Otomatik Octavia ile karlı buzlu yollar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Otomatik Octavia ile karlı buzlu yollar

İleti can.tasan » 09 Şub 2012, 23:46

Buyuk gecmis olsun, ucuz atlatmissiniz.
4x4 lerin kaygan zeminlerde iyi olmasinin sebebi bu, ne hizlanirken ne de yavaslarken dengesizlik yasanmiyor ve yola homojen bir kuvvet uygulaniyor, dolayisi ile hem iniste hem cikista yol kaygan da olsa guvenle seyredebiliyorsunuz. Araca spin attiracak torklar olusmuyor, araba hep istikametini koruma egiliminde oluyor.

Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Can TASAN
Nereden: Ankara
Arabanız: 2003 Fabia Elegance 101

İleti cnydn » 10 Şub 2012, 04:48

Bu yüzden en iyi mecbur kalmadıkça karda buzda yola çıkmamak
Ben de bir kere karlı havada yokuş aşağı inerken fren yapmak durumunda kaldım. O günden bugüne töbe bir daha mecbur kalmadıkça karda buzda arabam ile yola çıkmıyorum.
(Zaten karlı buzlu yolda fren yapmamaya çalışın lafı iyi güzel ama öyle bir ihtimal yok illa birşeyler oluyor fren yapmak zorunda kalıyorsunuz..)
Siz herşeyi olması gerektiği gibi yapsanız, aracınız 4x4 olsa kar lastikleriniz olsa zinciriniz vs olsa Allah muhafaza yüksek performans yaz lastikleriyle adamın biri gelir size geçirir. Al başına belayı. Maddi zarara mı yanarsın, karda buzda saatlerce polis beklediğine mi . Aracın bir süre serviste kalacağına mı. Yaşayacağın sinir bozukluğuna mı. Nereden tutsan elinde kalıyor...

Şehir içinde taksi, şehir dışında otobüs uçak tren en iyisi bu havalarda MECBURİYET olmadıkça. Strese sıkıntıya gerek yok.

Güvenli ve kazasız belasız sürüşler herkese
cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir