Arabam çalışmıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Arabam çalışmıyor

İleti Muhsin » 04 Arl 2011, 16:01

2003 otomatik oktavia business model arabam var. bugün bindiğimde kontağı çevirdim ekrandaki ışıklar sıra ile sönerken sönmediler bi aksilik oldunu farkettim bekledim kontağı çalıştırmak için çevirdim ama tık bile demedi sadece ekran gitti. 2 kere denedim aynısıs oldu..Bir de arabanın sadece şoför kapısının kilidi açılıyor diğerleri açılmıyor. Sonuç araba çalışmıyor. Ustayı aradım bugün pazar gezmedeymiş akşama gelecek bakalım telefondan bişey diyemedi..

Başına böyle bi durum gelen yada forumdaki ustalardan bilen varsa yardımlarınızı bekliyorum..Canım çok sıkıldı çalışır halde olan arabamın akşamdan sabaha ne olduda çalışmadığını anlamadım..

Muhsin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: muhsin
Nereden: Konya
Arabanız: 2003 octavia business

İleti murat11h1 » 04 Arl 2011, 16:24

Akü bitmiş olmasın...
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti srkndnc » 04 Arl 2011, 16:39

murat11h1 yazdı:Akü bitmiş olmasın...

+1
muhtemelen akü bitik ya da şarj dinamosu arızalı...
Kullanıcı avatarı
srkndnc
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERKAN D.
Nereden: Eskişehir
Arabanız: SKODA OCTAVİA 1.6 TDI ELEGANCE CR BEYAZ

İleti Muhsin » 04 Arl 2011, 17:56

Teşekkür ederim arkadaşlar..Usta geldi , kendi arabasının aküsünden ne denir ona kablo ile bağlantı yaptı araba çalıştı..biraz dolaştım yerine koydum yarın servise götürüp baktırcam..büyük ihtimal akü bitmiş zaten üstündeki akü iyi değil dedi usta. Bakalım bu hafta 300 tl verdik servise yarın kaça malolacak :)) temmuzda aldım arabayı şimdiye kadar 1000 tl harcadım.. hayırlısı sağlık olsun.
Muhsin
CLASSIC
CLASSIC

İleti diseqc » 05 Arl 2011, 09:06

akü gidik kış ayalarına girerken ir çok araç sahibi akü bakımını yaptırmadığından suyu eksilen yada yarım şarzlı olan aküler soğun etkisiyle donar ve şarzı bırakır sonrada akü iyi değilmiş yok ömrünü doldurmuş diyerek kendimizi avuturuz, bir şey daha diyeyim bu tür elektroniği fazla olan arabalara akü takviyesi pek önerilmez yapılacaksada kullanım klavuzundaki adımlara harfiyen uyularak yapılması gerekir yoksa akü sorununu çözdükten sonrası arabanız eski halinden cok uzakta olabilir...
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti Muhsin » 07 Arl 2011, 19:27

Akü yü söktürdüm üzerinde göstergesi varmış baktık bitmiş.Takılıyken göstergesi gözükmüyordu :) Servis de ölçümü yapıldı ve aküyü yeniledik VARTA taktık bakalım . İnş ömrü uzun olur akünün.

Şimdilik 2 sorunum daha var ön sağ kapı açık ve kapalı olduğu halde ekranda bazen görünmüyor bazen görünüyor. Kapı sivici arızası galiba..Xenon far takılı bazen sellektör yapınca sol far devre dışı kalıyor. Farları kapatıp açınca düzeliyor.
Muhsin
CLASSIC
CLASSIC

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir