OKTAVİA 2011 BAGAJDAN GELEN SES

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

OKTAVİA 2011 BAGAJDAN GELEN SES

İleti ORHANK53 » 01 Arl 2011, 09:04

Değerli skoda kullanıcıları 2011 model Oktavia 1.6 TDİ aracım var. Genel olarak son derece memnunun. Yol tutuşuyor
,otomatik olmasına rağmen yakıt tüketimi, ferahligi ve görüş acısı özellikleri ile kendi segmentinde iyi bir araç.
Aracımın bagajından kasislere girdiğimde bir vurma sesi geliyor. Sanırım bu ses bagaj kapağının altında bulunan
Ve iple bağlı olan oynar plastik kısımdan geliyor. Yada ben oyle sanıyorum. Alt kısmına keçe koydum yine
Kesilmedi bu konuda aynı sorunu yaşayan . Yada çözen varmi.
Teşekkürler.

ORHANK53
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ORHAN KABAOSMANOĞLU
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OKTAVİA 2011

İleti ugur2834 » 01 Arl 2011, 13:30

ORHANK53 yazdı:Değerli skoda kullanıcıları 2011 model Oktavia 1.6 TDİ aracım var. Genel olarak son derece memnunun. Yol tutuşuyor
,otomatik olmasına rağmen yakıt tüketimi, ferahligi ve görüş acısı özellikleri ile kendi segmentinde iyi bir araç.
Aracımın bagajından kasislere girdiğimde bir vurma sesi geliyor. Sanırım bu ses bagaj kapağının altında bulunan
Ve iple bağlı olan oynar plastik kısımdan geliyor. Yada ben oyle sanıyorum. Alt kısmına keçe koydum yine
Kesilmedi bu konuda aynı sorunu yaşayan . Yada çözen varmi.
Teşekkürler.

arkadaşım bilmiyorum farkedermi arabanın modeli ama ben fabişimde yaşadım aynı olayı anlatayım sana arabayı alalı iki ay olmuştu gayet memnundum fabişten bi gün arabanın bagaj kısmından bir ses geldiğini hissettim bagajı açtım bakdım dedim bagaja bişey koydumda unuttum heralde dedim kasislerde felan geliyordu ses neyse açtım baktım tüp yerinden oynamış sevindim bi an dedim iyi başka birşey değilmiş neyse sabitledim tüpü devam ettim yoluma bir kasise daha girdim gine ses geldi arabadan indim arka tarıfın altına doğru baktım birşey yok sadece egzoz sacının perçini düşmüştü onu salladım bakdım dedim bu yapıo olabilir perçin attırdım gene ses gelio en sonunda ustama gittim arabayı kaldırıp baktık benim bagajdan gelio sandığım ses önden geliyormuş ön tarafda rot askılığı var o sallanıyor arabanın içine oturdum ustam salladı parçayı baktım o ses neyse dedim yapalım ustam bunu parça almak gerekiyor bende yok dedi dedi ustam ,bi zarar verirmi arabaya onun sallanması diye sordum yok dedi hiç bişey olmaz sadece ses yapar dedi, aynı konudan bende açmıştım foruma senin başlığı görünce yazayım dedim istersen bi baktır rot askılığına o olabilir bence
ugur2834
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ugur
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2005 FABİA SPECİAL 1.4

İleti ORHANK53 » 01 Arl 2011, 15:13

Teşekkürler....
ORHANK53
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ORHAN KABAOSMANOĞLU