A5 kasa ön takım sesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

A5 kasa ön takım sesi

İleti ibicakci » 28 Ağu 2007, 22:09

Arkadaslar 2007 model A5 kasa ocatavia elegance tiptronik aracımda manevra sırasında direksiyonu saga sola cevirirken Mc pherson tipili ön amortisör ve helezonlardan metal metale sürtme seklinde gıcırtılar geliyor bir ay önce serviste helezon kafalarına hortum taktılar ses kesildi ve direksiyon hafifledi servis bazı araçlarda bu sesin oldugunu söylüyor bu konuda bilgisi olan arkadaslar varmı aracımdan cok memnunum fakat o kadar para verdikten sonra böyle bir ses rahatsız ediyor ve konforu bozuyor yardımlarınızı bekliyorum servis sorunu çözemezse ön takımın komple değişimini isteyeceğim.

ibicakci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti konevi1 » 29 Ağu 2007, 01:23

Merhaba, Rotillere bir baktırın ordan ses yapabiliyor. Bende de kalkışta-parkedişte;  manevra yaparken direksiyon çevirirken tıkır tıkır ses geliyor, yolda iken ses yok idi. Konya her zaman gittiğim skoda servisi yerine bu kez  özel skoda servisine gösterdim. Direksiyon mili, amortisor, direksiyon kutusu, gögüs vb üzerinde araştırma yapıldı. Direksiyon körüğü yağlandı. Ses geçmedi.  En son sesin rotil başlığından geldiği ortaya çıktı.paslanma ve salınım nedeniyle ses yapmış.

95 Felicia-LX 
2007 Octavia MPİ
Kullanıcı avatarı
konevi1
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia 2007 A5 kasa MPİ

İleti ibicakci » 29 Ağu 2007, 01:42

Teşekkürler bilgi için
ibicakci