otamatik manual arasındaki farklar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

otamatik manual arasındaki farklar

İleti smuhabbets » 14 Şub 2012, 14:12

arkadaslar otamatik collection plus modelli octavia buldum araba içime sindi ama hic otamatik vites araba almayı düşünmemiştim

otomatik aracın dez avantajları nelerdir yakıta ne kadar fark olur
ne kadar sıklıkla arıza verir yardımlarınızı bekliyorum

smuhabbets
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: salih kılıncarslan
Nereden: Ankara
Arabanız: henuz bir fabiam yok

İleti smuhabbets » 14 Şub 2012, 14:14

bu arada
octavia ların vergisi ne kadar
smuhabbets
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: salih kılıncarslan
Arabanız: henuz bir fabiam yok

İleti hetepe » 14 Şub 2012, 14:26

smuhabbets yazdı:arkadaslar otamatik collection plus modelli octavia buldum araba içime sindi ama hic otamatik vites araba almayı düşünmemiştim

otomatik aracın dez avantajları nelerdir yakıta ne kadar fark olur
ne kadar sıklıkla arıza verir yardımlarınızı bekliyorum

Özellikle şehiriçi sürüşte otomatik rahatlığı bambaşkadır, tüketimde %30 dan az olmamak üzere bir fark olur.Vergi olayı motor hacmi ve modeliyle ilgilidir.www.gib.gov.tr
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti paranoia » 14 Şub 2012, 15:04

DSG şanzımanlı otomatik bir arac kullanıcısı olarak - dizel bu arada ve 7 ileri vites - bu zamana kadar sol ayağıma ne kadar büyük bir işgence yaptıgımı alınca anladım. Collection plus demişsiniz ama şanzıman özellikleri ,modeli, km si asıl önemliolan konular bunlar. Vergi açısından 1.6 araclar kategorisi 0-3 yıl bu sene 384x2 yıllık vergi. Yakıt açısından ise arabada en çok memnun olduğum konudur ki çoğu LPG li araçtan daha az yaktığımı idddia edebilirim. Ekonomik kullanım sınırlarında şehir içi 50lt mazotla 900km yol yapabilirim. Uzun yolda sürekli 90-100 km ile gidebileecek bir sabırlı şoförüm olsa 1200 km yi görebilirim diye düşünüyorum. Yol bilgisayarı yeni depo fullediğimde 1100 km menzil gösteriyor. 7 ileri vites çok avantaj . Herkesin 3 le 4000 devirde gittiği yerde ben 5. ViTESLE le 2000 devirde gidiyorum. Eh ne kadar düşük devir o kadar az yakıt. Eski tip kuru şanzımanlı araçlar o kadar fazla yakarlardı ki herkesö otomatiğe karşı önyargıısı oluştu. Yoksa ben asıl cruise almadım en büyük pişmalığım o. Sormak istedıgınız baska bır sey olursa yazmanız yeterlı
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

İleti ugur2834 » 14 Şub 2012, 15:46

Bir otomatik vites araba kullanıcısı olarak çok rahat edeceğinizini hatta tarfikte felan iyiki almışım diyeceksiniz zaten benim gözlemlediğim kadarıyla otomatik vites araba kullanımı son yılda artı baya insanlar arabalarını satıp otomatik vites almaya başladı artık sorunuza gelince uzman tv birçok konuya değinmiş otomatik vitesle ilgili buyrun linkleri :
http://www.uzmantv.com/otomatik-vitesin-duz-vitese-gore-dezavantajlari-var-mi
http://www.uzmantv.com/otomatik-vitesin-duz-vitese-gore-avantajlari-var-mi
http://www.uzmantv.com/otomatik-vitesli-araclar-duz-viteslilere-gore-daha-cok-mu-yakit-tuketir
http://www.uzmantv.com/otomatik-vitesli-araclarin-performanslari-daha-mi-dusuk-olur
ugur2834
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ugur
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2005 FABİA SPECİAL 1.4

İleti hetepe » 15 Şub 2012, 09:07

Collection plus 2003 ve 2004 de üretildi, bu yüzden vergisi o kadar yüksek değil, ayrıca o yıllarda bu modellerde DSG yoktu, yani bu bildiğiniz klasik otomatik vites.
Tüketim farkı da önceki yazdığım mesajda olduğu gibidir.
Güncel değerleriyle 1.6 mpi otomatik octavia ile 35 kuruştan aşağı olmamak üzere yakıt tüketirsiniz, bunu da LPG ile azaltabilirsiniz.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti smuhabbets » 16 Şub 2012, 17:09

arac 2003 madel
acıklamalar içiin teşekkurler
smuhabbets
Yeni Üye