Octavia donanım yükseltme

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia donanım yükseltme

İleti nechao » 01 Şub 2012, 13:28

İyi günler;
Uzun bir düşünüp taşınma aşamasında sonra 2010-2011 model lpg'li bir octavia 1.6 mpi almaya karar verdim. İkinci elde aracın genelde hep classic modeli var ama ben biraz daha donanımlı olan (hatta eksiksiz denebilecek) ambiante modelinden istiyorum. İnternetteki 2ci el ilanlarını taradığımda bu donanım paketiyle ikinci el octavia yok gibi. Classic model octavia alıp bunu bir süre sonra ücreti kaşılığı ambiante donanıma çevirmek mümkün müdür? aradaki fiyat farkı sıfır classic ambiante arasındaki fark kadar mı olacaktır yoksa her özelliği tek tek ekletip bu şekilde mi fiyat hesaplarlar?

nechao
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: tolga yılmaz
Nereden: İstanbul (And.)

İleti ayhani » 01 Şub 2012, 14:43

Böyle birşey mümkün değil. Ocativa ambiantenin classicten birçok farkı var

Amiantenin
-Arka camlar otomatiktir.
-Yol bilgisayarı var
-Sanırım teybide farklı
-8 hoparlör var(classicte 4)
-Gövde rengi yan aynalar ve kapı kolları
-İç mekanda kapı kolları kromajlı

Bunların hangi birisini yaptıracaksın. Ambiante almak için hatta elegance almak için zorla derim.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti skodahastası » 01 Şub 2012, 18:41

kesinlikle ambiante alın
FABİA RS SEVGİSİ-SKODA HASTASI-ELEGANCE HAYRANI

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
2004 SKODA OCTAVİA 1.6 AMİBANTE PLUS(ESP FALAN HERŞEY VAR):(satıldı)
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: KERİM
Arabanız: 2012 Skoda Yeti Konfor paket +siwing+siyah tavan

İleti nechao » 01 Şub 2012, 22:53

Bulabilirsem ben de onu istiyorum zaten:)
nechao
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nechao » 01 Şub 2012, 23:03

peki sizce fiyatları ve model yılları (2010 ve üstü olacak) aynı olan classic modeli 10000km civarındayken ambiante 40000 km civarındaysa ambiante tercih etmek doğru olur mu?
nechao
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodahastası » 01 Şub 2012, 23:04

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti nechao » 01 Şub 2012, 23:14

Sabindendeki bütün ilanları taradım. Bütçem max 32-33bin tl civarı olduğundan mpi araçlara bakabiliyorum. Geçen hafta ağır kaporta hasarı nedeniyle perte ayrılan ama yürür durumdaki aracımdan çıkan lpg sistemim olduğundan buradan da kar etmeyi planlıyorum
nechao
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodaizm » 01 Şub 2012, 23:44

Classic Octavia ya sonradan taktırabileceğiniz

-Sis farları
-Tavan gözlük kabı
-İç tavan el tutamakları
-Metal nikelajlı iç kapı açacak kolları
-Ortası metal Octavia yazılı 8 parça plastik marşpiyel koruma
-Ön ve arka paçalıklar
-Deri direksiyon vites körüğü, metal-deri vites topuzu
-Cruze control( servisten sorulmalı)
-Radyo istenilen tipte takılabilir.( Direksiyon kumandalı da direksiyon takılırsa olur)
-Kauçuk havuzlu paspas takımı
-Eğer konfor ünitesini değiştirirseniz orijinal olarak arka camları da otomatik yaptırabilirsiniz.

vs. vs eklemeler ile aracınızı ambiante seviyesine yükseltebilirsiniz. Yeterki bu konuda hem bilgili bir servis bulun ve sizde iyice araştırınız. Birçok ambiante de bile tukarıdaki donanımlar bulunmayabilir.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti gokhanates_61 » 02 Şub 2012, 00:53

skodahastası yazdı:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-ogretmenden-ilk-gunku-gibi-octavia-1-6-56213767/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 0066/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 1415/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 0472/detay
bunlar var bide dizel bakabilirsiniz

fiyatlar uçuk 37-38e 2010 tsı alırsın çok rahat 1.6dan çok daha kalite bir motor ve performanslı yakıtıda abartılacak kadar değil 1.6da sürdüm şuan 1.4tsı var ve mükemmel gidişi var 1.6 önermem ha illaki 1.6 olacak diyorsan classic sakın girme zamanla çok eziklik yaşanıyo imkan warsa elegance yoksa ambiantede iş görür ama classice kesinlikle para verme derim ben....
gokhanates_61
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gökhan ateş
Nereden: Trabzon
Arabanız: skoda octavia 2011 beyaz

İleti nechao » 03 Şub 2012, 11:35

Bu internet fiyatları bana da uçuk gelmeye başladı. 2010-2011 yeni kasa bir octavia ambiance'ın piyasası ne civardadır acaba. İlanları değil de alınan ya da satılan fiyatları öğrenmek istiyorum
nechao
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodahastası » 03 Şub 2012, 19:07

nechao yazdı:Bu internet fiyatları bana da uçuk gelmeye başladı. 2010-2011 yeni kasa bir octavia ambiance'ın piyasası ne civardadır acaba. İlanları değil de alınan ya da satılan fiyatları öğrenmek istiyorum

35-36 oda lpg li ise

Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti cnydn » 10 Şub 2012, 04:56

Yıl 2012 hala arka cam manuel geliyor classic modelde inanamıyorum ya.
Ayıptır 3 kuruşluk bir donanım, bari bundan kısmayın be kardeşim.
Keşke araçları dilediğimiz gibi konfigüre edip kısa zamanda alabilsek
Ama bayiiler ellerindeki araçları satmaya çalıştığından konfigürasyon işine girmeye yeltenmiyor
Elegance da gerekli görmediğim birçok özellik var ama ESPli istediğimden elegance almıştım.
Yoksa yemin ederim kliması radyosu umrumda değil o kadar. Alırdım classic i
Tamam elegance keyifli ama..Maliyet oldukça yükseliyor bu şekilde.
Ambition ile Elegance arasında 7000 tl var octavia da şu anda. Classic olsa 10 bin tl yi bulacak
cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

İleti hakar » 10 Şub 2012, 14:04

2011 Octavia Ambiant aracım var düşünürsen satmaya niyetim var. Elegan da olan bazı özellikleri eklettim brc tüp var 20.000 km. de. İlgilenirsen özelden mesaj at.
Kullanıcı avatarı
hakar
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan MUTLU
Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia II

İleti paranoia » 12 Şub 2012, 11:50

Bence beyhude bir çaba olur classicden Ambient e donanım yükseltme . Harcayacağınız para ile zaten üstüne koyunca Ambient bir arac alırsınız. Ayrıca skoda açıkca söyliyeyim servis ve modifikaston konusunda malesef kendi arabasını kullanan sürücüler kadar bile tanımıyorf. Bu aracın orjinalinde olmayan bir donanım yükseltme yapan servisin elinde size başka sorunlara yol açabilir. Classic zaten gerçekten Türkiye için üretilmiş bir donanım değil. Filo ve sadece binecej araç arayanları kastetmiyorum tabi.
Ben otomatik ve DSG den vazgeçmek istemediğim için ; Ambiente razı oldum. Sadece park sensörü ve sis farı yeterli diye düşünerek Elegans için vereceğim 7 bin lirayı tam olmasa da kafa kafaya otomatiğe verdim. Ha pişman mıyım ? Valla pişman oldugum tek sey sis farları :x
1 yıl bçinde 3 kez arıza yaptılar. En son yolda giderken kendi kendine yandı. Anahtardan kapanmadı ve sabah geldım baktım yanıyorlardı. En son daha geçen cumartesi götürdüm. Bana elektrikçb ne dese beğenirsiniz ?
" Abi ceyranı kutudaN direk almışlar arabayı bile yakar bu ben araya sigııorta atıcam aynen tamam" :? Ben sankİ kendım taktım farları! takan aynı servıs halbukı
Bunu yaptıktan sonra yolda gene arızalandı hala gidemedim fırsat bulup. Yani alıp da kullanmayacağınız donanıma para vermek ne kadar gereksiz. Ben Pragda radyosu bile olmayan bir Octavia gördüm. Acaba çıkarttırmış mı falan diye düşünürken araca bir türk böcelemesi yapayım derken sahiibi gelince . Artık benim de aracım aynı ; çok memnunum falan diyerek kurtardık durumu. Adam arabada müzik dinlemeyi sevmiyormuş . Gerek görmemeş . Yani özetle arabayı ne için alıyoruz sorusuna iyi kafa tormak lazım. Elin Çekindeki kafa daha akıllı ya da durumu yok falan değil yani ;)
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir