skoda octavia gaz sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

skoda octavia gaz sorunu

İleti cihan_01 » 26 Kas 2011, 22:56

benim 2004 skoda octavia ambiente var. araba tüplü. fakat vites değiştirdiğimde(debreaja bastığım anda) arabanın motor ibresi kendiliğinden az miktarda yükseliyor ve sonra tekrar iniyor. hatalı kullanmıyorum... garip bişey
yani... adıyamanlıyım ,skoda sevisi yok ve skoda kullanıcıları çok az.. sıkıntı çekiyorum bu gaz yüzünden. az önce belirttiğim arızayı tamir ettirip iyi sonuç alan varmı özellikle antep,urfa vb. komşu illerde...bilgisi olan varsa çok memnun olacağım ( eğer bi bilginiz varsa beni bilgilendirin lütfen teşekkürler)

cihan_01
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: cihan kaya
Nereden: Adıyaman
Arabanız: 2004 skoda octavia ambiente

İleti octavia2007elegans » 04 Arl 2011, 00:58

DEBRİYAJA BASTIĞINIZDA ARACIN GAZ GÜCÜNÜN TEKERLERE VERİLMEDİĞİNİ VE AZALAN YÜKÜ DÜŞÜNÜRSEK ÇOK ANORMAL GELMEDİ BANA. MOTOR SOĞUKKEN BU TARZ ŞEYLERİN OLMA İHTİMALİ DAHA YÜKSEK GELİYOR MALUM BULUNDUĞUNUZ İLDE KARA İKLİMİ MUHTEMEL ARAÇ ROLANTİ AYARIYLA ALAKALI BİR DURUM DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
BEN BİR SIKINTI OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM AMA TABİ TEKNİK BİLGİ SAHİBİ ARKADAŞLARIN YANITLAMASI TABİYKİ DAHA İYİ OLACAKTIR.

İNŞALLAH BİR SORUN YOKTUR VARSADA BİR AN EVVEL ÇÖZÜLÜR. KAZASIZ BELASIZ GÜNLER DİLEKLERİMLE.
octavia2007elegans
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: turgay sönmez
Nereden: Antalya
Arabanız: FSI OCTAVİA 2007 ELEGANS

İleti cihan_01 » 04 Arl 2011, 14:51

sorunu öğrendim turgay bey. bizim arabada gaz müşürü(sensörü) varmış o arızalanmış. antepteki servise sormuşlar 300 tl demiş küçücük cihaza. garantisi yok. hemen bozulabilirmiş. benim anlamadığım bu memlekette sadece benim araba arıza yapmış gibi. çünkü kimsenin böyle bi sorunu yokk(çoğunlukla da lpg li araçlarda çıkıyormuş bu arıza)
cihan_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mfb23 » 15 Arl 2011, 10:09

BAHSETTİĞİNİZ PROBLEM YAZILIMSAL BİR PROBLEM GİBİ.
mfb23
CLASSIC
CLASSIC

İleti cihan_01 » 15 Arl 2011, 13:54

hayır hayır yazılımsal falan değil çok az karşılaşılan bi arıza... gaziantep parlar otomotive götürmüşler. adam demişki gazı ayarlayan bir müşür(sensör) var o arızalanmış. fiyatıda 300-350 lira garantisi yok. bende o arızayı tamir ettiren bi adam arıyorum ...
cihan_01
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir