Fabiamı satıp, octavia almak istiyorum

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabiamı satıp, octavia almak istiyorum

İleti erdemguner35 » 09 Mar 2012, 20:48

o ses bende de var... böyle çlink-klink arası bir ses daha çok alt devirlerde. ama sadece ses işte bir problem teşkil eder mi bilmem... nisan sonunda kampanyadan yararlanıp yağ filtre değiştirmeyi düşünüyorum... ses olayından da bahsedeyim. ekstra ücret talep edecekler mi bakalım...

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDEM GÜNER
Nereden: Manisa

İleti skodahastası » 09 Mar 2012, 20:49

erdemguner35 yazdı:o ses bende de var... böyle çlink-klink arası bir ses daha çok alt devirlerde. ama sadece ses işte bir problem teşkil eder mi bilmem... nisan sonunda kampanyadan yararlanıp yağ filtre değiştirmeyi düşünüyorum... ses olayından da bahsedeyim. ekstra ücret talep edecekler mi bakalım...

kaç model yeti
FABİA RS SEVGİSİ-SKODA HASTASI-ELEGANCE HAYRANI

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
2004 SKODA OCTAVİA 1.6 AMİBANTE PLUS(ESP FALAN HERŞEY VAR):(satıldı)
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: KERİM
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2012 Skoda Yeti Konfor paket +siwing+siyah tavan

İleti erdemguner35 » 09 Mar 2012, 20:50

2011 eylül

"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti forman37 » 09 Mar 2012, 20:51

herhangı bı problem teskıl etmez arac garantı kapsamındaysa ve yazılım guncellemesı gerekıyosa guncelleme ucretsız.
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti skodahastası » 09 Mar 2012, 20:51

almazlar sizin arabanız da 2 yıllık garanti var 2013 eylül ayın kadar bedava.

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti forman37 » 09 Mar 2012, 20:56

ben sadece bi kere fabrıkasyon hata yuzunden yetinin kavrama ıstemını değiştirdım. oda zaten garantı kapsamındaydı aracın gazına yuklenınce bıtık balata gıbı kacırma yapıyodu yazılımını guncelledık olmadı son care kavramayı değiştirdım son surum yukledık olay çozuldu.
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti erdemguner35 » 09 Mar 2012, 21:00

geçen kurban bayramında küçük bir sürtme yaşamıştım sol ön far civarında servise bıraktım sonra aldığımda bir baktım sislere gündüz açılma eklemişler. yani daha önce sadece sisleri açmak istediğimde açamıyordum ama şimdi açabiliyorum. ben söylemeden yapmışlar yani... demek istediğim güncelleme talebinde bulunsam da yokuş yapmazlar gibime geliyor....

Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti forman37 » 09 Mar 2012, 21:03

bahsettığınız sıstem gunduz farı olayı :) bu sıstem aracta mevcut zaten sadece sıstemı pc ıle devreye sokuyolar. daha baska bı suru sıstem var bunları yetkılı servısınızden aracınızın modelı doğrultusunda oğrenebılırsınız. :) mesela aracınızın hızı 15 km ye ulastıgında kapıların otomatık kılıtlenmesı gıbı ıstersenız eğer bunuda devreye sokturabılırsınız.
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

İleti erdemguner35 » 09 Mar 2012, 21:10

doğru söylüyorsunuz... fabialarda vardı bu özelliklerin listesi ama yeti için yok sanırsam forumda... rica etsem bildiğiniz ücretsiz olarak açtırabileceğimiz özellikleri listeleyebilir misiniz? birde sanırsam yetkili servissiniz şunu öğrenmek istiyorum; off road paketi yani tekerlek üstü plastik kaplama servislere geldimi geldiyse ne kadar? teşekkür ederim şimdiden....

Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti skodahastası » 09 Mar 2012, 21:11

erdemguner35 yazdı:doğru söylüyorsunuz... fabialarda vardı bu özelliklerin listesi ama yeti için yok sanırsam forumda... rica etsem bildiğiniz ücretsiz olarak açtırabileceğimiz özellikleri listeleyebilir misiniz? birde sanırsam yetkili servissiniz şunu öğrenmek istiyorum; off road paketi yani tekerlek üstü plastik kaplama servislere geldimi geldiyse ne kadar? teşekkür ederim şimdiden....

onu bende yaptırcam

Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti erdemguner35 » 09 Mar 2012, 21:15

gerçekten de ayrı bir hava katıyor....

Mustafa Kemal Atatürk

erdemguner35
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti skodahastası » 09 Mar 2012, 21:35

erdemguner35 yazdı:gerçekten de ayrı bir hava katıyor....

aslında scout gibi bir şey olsa dışına süper hava katar onlar daha kalın ya

Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti colourone » 12 Mar 2012, 10:36

arkadaşlar günaydın, haftasonu ankara ata skodada octaviaya baktım. yanda efe honda vardı, orada da yeni civic sedana baktım.

ARkadaşlar bilenlere tekrar olcak ama,octavia bir başka...

Octaviada baktığım model 1.4 tsi DSG elegance idi. honda civicin karşılık gelen motoru 1.6 elegance.

- Octavia iç büyüklük ve genişlik olarak bir değil iki adım önde. sürücü bölümü rahatlığı, arka koltuklar genişliği hondaya fark atıyor.
- Bagaj nerdeyse iki katı büyüklüğünde. Haftasonu kampta bagajı açıp iki kişi rahatlıkla uyuyabilir içinde.
- Fiyat 56-57 bin tl. Civic ise 51-52 bin tl civarında.
- Eğer 50 bin Tl nin üzerinde parası olup da sıfır araç alacak olanlara Octaviayı kesinlikle tavsiye ediyorum.
- İşin en kötü tarafı istediğiniz donanım ve motorda araç bulamıyorsunuz. Enerken 3 ay sonrasına gün veriyorlar.
- Skodanın satış elemanları, nerdeyse arabaları satmamak için uğraşıyor arkadaşlar. Hiç yakıştıramadım Skoda'ya. Bu kadar güzel araba üretip de satış elemanlarını iyi seçememek hiç de iyi bir şey değil. Efe Honda'da tam tersi. Gayet ilgil, bilgilendirici. sizinle beraber araca binip aracı on dakika boyunca anlatıyorlar.

Sonuç olarak, bir iki markaya daha bakıp, Octavia ile karşılaştırıp kararımı vereceğim. Ancak bu fiyat aralığında Octavianın önün geçecek bir araç şimdilik göremedim. Octavia, Civic ile aynı fiyata ama kesinlikle çok daha iyi bir araba!

Herkese iyi günler.
colourone
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4 68bg

İleti Akif » 12 Mar 2012, 12:49

skodahastası yazdı:
forman37 yazdı:evet garantı suresınce yazılım guncellemesı ucretsız.

peki garanti kapsamında olmazsa araba örnek 2009 model fl kasa bir araba yazılım güncellemesi alıcak nekadar ödüyor.

Benim aracımın garantisi bitti.

Son bakıma gittiğimde de garantisi yoktu.
aracımı bilgisayara bağlayıp, olan güncellemeleri yaptılar ve bunun için extra ücret talep etmediler.
Akif
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Akif
Nereden: Antalya
Arabanız: Octavia 1.4 TSİ DSG

İleti Akif » 12 Mar 2012, 12:54

colourone yazdı:arkadaşlar günaydın, haftasonu ankara ata skodada octaviaya baktım. yanda efe honda vardı, orada da yeni civic sedana baktım.

ARkadaşlar bilenlere tekrar olcak ama,octavia bir başka...

Octaviada baktığım model 1.4 tsi DSG elegance idi. honda civicin karşılık gelen motoru 1.6 elegance.

- Octavia iç büyüklük ve genişlik olarak bir değil iki adım önde. sürücü bölümü rahatlığı, arka koltuklar genişliği hondaya fark atıyor.
- Bagaj nerdeyse iki katı büyüklüğünde. Haftasonu kampta bagajı açıp iki kişi rahatlıkla uyuyabilir içinde.
- Fiyat 56-57 bin tl. Civic ise 51-52 bin tl civarında.
- Eğer 50 bin Tl nin üzerinde parası olup da sıfır araç alacak olanlara Octaviayı kesinlikle tavsiye ediyorum.
- İşin en kötü tarafı istediğiniz donanım ve motorda araç bulamıyorsunuz. Enerken 3 ay sonrasına gün veriyorlar.
- Skodanın satış elemanları, nerdeyse arabaları satmamak için uğraşıyor arkadaşlar. Hiç yakıştıramadım Skoda'ya. Bu kadar güzel araba üretip de satış elemanlarını iyi seçememek hiç de iyi bir şey değil. Efe Honda'da tam tersi. Gayet ilgil, bilgilendirici. sizinle beraber araca binip aracı on dakika boyunca anlatıyorlar.

Sonuç olarak, bir iki markaya daha bakıp, Octavia ile karşılaştırıp kararımı vereceğim. Ancak bu fiyat aralığında Octavianın önün geçecek bir araç şimdilik göremedim. Octavia, Civic ile aynı fiyata ama kesinlikle çok daha iyi bir araba!

Herkese iyi günler.

Bu segmentte ve fiyat aralığında önüne geçebilecek araba göremeyeceğiniz konusunda hemfikirim..
Ayrıca eklemeden geçemeyeceğim; Bakacağınız arabalarda, 120 km/h sonraki hızlarda motor seslerini dinlemenizi öneririm..
Akif
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Akif
Nereden: Antalya
Arabanız: Octavia 1.4 TSİ DSG

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir