octavia 60.000 km bakimi tavsiye !!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

octavia 60.000 km bakimi tavsiye !!!

İleti fsahin » 28 Tem 2012, 13:58

Arkadaslar merhaba

forma yeni uye oldum olmadan once 2 saate yakin inceledim cok hosuma gitti, cok seviyeli bir forum. Allah bozmasin

Gecen sene bu zamanlar 2004 model octavia aldim 102 beygir Otomotik Vites.

60.000 km bakimi geldi araba su an 62.000 kmde. bakim icin ozel servisemi gitsem yetkili servise mi. Kayseride ikamet ediyorum. tahmini masrafim ne olur ?

tesekkurler
kolay gelsin hepinize.

fsahin
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: fethullah sahin
Nereden: Kayseri
Arabanız: octavia

İleti kemal1135 » 29 Tem 2012, 09:20

allah kaza bela vermesin otomatik octaviadan memnunmusunuz vites geçişleri hissedilir mi ve yakıt olarak çok fark var mı bende fabiamı sattık bir kaç aya kadar otomatik octavia düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim
Kullanıcı avatarı
kemal1135
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2011 1.4 polo comfortline

İleti mustklc » 29 Tem 2012, 11:50

Yetkili serviste yaptırırsan 300 ü geçer. DIşarda yaptırırsan aldığın yağa göre fiyat değişir ancak 150 yi geçmez.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti fsahin » 31 Tem 2012, 09:00

kemal1135 yazdı:allah kaza bela vermesin otomatik octaviadan memnunmusunuz vites geçişleri hissedilir mi ve yakıt olarak çok fark var mı bende fabiamı sattık bir kaç aya kadar otomatik octavia düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim

Ben arabamdan genel itibariyle memnunum. Otomotok vites cok rahat oluyor 3500-4000 deviri gecince gecisler hissediliyor ama normal devirde kullanirsan gecisleri hissetmiyorsun. Araba 1.6 benzinli ve otomotik vites oldugu icin LPG taktirdim. 26-27 litre lpg ile sehirici 250km sehirler arasi ise 320-330 km gidebiliyorum. yani sehir ici 23 24 kurus sehirlerarasi 18 kurus yakiyor. Benim araba 4 ileri otomatik eger 5 ileri yada 7 ileri dgs alirsan yakit daha da duser. insallah iyi bir araba bulursun. kolay gelsin.
fsahin
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: fethullah sahin
Nereden: Kayseri
Arabanız: octavia

İleti Bluedays » 31 Tem 2012, 10:42

Şu genel kanılardan biraz uzaklaşalım. Aracın boyası var mı? Değişeni var mı? gibi...
Otomatik araçlarda da, geçiş hissediliyor mu? sorusu kemikleşti.
Manuel vitesli araçlarda aracı kullanırken, vites geçişlerini hissettirmeden mi kullanıyorsunuz?
Yani hiç bir sallantı, irkilme olmuyor mu? Tabiki oluyor.
Peki araçtan neden kendi yapamadığımız birşeyi bekliyoruz?
İllaki hissedilecek, vites değişiyor, işin doğasında bu var.

Boşverin, keyfini sürün. Gaza bas gitsin, frene bas dursun, koy elini beline sür gitsin.
Takılma böyle şeylere.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti tivoli » 11 Ağu 2012, 00:04

Bluedays yazdı:Şu genel kanılardan biraz uzaklaşalım. Aracın boyası var mı? Değişeni var mı? gibi...
Otomatik araçlarda da, geçiş hissediliyor mu? sorusu kemikleşti.
Manuel vitesli araçlarda aracı kullanırken, vites geçişlerini hissettirmeden mi kullanıyorsunuz?
Yani hiç bir sallantı, irkilme olmuyor mu? Tabiki oluyor.
Peki araçtan neden kendi yapamadığımız birşeyi bekliyoruz?
İllaki hissedilecek, vites değişiyor, işin doğasında bu var.

Boşverin, keyfini sürün. Gaza bas gitsin, frene bas dursun, koy elini beline sür gitsin.
Takılma böyle şeylere.

;) +1
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir