Yol bilgisayarı açılmıyor.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yol bilgisayarı açılmıyor.

İleti YÜZÜCÜ » 15 Oca 2012, 21:50

Sn. Arkadaşlar;
Benim , 2011 Model 1,6 TDI Elegance Octaviya aracım var. Akşam otoparkapark ettim. Ertesi gün , Yol bilgisayarı açılmadı. Marş basıyor. Ama Araç çalışıyor gibi oluyor.anında motor stop ediyor. Acil Yardım Servisini çağırdım. Aracı götürdüler. Konu hakkında bilgisi olan varsa yazmasını rica ediyorum. Şimdiden Teşekkürler.

YÜZÜCÜ
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVİA A5

İleti skodaizm » 15 Oca 2012, 23:34

Elektronik bir sorun. Ya yazılıp hatası ya da beyinde bir bozukluk vardır.

Garantiden değiştirirler veya yeni yazılım atarlar. Tekrarlarsa aracın yenisi ile değişimine bile gidilebilir.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti drscapula » 15 Oca 2012, 23:38

arkadaşım 2 ay önce aynı sorunu bende yaşadım gösterge paneli arızası dediler,
komple gösterge panelim değişti ve garantiden sorun halledildi ama gösterge paneli değiştikten sonra 4lü park flaşörleri dügmesi , kapıları kilitledikten sonra , dügme üzerinde hafif bir ışık yanıp sönüyor.
sanki bir elektriksel arıza gibi ama servis arıza yok diyor(2 farklı servise götürdüm)
sen aracı teslim almadan önce muhakkak buna dikkat et .aydınlıkta fark edilmiyor.
eger garantin yoksa yaklaşık 2000 lira civarı masrafı var umarım garantilidir aracın.
gelelim bu sorun neden oluyor ?
servis herhangi bir neden göstermedi ama ben yurt dışı sitelerindeki araştırmama göre donanımsal arıza ya da çok aşırı sıcak havadan çok hızlı şekilde aşırı soğuk hava geçiişinde oluyormuş ama bu dediğim sıcaklık türkiye de anca antalyadan aynı gün içinde erzurum vb. bir ile gitsen oluşabilir .

arıza giderilmesi bende 4 gün sürdü parçanın gelmesi nedeni ile .
geçmiş olsun
drscapula
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Onur
Nereden: Kahramanmaraş
Arabanız: Octavia 1.6 TDİ 105 HP DSG ELEGANCE

İleti paranoia » 21 Oca 2012, 10:18

skodaizm yazdı:Elektronik bir sorun. Ya yazılıp hatası ya da beyinde bir bozukluk vardır.

Garantiden değiştirirler veya yeni yazılım atarlar. Tekrarlarsa aracın yenisi ile değişimine bile gidilebilir.
+1 Bence şanlısınız araç hareket halinde trafİkte de olabİlbRDİ. %100 Kaza sebebı,
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir