OCTAVIA ALACAM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

OCTAVIA ALACAM

İleti BETBEYFUR » 17 Ağu 2007, 20:29

ARKADAŞLAR OKTAVIA TAVSİYE EDERMİSİNİZ BENZİNLİ ALCAM KM.NE KADAR YAKAR Ş.İÇİ VE Ş.ARASI SIRALI LPG TAKTIRSAM KAÇA DÜŞER ARACIN İKİNCİ EL SATIŞLARI NASIL HIZLIMI VE YEDEK PARÇASI OPEL VEYA DİĞER ARAÇLARA GÖRE NASIL PAHALI MI ACABA GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYOR VE TEŞEKKÜR EDİYORUM HEPİNİZE

BETBEYFUR
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 17 Ağu 2007, 22:19

Benzinli octavia km de 25 kuruş altına düşmez. Sıralı LPG takarsanız %30 kadar daha aşağı düşebilir. Satarken elinizde kalmaz ama öyle deli gibi bu arabadan arayan olmadığından ortalama satış süresi pek kısa değildir. Octavia ayarındaki hiçbir arabanın belirgin bir yedek parça fiyatı avantajı olduğunu sanmıyorum. Bu yüzden 3 haneli yedek parça fiyatlarına hazırlıklı olmalısınız.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti hakanerdogan » 17 Ağu 2007, 22:34

çankırının neresindensin? bende çankırılıyım.

octavia çankırı gibi ilde biraz fuzuli masraf olur gibi geliyo bana. çok iyi bilirim çankırıyı.

arabaya en ufak bişey olduğu zaman hop düş ankara yoluna...  130 km yol...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ozgurbeyaz » 18 Ağu 2007, 00:54

Bende 2006 1.6 lpg li octavia var, şehir dışı 90 kms yi geçmezsen, 7.5 lt, basarsan 10 lt yakıyor, bagaj devasa yol tutuş harika, özelikle elegans seni donanım olarak tatmin eder, ancak araçta bir müddet sonra bir kaç problem çıkabiliyor. Camlardan rüzgar kapılardan gıcırtı geliyor bu nedenle ilk bir iki sene içinde birkaç kez servise gitmek zorunda kalırsın. ancak ben yinede araçtan memnunum. Karar senin.
ozgurbeyaz
CLASSIC
CLASSIC

İleti guvenxoca » 18 Ağu 2007, 02:41

kardeş kaç paran var???

guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BETBEYFUR » 20 Ağu 2007, 14:34

SEVGİLİ HAKAN ERDOĞAN ÇANKIRI MERKEZDEYİM,AİLEM YAPRAKLI DERELLİ DEN ŞU AN 2000 MODEL 1,6 GLX İ ALMIŞ BULUNUYORUM BİLMEM İYİ Mİ YAPTIM KISA SÜREDE BİR UZUN YOL DENEMEM OLDU 477 KM YOL YAPTI 79 YTL BENZİN HARCADI ZAMAN ZAMAN KISA SÜRELİ OLARAK KLİMAYI DA AÇTIM AMA ÇOK NADİRDE OLSA 120 CIVARINDA HIZDA YAPTIM (AMA GENELİ 95-100 KM ARASIYDI) 50 KM CİVARINDA ŞEHİRİÇİNDE DE BİNDİM AMA 165 BİN ÇOK AZ GELDİ BANA LPG TAKTIRMAKTAN VAZGEÇTİM GİBİ ÇÜNKÜ KIŞIN 6-7 KM DE OTOMOTİK LPG YE ANCAK GEÇEBİLİYORSA BEN NE ANLADIM LPG İŞİNDEN AYRICA YILLIK ORTALAMA MAKSİMUM 7 BİN KM YAPABİLİYORUM KIŞINDA LPGDE BİNEMEYECEĞİME GÖRE BEN LPG Yİ 3-4  YILDA ANCAK AMORTİ EDEBİLECEĞİM ANLAŞILAN.E O ZAMAN NE GEREK VAR LPG YE
BETBEYFUR
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BETBEYFUR » 20 Ağu 2007, 14:35

HA UNUTMUŞUM ARACI İSTANBULDAN 14500 E ALDIM
BETBEYFUR
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 20 Ağu 2007, 17:16

hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın. benim kişisel görüşümde LPG yi 9-10 yaş üstü arabalara takmaktan yana.  bencede LPG konusunda haklısınız.

vay bee çankırılı üyemiz de oldu. vallaha bravo LPG hesabını nasılda yaptınız hemen şipşak... toprak işte. çankırılılar zeki olur.

Big%20smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti nuriatasoy » 21 Ağu 2007, 21:51

bugün 2004 model oktavia ambient plus araca bindim. Bir fabia kullanıcı olarak hiç hoşuma gitmedi. Fren sistemi bana hiç güven vermedi. Şahin freni gibi sonuna kadar basacaksın ki kendini hissettirsin. Direksiyon fabia ya göre biraz sert. Motor gücü fena değil. kalkışları idare eder. Vites geçişleri hızlı değil. Oktavia almayı düşünüyordum ama vazgeçer gibi oldum. Bu arada Fabia 2004 101 aracım vardı. Bugün sattım. Bu aracım bindiğim araçtan bana daha iyi geldii. Yoksa  kaçan balık büyük balık işi filan mı diiye düşünüyorum. Ama aracı bir kaç kişiye daha sürdürdüm. Onlarda benimle aynı fikirde oldular. Bindiğim Oktavia 139000 km de idi. Fazla yıpranmış da görünmüyordu. Acaba Oktavia kullanıcıları bu konuda ne ddüşünüyorum. Bende bıraktığı izlenim yanlış mı?
nuriatasoy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 21 Ağu 2007, 23:23

malesef doğru kardeş,bu saydıklarına daha da eklenebilir.....
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ozgurbeyaz » 22 Ağu 2007, 00:04

Enteresan!, Octavia bindiğim araçlar içerisinde fren sistemi ve vites geçişleri en iyi olan araçtı, sizin bindiğiniz araçta sorun olabilir.

ozgurbeyaz
CLASSIC
CLASSIC

İleti nuriatasoy » 22 Ağu 2007, 01:07

[quote="ozgurbeyaz"]

Enteresan!, Octavia bindiğim araçlar içerisinde fren sistemi ve vites geçişleri en iyi olan araçtı, sizin bindiğiniz araçta sorun olabilir.

[/QUOTE]

Megane ve Focus ta denedim onlara göre güzel ve keyifli bir sürüşü var. Ama Yine de tatmin olmadım. Eski göz ağrım Fabia daha keyifli geldi bana. OKtavia yı büyük oranda kafamdan siliyorum. O paraya değecek bir araç gibi gelmedi. Bu arada 1850 civarı fiyat 2004 Ambiant için. Çok geldi bana
nuriatasoy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gbasara » 27 Ağu 2007, 13:52

bence bu yorum yanlış, 139000km yapmış bir aracı test edip genelini beğenmemek haksızlık olur. kıyaslama yapmak için benzer örneklerin eşit şartlarda alınması gerekir. fren konusunda o görüşe katılmıyorum. aracın en temel güvenlik özelliği olan frenlerin toleranslı olması beklenemez. sadece mekanik yapılarındaki farklılıklardan dolayı bize değişik geliyor. yumuşak olması diğer araçlardan kötü bir fren olduğu anlamını taşımaz. onun gücünü panik frende tüm kapasitesini ortaya koyduğunda anlarsınız. önemli olan 100-0 km duruş mesafesidir ve bu 40 m altındaysa güvenli bir frendir. hatta şimdilerde bu mesafe 34-38m'ye kadar inmiş durumda.

octavia'nın elegance modeli alıcısını konfor ve güvenlik olarak tatmin eder. klimatik sistemle baş ağrısı yapmaz, ESP-MSR gibi üst donanımlar vardır. yakıt tüketimi çok değildir, bagaj konusunda rakipsizdir.

octavia'yı alan, bir araç almak için değil, octavia olduğu için alır bana göre...
gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti muco81 » 29 Ağu 2007, 20:12

[quote="BETBEYFUR"]SEVGİLİ HAKAN ERDOĞAN ÇANKIRI MERKEZDEYİM,AİLEM YAPRAKLI DERELLİ DEN ŞU AN 2000 MODEL 1,6 GLX İ ALMIŞ BULUNUYORUM BİLMEM İYİ Mİ YAPTIM KISA SÜREDE BİR UZUN YOL DENEMEM OLDU 477 KM YOL YAPTI 79 YTL BENZİN HARCADI ZAMAN ZAMAN KISA SÜRELİ OLARAK KLİMAYI DA AÇTIM AMA ÇOK NADİRDE OLSA 120 CIVARINDA HIZDA YAPTIM (AMA GENELİ 95-100 KM ARASIYDI) 50 KM CİVARINDA ŞEHİRİÇİNDE DE BİNDİM AMA 165 BİN ÇOK AZ GELDİ BANA LPG TAKTIRMAKTAN VAZGEÇTİM GİBİ ÇÜNKÜ KIŞIN 6-7 KM DE OTOMOTİK LPG YE ANCAK GEÇEBİLİYORSA BEN NE ANLADIM LPG İŞİNDEN AYRICA YILLIK ORTALAMA MAKSİMUM 7 BİN KM YAPABİLİYORUM KIŞINDA LPGDE BİNEMEYECEĞİME GÖRE BEN LPG Yİ 3-4  YILDA ANCAK AMORTİ EDEBİLECEĞİM ANLAŞILAN.E O ZAMAN NE GEREK VAR LPG YE
[/QUOTE]

KOCAELİ GEBZE'DEN KATILIYORUM 2000 MODEL OCTAVİA 1.6 GLX İ VAR LOVATO SIRALI SİSTEM TAKTIRDIM.BENZİNDE ŞEHİR İÇİ 0,35 KURUŞTAN AŞAĞI DEĞİLDİ ŞU AN 0,21 KURUŞA DÜŞTÜ, ŞEHİRLER ARASI 0,25 KURUŞTAN 0,13 KURUŞA DÜŞTÜ LPG DE ŞU ANA KADAR (2 AY OLDU) BİR SORUN YAŞAMADIM.LAF ARAMIZDA 195-200 BİLE YAPTIM. BANA MISIN DEMEDİ.HATTA ARAÇ DAHA PERFORMANSLI ÇALIŞMAYA BAŞLADI BENZİNE GÖRE.ARKADAŞIN DEDİĞİ GİBİ OCTAVİANIN YAKITI O KADAR AZ DEĞİL ŞEHİRİÇİ 0,35 KURUŞTAN AZ DEĞİL.HESABI DOĞRU YAPMAK LAZIM.DEPOYU FULLEYİP YOL ALDIKTAN SONRA TEKRAR FULLEDİĞİNDE ALDIĞIN FİYATI GİTTİĞİN KİLOMETREYE BÖLMEN GEREKİYO BİR YANLIŞLIK OLMASIN.İYİ SÜRÜŞLER HAYIRLI OLSUN
muco81
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BETBEYFUR » 29 Ağu 2007, 21:21

arkadaşlar iş yoğunluğu dolaysıyla uzak kaldım muhabbetten kusura bakmayın. benim 165 bin yaktı dediğim hesap orada yazdığım şartlarda oldu aynen depoyu full ledik 477 km bindik bir daha full ledik yedek depolara falanda bastırmadık yakıt ve saydığım şekilde söyledğim hızlarla yaptık hata yok. o full lemeden sonra 138 km yaptık 38 km civarı şehir içi normaldi.ama 100 km ise çok dik yerlerden köy yollarında ve yayla yollarında yaptım yani yer yer yol bilgisayarında izledim km de kaç lt yaktığını 32 lt falan çıktığıda oldu ortalaması hep 20 lt nin üstünde idi bu haliyle 138 km de 40 ytl yakıt yaktı.yani 290 bin civarında biraz çok gibi geliyor ama o kadar dik yayla yollarında bence az bile çünkü 170 km hız ile bile yol bilgisayarı en fazla 17 lt gösteriyordu benim çıktığım yayla yolunda 20 nin altına inmedi hiç ve 32 ye kadar çıktığı oluyordu lt nin. herkese selamlar
BETBEYFUR
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gbasara » 30 Ağu 2007, 00:04

arkadaşlar,
araçlarımızın yakıt tüketimi kişisel kullanım tarzı ve aracın mekanik durumuna ve de çevre şartlarına göre değişir.

yüklü bir şekilde gazı dibe vurup tırmanma yaparsanız buradaki 25-30 kuruşluk tüketim nedeniyle "bu araçlar çok yakıyor" demeniz haksızlık olur.

90km sabit hız kriteri sadece fabrika verileridir ve dış çevre etkisinden arınmış bir değerdir. tüketim hız ile bire-bir orantılı değildir. yol-yük-rüzgar-arazi etkisine bağlı olarak anlık 6 lt'lik bir tüketimle pekala 130km hız yapılabilir.

gaz pedalını verimli kullanırsak yakıt tüketimini düşürebiliriz. rampa çıkışlarını daha geriden yavaş hızlanarak çıkmak, inişlerde gereksiz gaza basmamak ve gazı kesmek, virajlara yaklaşırken dibine kadar gelip ani fren yerine daha geriden yumuşak frenle yavaşlamak ve dönüşten sonra ani hızlanmamak, gaz pedalına bas-çek-bas yerine sabit baskı vermek, devir aralığını doğru zamanlama ile kullanmak.. vb gibi davranışlar tüketimi düşürür.

en son iki gün önce 530km yolu 18,2 kuruş ile tamamladım. şimdi böyle olunca markanın tümü az yakar diyebilir miyim. biraz gaza gelsem bu değer rahatlıkla 25 kuruş seviyesine çıkardı.

ve aslında bu tüketim değerleri ile bence fazla kafa yormayın. bırakın size kalan sürüş keyfi olsun. her şeyin bir bedeli vardır. pimpirikli bir şekilde hayat boyu hep daha fazlasını kısmak için uğraşırsınız.

bence tadını çıkarın..
gbasara
CLASSIC
CLASSIC

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir