octavia tek kapı kilitlenmiyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

octavia tek kapı kilitlenmiyor

İleti ercansumbul » 23 Nis 2012, 15:47

aracımda son zamanlarda anahtar kumandasından kilitleyince sağ arka kapı kilitlenmiyor. içeriden kilit düğmesiyle yapınca kilitleniyor, bu arıza her zaman olmuyor bazen kendiliğinden düzeliyor. bu arıza meydana gelince lpg gaza geçişide geç oluyor. lpg beyninden olabilirmi fikri olan arkadaşlardan yardım lütfen.

ercansumbul
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ercan sünbül
Nereden: Malatya
Arabanız: octavia 2005 a5 kasa

İleti diseqc » 24 Nis 2012, 07:48

lpg ile alakası yoktur kapı klit swich lerin arıza yapıyor zamanla iyice artacak kendin yap bölümünde var incelersin..
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti ercansumbul » 24 Nis 2012, 11:53

tam olarak hangi başlık altında acaba.
ercansumbul
CLASSIC
CLASSIC

İleti scania_seat_skoda » 26 Nis 2012, 23:27

kapıya gelen voltajda düşüklük oluyor sanırım lpgyide bu yüzden etkiliyor.arızanız çok sık oluyorsa iyibir elektrikçiye gösteriniz aracınızı.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ufuk usta
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 2001 1.9 TDI octavia combi L&K 110 kw 6 vites

İleti cetrefilli » 27 Nis 2012, 09:56

s.a. hayırlı cumalar arkadaşlar,

hocam aynı sorun bende de var (benim araba fabia) içeriden düğmeye basınca sağ arka kapanıp geri açılıyor elle basınca kitliyor ama anahtarla dışarıdan kitleyince sorun yok... arkadaşların dediği tarzda sorunlar olsaydı dışarıdan kitleyincede aynı sorunu cıkarması gerekmezmiydi... ben dışarıdan kitleyince sorun olmadığı için cok dert etmedim ama fırsat olursa göstereceğim ve sorunun nedenini ve çözümünü paylaşırım bu arada sayet sende sorunun kaynağını ve cözümünü bulursan ve buradan paylaşırsan memnun olurum. Saygılarımla.
cetrefilli
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakangemini » 27 Nis 2012, 11:04

Aleyküm selam.

Elime ulaşan bakım kitapçığından dün akşam bir gözgezdirmiştim. MErkezi kilitleme kısmında bu şekilde kapıda sorun var ise ya voltaj yeterli gelmiyordur (kablo ve bağlantıalrı kontrol et dnmiş) ya sviçler (mini anahtarlar) da sorun vardır yada kapı kontrol modulünde sorun vardır diye sebepler belirtilmiş. Öncelikle kablo bağlantılarının kontrolü önerilmiş.
Kullanıcı avatarı
hakangemini
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: HB
Nereden: Düzce
Arabanız: 2003 Octavia Business

İleti Henien » 28 Nis 2012, 10:05

*** yazdı:
ercansumbul yazdı:aracımda son zamanlarda anahtar kumandasından kilitleyince sağ arka kapı kilitlenmiyor. içeriden kilit düğmesiyle yapınca kilitleniyor, bu arıza her zaman olmuyor bazen kendiliğinden düzeliyor. bu arıza meydana gelince lpg gaza geçişide geç oluyor. lpg beyninden olabilirmi fikri olan arkadaşlardan yardım lütfen.

onun ıcın yetkılı servıste calsımıs ustalar var pıyasada >danısınız

Danișmiș iste arkadas. Piyasadaki ustalar bu forumdalarsa herhalde paylasi.m icin burdadirlar, cevap veriversinler.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti hakangemini » 28 Nis 2012, 14:25

Piyasada her usta danışılacak nitelikte değil (en azından benim yaşadığım yerde). İşinin erbabı burada az. Sanayi esnafının pek çoğu düşmüş paranın peşine. İyi hizmet, müşteri memnuniyeti diyen az. İşine geliyorsa diyen daha çok. Cahili de çok. Subap ayarı kapak sıcakken açılıp yapılır mı? Ben yapan tanıyorum.
Kullanıcı avatarı
hakangemini
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: HB
Nereden: Düzce
Arabanız: 2003 Octavia Business

İleti ercansumbul » 13 May 2012, 12:14

Sorunum şimdilik çözüldü. Elektrikçi kapı kilidini söktü svicleri temizledi normale döndü. 40 tl masrafla kurtardık şimdilik.
ercansumbul
CLASSIC
CLASSIC

İleti _bülent_ » 20 Haz 2012, 14:50

benim feliciamında sol arka kitlenmiyordu sonra kendi kendine kilitlenmeye başladı.
_bülent_
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Bülent Elibol
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

İleti metin_koca » 24 May 2013, 21:58

Arabayi kilitledigimde alarm devreye girmiyordu ve ic aydinlatmalar yanik kaliyordu. İlk olarak arabayi kilitledim. Sonra anahtardan kapi acma dugmesine bastim budurumda araba yeniden kendini kilitlemelidir. Ama siz herhangi bir kapiyi acarsaniz birdaha kilitleme olmaz. Simdi hangi kapinin acik kaldigini daha dogrusu acik hissettigini bulmak gerekir. Bunuda arac kilitli acma dugmesine basin sonra bir kapiyi acin eger arac kendini kilitlemez ise o kapi saglam ama eger yeniden kilitliyorsa bu kapiyi arac hep acik zannediyor demektir. Bunun careside kapi kilitinde bulunan 3 liraya alacaginiz mikro cip ile hallede bilirsiniz. Bunu ben yaptim. Tam bir gunumu aldi ama ikincisi bir iki saatlik is. Boyle bir sorunu olan varsa bire bir yardimci olurum. Bana metin_koca@mynet.com ulasabilirsiniz
metin_koca
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: metin koca
Arabanız: octavia

İleti metin_koca » 24 May 2013, 21:59

Arabayi kilitledigimde alarm devreye girmiyordu ve ic aydinlatmalar yanik kaliyordu. İlk olarak arabayi kilitledim. Sonra anahtardan kapi acma dugmesine bastim budurumda araba yeniden kendini kilitlemelidir. Ama siz herhangi bir kapiyi acarsaniz birdaha kilitleme olmaz. Simdi hangi kapinin acik kaldigini daha dogrusu acik hissettigini bulmak gerekir. Bunuda arac kilitli acma dugmesine basin sonra bir kapiyi acin eger arac kendini kilitlemez ise o kapi saglam ama eger yeniden kilitliyorsa bu kapiyi arac hep acik zannediyor demektir. Bunun careside kapi kilitinde bulunan 3 liraya alacaginiz mikro cip ile hallede bilirsiniz. Bunu ben yaptim. Tam bir gunumu aldi ama ikincisi bir iki saatlik is. Boyle bir sorunu olan varsa bire bir yardimci olurum. Bana metin_koca@mynet.com ulasabilirsiniz
metin_koca
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: metin koca
Arabanız: octavia

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir