2002 model octavia aux çıkışına mp3 bağlanırmı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2002 model octavia aux çıkışına mp3 bağlanırmı

İleti mus3535 » 14 Ağu 2007, 17:06

merhabalar...teypde aux için bi tuş var dolayısıyla arkasında çıkış olduğunuda düşünüyorum,çıkışa takılacak soketten mp3 player i bağlayabilirmiyiz...

mus3535
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yasi » 14 Ağu 2007, 18:35

Okadar uğraşma ben 7.5 ytl verip aldım mp3 dinliyebilmek için araport yapmışlar.Aynı kaset görünümünde arabada kaset dinliyormuş gibi kasetçalarına takıyosun .Çok basit birsistem dışarıya uzanan bir kablosuvar onuda kulaklık çıkışına bağlıyosun mp3, lerini veya telefonundaki mp3 leri dinliyebiliyorsun.
yasi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Nehibor » 11 Arl 2007, 05:38

[quote="yasi"]Okadar uğraşma ben 7.5 ytl verip aldım mp3 dinliyebilmek için araport yapmışlar.Aynı kaset görünümünde arabada kaset dinliyormuş gibi kasetçalarına takıyosun .Çok basit birsistem dışarıya uzanan bir kablosuvar onuda kulaklık çıkışına bağlıyosun mp3, lerini veya telefonundaki mp3 leri dinliyebiliyorsun. [/QUOTE]

Merhaba; ilk defa böyle bir şey duydum. Uzun zamandır aracıma CD Player taktırmayı düşünüyordum. Nette detaylı bir arama yapmama rağmen ne skoda nede diğer markalar için böyle bir araport olduğuna ilişkin herhangi bir bilgi bulamadım. Nereden satın aldığınızı ve nerede monte edildiğini,(Yada nasıl) yazarsanız sevinirim sevgiler.. 
Nehibor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 11 Arl 2007, 10:05

Arkadan bir ISO fiş ile MP3 player girişi kolayca eklenir...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti ilkerso » 11 Arl 2007, 11:28

Merhaba arkadaşlar,MP3 dinlemek için aşağıdaki aparatı kullanabilirsiniz.Fiyatı: 50 - 70 YTL arası.Kullanımı son derece kolay.CD çalarınıza  herhangi bir ilave yapmıyorsunuz.Bu cihazı aracın çakmak bölümüne takın müziğin keyfini çıkarın...Wink

Forex CFT-631C 1GB Hafızalı Fm Modülatör (Fm Transmitter)

Forex%20CFT-631C%201GB%20Hafızalı%20Fm%20Modülatör%20%28Fm%20Transmitter%29

Ürün Bilgisi

Forex CFT-631C 1GB Hafızalı Fm Modülatör

Özellikler

Samsung dahili 1GB hafıza
Modern ve yenilikçi dizayn
3 Boyutlu ses kodlama teknolojisi ile bas ve tizleri daha net iletebilme
Oynar başlık (Hareketli gövde)
15 FM frekansı seçebilme
MP3/WMA dosyalarını okuyabilme
Işıklandırılmış likit kristal ekran (LCD)
LCD ekranda çalan şarkının adını görebilme (Kayan Yazı Teknolojisi)
Seçilen FM frekansını gösterebilme
Bellekte kaç mp3 var kaçıncı mp3 dinleniyor gösterebilme
Çalan parçada geçen ve kalan süreyi gösterebilme
USB 2.0 Desteği
4GB'a kadar Taşınabilir USB Disc Desteği
15 FM Kanalı ile tam uyumluluk.
Audio kablo üzerinden harici ses girişi
Önceki parça-Sonraki Parça-önceki Frekans-Sonraki Frekans-Durdur-Başlat-Ses Açma ve Kısabilme Fonksiyonları (Kumandadan veya Cihazdan)
Çakmaklık girişinden direk bağlantı (Harici adaptöre gerek yok)
Kontak kapatılıp açıldığında en son ayarlanan frekansta, en son dinlenen şarkıya kaldığı yerden devam edebilme

Kullanım şekli :

ilkerso
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 11 Arl 2007, 11:32

İstanbul'da parazitli çalışıyor FM vericiler...

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 11 Arl 2007, 16:44

O kaset şeklinde olan adapterlerin teybi bozduğu söyleniyor. İsteyen arkadaş varsa havale masrafları kendisine ait olma üzere bedava gönderebilirim. Ama önce evde aramam lazım. daha önce bu adaptörler çok pahalıydı geçenlerde bana aldığım mp3 playerin yanında bedava verdiler. Bildiğiniz kaset şeklinde teybe takıyorsunuz bir de dışarıya uzanan kablosu var onu da sanırım mp3 çaların hoparlör çıkışlarına takıyorsunuz mp3 çalardaki şarkıları da aracınızın teybinden dinliyorsunuz.
Öte yandan yukarıda resmi verilen FM transmitterlerın da radyo dalgaları aracılığıyla çalışması nedeniyle parazitlenmelerden etkilendiği bilinen bir gerçek.

Bir de son olarak bir cihaz var adı da MP3 adapter. küçük bir kutusu var. Yalmız bu sanırım cd çalarlara mp3 çalma özelliği ekliyor ve cd çaların cd changer çıkışına takılıyor kutucuğun öteki ucuna da içinde şarkılar olan USB bellek takılıyor fiyatı da yurt dışından yaklaşık 100-150 dolara getirtilebiliyor diye biliyorum. En sağlıklısı o gibi. REsmi aşağıdaki de linkte olması lazım bir ara alacak oldum sonra da vazgeçmiştim.

Bir de aynı işlevi gören IPOD adapterler var onlarda prensipte yukarıda belitirlen cihazla hemen hemen aynı.    
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti Nehibor » 12 Arl 2007, 05:11

Arkadaşlar, verdiğiniz bilgiler benim açımdan gerçekten yararlı oldu,önce onun için teşekkür etmeliyim. Transmitter ara birimleri ile ilgili küçük bir araştırma yaptım,sonuçları forumla paylaşmak istiyorum. İrfant arkadaşımız bu cihazların istanbulda parazitli çalıştığını yazmış. Yaptığım incelemede bu cihazların bazılarında 8-15 FM kanalı bulunduğunu gördüm buna ilaveten bazılarında ise 200 FM kanalı olduğunu görüyorum. Henüz deneme imkanı bulamadım ama kanaatimce bu 200 kanaldan en az biri parazit'siz veri transferine imkan sağlayabilir diye düşünüyorum. Yinede hali hazırda kullanan birinin fikir beyan etmesi daha yararlı olabilir. İlkerso kardeşimin bahsettiği cihazın 206 FM kanalı+Equalizerlı+Uzaktan kumandalı modelinin fiyatı 25 YTL.
Nehibor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 12 Arl 2007, 10:29

İstanbul'da genelde boş frekans yok, boş olanları da korsan radyolar, yayınlar alıyor... Denemeden almayın derim.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Nehibor » 13 Arl 2007, 01:37

Hali hazırda kullanan biri fikir beyan ederse daha iyi olur demiştim,evet o kişi ben oluyorum bu gün itibarı ile. 2 gb. flash bellek ile yaklaşık 50 YTL. harcadım. Harcadığım paraya yanmıyorumda acaba frekanslar gerçekten çakışıyormu diye 1 saat heba ettim asıl o canımı sıktı.Ouch Sonuç olarak irfant kardeşim frekans mevzuunu güzel özetlemiş,ama denemeden almayın diyerekte bir açık kapı bırakmış oluyor. Yaptığım incelemelere dayanarak yazıyorum sıkıntı sadece boş frekans olmaması olayı değil, cihaz cızırtıdan daha çok sinyal kalitesinden ve filtre olmamasından kaynaklanan inanılmaz bir fon gürültüsü yapıyor.Aracımda tesisat var ama baslar sanki suyun altındaymış gibi vuruyor.. Sonuç olarak parasını çöpe atmak isteyen bu cihazı satın alabilir Thumbs%20Down Sanayi ve ticaret bakanlığı amacına hizmet edemeyecek kadar kalitesiz üretilmiş çoğuda uzak doğu menşeili bu cihazların ithalatına neden izin veriyor anlayabilmiş değilim sonuçta harcanan heba olan para milli servet. Her neyse,ben bunları yazdımki başkalarıda benim gibi keklenmesin...
Nehibor
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir