABD piyasasına sunulanlar arasında inanılmaz kalite farkları var.

fiyat farkına ise küçücük bir örnek vereyim. ABD'de 2012 yılı Mustang premium modeli -ki 3,7 litrelik V6 motora sahip- fiyatı 25000 dolar civarında. vergiler dahil. yani 45000 TL civarında Octavia'dan ucuz bir araç.

Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti hakanerdogan » 23 Kas 2011, 16:15

Henien yazdı:Bu soruyu değil skoda forumunda chevy forumunda da sorsan cevap octavia olur.

Cruze'ın tasarımından başka iyi bir yanı varsa onu da hakanerdogan söylesin, biz de öğrenmiş olalaım ;)

Kimse fiyat-donanım konuşmuyor :)

Cruze güvenlik testlerinde 5 yıldız aldı vs... gibi şeyler burada konuşulmaz tövbeler tövbesi :)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti muhammed emin » 23 Kas 2011, 17:25

konuyu ben açtım merak ettiğimden acaba satsam da cruz mu alsam diye de bugün baktım cruza aman aman araba olmaz olsun böyle arabamı olur ya benim octaviamın tekerine su dökemez şahsen bana göre octavianın farı stop lambaları falan çok harıka görünüyor cruza baktımda iyice honda cıvıc ın stop lambalarını ters çevirip yapmışlar cruza aynısı yani hem bugun bişey duydum yakıt tan dolayı şirketin biri bıkmış ve tüp taktırmış koskoca şirket tüp taktırdıysa arabalarının hepsine bu arabadan bi yol olmaz bence
muhammed emin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: muhammed emin
Arabanız: skoda octavia 1,6 classic

İleti Anonymous2 » 23 Kas 2011, 18:29

muhammed emin yazdı:konuyu ben açtım merak ettiğimden acaba satsam da cruz mu alsam diye de bugün baktım cruza aman aman araba olmaz olsun böyle arabamı olur ya benim octaviamın tekerine su dökemez şahsen bana göre octavianın farı stop lambaları falan çok harıka görünüyor cruza baktımda iyice honda cıvıc ın stop lambalarını ters çevirip yapmışlar cruza aynısı yani hem bugun bişey duydum yakıt tan dolayı şirketin biri bıkmış ve tüp taktırmış koskoca şirket tüp taktırdıysa arabalarının hepsine bu arabadan bi yol olmaz bence

+99999....
Octavia Elegance 1.4 TSI DSG A5 2011

Kullanıcı avatarı
Anonymous2
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Balıkesir
Arabanız: Oº°‘¨2011 SKODA OCTAVİA 1.4 TSI DSG ELEGANCE¨‘°ºO

İleti rıngcep » 03 Arl 2011, 08:35

Merhaba arkadaşlar,bende cruzmu-octavıa mı arasında kararsız kalıp sonradan octavıa alarak ne kadar akıllı bir iş yaptığımı bilen bir skoda sahibiyim.Aracım 1.6 benzinli clasıc.pazartesi teslim alacağım.Test sürüşü sonucu octavıa adeta mest etti beni,bence bu araç hakettiği yerde değil,sanırım wv firması passatın satışlarda önüne geçmesin diye yeterince reklam ve tanıtım yapmıyor,neden yapsınki teknolojiler aynı fakat fiyat aralığı % 40 yaklaşıyor.Dizel versiyonuna bütçem müsait olmadığı için benzinli alabildim.Zaten aylık bir depo benzin kullanacağım,belki ilerde lpg taktırabilirim.Fiyatı 36500 tl.Cruzla aynı fiyat.
OCTAVIA A5 1.6 MPI-
DOBLO 1.9 JTD
O BİR EFSANE
Kullanıcı avatarı
rıngcep
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVIA A5

İleti Bluedays » 03 Arl 2011, 10:06

rıngcep yazdı:Merhaba arkadaşlar,bende cruzmu-octavıa mı arasında kararsız kalıp sonradan octavıa alarak ne kadar akıllı bir iş yaptığımı bilen bir skoda sahibiyim.Aracım 1.6 benzinli clasıc.pazartesi teslim alacağım.Test sürüşü sonucu octavıa adeta mest etti beni,bence bu araç hakettiği yerde değil,sanırım wv firması passatın satışlarda önüne geçmesin diye yeterince reklam ve tanıtım yapmıyor,neden yapsınki teknolojiler aynı fakat fiyat aralığı % 40 yaklaşıyor.Dizel versiyonuna bütçem müsait olmadığı için benzinli alabildim.Zaten aylık bir depo benzin kullanacağım,belki ilerde lpg taktırabilirim.Fiyatı 36500 tl.Cruzla aynı fiyat.

Doğru bir seçim yapmışsın. Tamam cruze güzel araba ama şimdi octavia ile kıyaslama bence çok saçma.
Atla deveyi bir tutamazsın. Bana göre octavia sadece passat söz konusu olduğunda tercihlerden elenebilir.
Aracın hayırlı olsun. Fiyat da güzel. Uzun yıllar güle güle kullanman dileğiyle.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti phenomx3 » 03 Arl 2011, 10:31

Akadaşlar chervolet cruise, General motors'un Kore'li Daevoo' yu satın aldıktan sonra bu markayı yeni tasarım ile ama isim değişikliği ile piyasaya sürdüğü bi araç. Hatta Türkiye piyasasına gireceği zaman chervoletin Türkiye sorumlusu ile yapılan röpotajında okumuştum. Adamın söylediği; biz Daevoo'yu avrupada aynı isimle piyasaya süreceğiz ama Türkiyede chervolet markasına olan güveni bildiğimiz için chervolet ismiyle piyasada olacak demişti. Yani olay tamamen pazarlama politikasıdır. Haa bu araç çok kötü değil bence .dış tasarımını bende beğeniyorum ve bu güzel tasarıma uygun motoru koyamayan firmanın büyük hatasıdır diye düşünüyorum. Bi de şu var gerçek chervolet olsa bu fiyatlara bu aracı almak hayal olurdu. Çok kötü değil ama Wolsvagen çatısı altındaki octavia bence daha başarılıdır.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti esercelik24 » 03 Arl 2011, 11:06

cruz tasarım olarak güzle bi araç ancak kronik sorunları hakkında bilgim fazla yok ama şunu söyleyebilirim ki kesinlikle çok yakan bi araba ve motor vasat derecede o kasayı o motor çekmiyor. ama görünüş olarak veya konfor veya

99 Felicia Glx-i 1.3 Mpi bir efsaneydi... (SATILDI)
Honda Civic 2007 1.6 İ-Vtec
Kullanıcı avatarı
esercelik24
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Eser ÇELİK
Nereden: İzmir
Arabanız: Honda CiViC 1.6 İ-Vtec

İleti octavia2007elegans » 04 Arl 2011, 00:52

ARKADAŞLAR BU FORUMDA İLK MESAJIM.

SKODA AİLESİNE 3 GÜN ÖNCE 01.12.2011 GÜNÜ SKODA OCTAVİA 2007 FSİ ELEGANS ARAÇ ALIMIMLA İLK ADIMIMI ATTIM. AİLE BAYA KEYİFLİYE BENZİYOR.

CRUZE MU YOKSA OCTAVİA MI SORUSUNA YANITLARIM VAR. BEN OVTAVİA MI ALMADAN 2 HAFTA ÖNCE 1 CRUZE BULDUM VE 2010 MODEL CRUZE İÇİN TEST SÜRÜŞÜNE BİLE ÇIKARAK BAYA BİR CİDDİYE BİNDİRMİŞTİM CRUZE ALMAYI TAKİİİİ OCTAVİA İLE TEST SÜRÜŞÜ YAPANA KADAR.

BANA GÖRE ARASINDAKİ FARKLARI ŞUNLAR;

1. CRUZE ÇOK SERT BİR ARAÇTI OCTAVİA CRUZE GÖRE DAHA KONFORLU
  2. CRUZE 110 HP MOTORU İLE FENA DEĞİLDİ (SIFIR MODELLERİNDE BEYGİR GÜCÜ ARTMIŞTIR BUDA BİR DEZ AVANTAJ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM) OCTAVİA NIN Kİ GAYET YETERLİYDİ.
  3. YAKIT KONUSUNDA ARALARINDA DA KM DE 0.05 İLA 0.10 KURUŞ ARASINDA BİR FARKLA OCTAVİA NINDA DAHA AZ YAKTIĞINI ÖĞRENDİM.
  4. CRUZENİN İÇ GÖGÜS HOŞ DURUYOR SPOR TARZ FAKAT OCTAVİA NIN DURUMUDA BAYA BİR KLASİK VE BENİM TARZIM KLASİK OLDUĞU İÇİN TERCİH SEBEBİM OCTAVİA OLDU
  5. DONANIM KISMINA GELDİĞİMİZDE CRUZE OCTAVİA YA GÖRE BENİM GÖRÜŞÜM DONANIM EKSİKLERİ OLAN BİR ARAÇTA
  6. HER NE KADAR ŞİFAİ DUYMUŞ OLSAM DA CRUZE UN ÖNÜMÜZDEKİ SENE DİZELİNİN SATIŞA SUNULACAK OLMASI VE 2010 SONRASI ÜRETİMLERDE MOTOR GÜCÜNÜN ARTIRILMASI, BENDE OCTAVİA NIN ÖN PLANA GEÇMESİNİ SAĞLADI.
  7. OCTAVİADA DA BENZİNLİ MOTOR SEÇENEKLERİ VAR FAKAT ÜRETİMİ DURAN BİR MOTOR YOK DİYE BİLİYORUM HALA ÖNCEKİ YAPTIKLARINI SAVUNAN BİR ŞİRKET OLDUĞU KANAATİNDEYİM.
  8. ŞAHSİ GÖRÜŞÜM KESİNLİKLE OCTAVİ DIR. İKİ ARACIDA BİR TEST EDİP İRDELERSENİZ OCTAVİA DA GÖRDÜĞÜM FARKLARI KISTASLARSANIZ SEVİNİRİM.
    İNŞALLAH DOĞRU BİR TERCİH OLUR.
octavia2007elegans
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: turgay sönmez
Nereden: Antalya
Arabanız: FSI OCTAVİA 2007 ELEGANS

İleti hakanerdogan » 04 Arl 2011, 01:42

Arkadaşlar Cruze, C grubu Vectra platformu ve yine Opel Ecotec motoru kullanan bir araç. Fazla doğuya gidilmiş :)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ayhani » 04 Arl 2011, 01:57

Bluedays yazdı:
rıngcep yazdı: Bana göre octavia sadece passat söz konusu olduğunda tercihlerden elenebilir. .

Passatla octiyi karşılaştırmayınn arkadaşlar sonuçta passat passattır.

Bir octavia kullanıcısı olarak bırak passatı jetta ile karşılaştırdığında bile(bir önceki kasaya göre konuşuyorum) jettaya göre eksiklikleri var. Evet octi güzel ve fiyatına göre çok iyi bir araç ama passatla arasında bayağı bir fark var kabul etmek lazım.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti can.tasan » 04 Arl 2011, 12:19

Bende 101 bg lik fabia var, istedigin cruise'u getir 0-100 de kapisalim. :)

Once yol bilgisayarlarini sifirlayalim, sonra ben kalkista bi tokatlayayim, sonra kalkista kim daha cok benzin tuketmis diye bakalim bir daha tokatlayayim... =P
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Can TASAN
Arabanız: 2003 Fabia Elegance 101

İleti hakanerdogan » 04 Arl 2011, 12:20

can.tasan yazdı:Bende 101 bg lik fabia var, istedigin cruise'u getir 0-100 de kapisalim. :)

Once yol bilgisayarlarini sifirlayalim, sonra ben kalkista bi tokatlayayim, sonra kalkista kim daha cok benzin tuketmis diye bakalim bir daha tokatlayayim... =P

Mevzuyla alakası nedir?
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti can.tasan » 04 Arl 2011, 12:22

hakanerdogan yazdı:
Henien yazdı:Bu soruyu değil skoda forumunda chevy forumunda da sorsan cevap octavia olur.

Cruze'ın tasarımından başka iyi bir yanı varsa onu da hakanerdogan söylesin, biz de öğrenmiş olalaım ;)

Kimse fiyat-donanım konuşmuyor :)

Cruze güvenlik testlerinde 5 yıldız aldı vs... gibi şeyler burada konuşulmaz tövbeler tövbesi :)
Yaa 5 yildiz almayan araba var mi? Bence Ncap testlerini biraz zorlastirmalilar, ya da puanlama sistemini. Herkes 5 yildiz aliyo...
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 04 Arl 2011, 12:25

:) :) :)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti can.tasan » 04 Arl 2011, 12:31

hakanerdogan yazdı:
can.tasan yazdı:Bende 101 bg lik fabia var, istedigin cruise'u getir 0-100 de kapisalim. :)

Mevzuyla alakası nedir?

Mevzuyla alakasi soyle, az benzinle cok is yapan verimli motorlara sahip arabalar dururken, cruise'un o kasasina o motoru takip uygun motor secemeyerek verimi iyice dusurecek kadar muhendis! olan insanlarin yaptigi arabayi almaya hic gerek yok...
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir