125 den sonra ses var

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

125 den sonra ses var

İleti asiiaslan » 08 May 2012, 14:26

Arkadaşlar octavia 2012 tdi Manuel elegans bayiden sıfır aldım arabayı alalı daha 1700 km yaptım arabada 125 den sonra gögüsten iki bardak birbirine dokunur gibi inceden şıngırtı geliyor Samsun dan Diyarbakır a gelirken Kayseri de servise ugradım servis mekanik degil dedi fakat ne oldugunu da bulamadı Bayagı vakit alır dediler, belki bir iki gün vakit yoktu malum çoluk çocuk yoldaydık. servis sen devam et dedi fakat benim kafa takıldı acaba aynı durumu yaşayan arkadaşlar varmı bu ne olabilir bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum... saygılarımla....

asiiaslan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: besir aslan
Nereden: Ankara
Arabanız: octavia beyaz 2012

İleti fmaka » 08 May 2012, 21:50

karter muhafazası belli km den sonra rezonans yapıp ses yapabilirmi?
ben yaşamadım böyle bi şeyi ama yeni bi araçta belli km de ses geliyorsa bi yerlerde titreşim var ve ses yapıyor aklıma gelen ilk yorum bu olurdu.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti hakanerdogan » 08 May 2012, 23:15

Göğüs, plastik aksam, tırnaklar bıdı bıdı bi ton hikaye...

Sakın inat edip o sesi bulmaya çalışmayın :) Bi bakarsınız torpido, direksiyon vs... ön tarafta ne varsa inmiş yere pembe pembe soketleri seyrediyor bulursunuz kendinizi.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 08 May 2012, 23:49

Benim Civic'dende oturduğum sitenin arnavut kaldırımı yolunda giderken ses geliyor. Sunroof perdesi açıkken oradan geldiğini düşünüyorum yada torpido içinde birşeyler tıkırdıyor belkide boş bir emniyet kemeri tokası sağa sola çarpıyor o kadar çok ihtimal varki arasanız bulamazsınız. Gelen sesi duymadığımız için bunun bir probleme işaret edecek boyutta olup olmamasına siz karar vermelisiniz.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti asiiaslan » 09 May 2012, 11:57

karter muhafaza değil çünkü karter muhafazasını da o ara çelik yaptırdım genede ses devam ediyor
asiiaslan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti asiiaslan » 15 Haz 2012, 21:59

asiiaslan yazdı:Arkadaşlar octavia 2012 tdi Manuel elegans bayiden sıfır aldım arabayı alalı daha 1700 km yaptım arabada 125 den sonra gögüsten iki bardak birbirine dokunur gibi inceden şıngırtı geliyor Samsun dan Diyarbakır a gelirken Kayseri de servise ugradım servis mekanik degil dedi fakat ne oldugunu da bulamadı Bayagı vakit alır dediler, belki bir iki gün vakit yoktu malum çoluk çocuk yoldaydık. servis sen devam et dedi fakat benim kafa takıldı acaba aynı durumu yaşayan arkadaşlar varmı bu ne olabilir bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum... saygılarımla....
asiiaslan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti octa17 » 16 Haz 2012, 09:34

benim araçta ta buna benzer bir durum var. arac rolantide iken dediğinize benzer bir ses duyuyorum torpido nun hemen altında hafif gaza basınca ses kesiliyor. motor sogukken daha belirgin duyuyorum. kırmızı ışıkta cok net duyuyorum. Bu sesten önce gaza biraz fazla yüklenmiştim. 6000 deviri görmüştüm. sonrasında bu sesi duydum.. Bulundugum yerde servis yok. sanayide bulamadılar.

aractan sogutuyor insanı bu tarz durumlar..
octa17
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: şükrü karayol
Nereden: Çanakkale
Arabanız: 2011 octavia 1.4 TSI

İleti muhammed emin » 22 Haz 2012, 17:07

arkadaşım aynısı bende vardı üstüne düştüm ve yaptırdım torpido kapagını bastırınca bitiyorsa sorun tırnaklarında kapağında dır
muhammed emin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: muhammed emin
Arabanız: skoda octavia 1,6 classic

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir