120 km den sonra ses

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

120 km den sonra ses

İleti muhammed emin » 04 Ağu 2012, 21:51

iyi akşamlar önce arkadaşlar geçen lerde ankaradan istanbula gittim arac 120 km geçince aşırı bi vuuuuuuuuuu diye ses geliyor ön taraftan motor kısmından ama daha sonra bu ses geçiyor fakat belli bi zaman sonra tekrar hız yapmaya kalkınca tekrar vuuuuuuuuuuu sesi ama nerden geldiğini tam olarak anlamadım ve gerçekten sinir bozucu bi ses acaba garantisi bitmeden bi götürsem mi diye soruyorum ve sizden görüş almak istiyorum veya aracında böyle bi sorun olan arkadaşımız var mı tekrardan iyi akşamlar HAYIRLI RAMAZANLAR,,,

muhammed emin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: muhammed emin
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda octavia 1,6 classic

İleti jerkan » 04 Ağu 2012, 22:02

araba kapı fitillerinden geliyor.Benim eski arabamda 115 ila 130 km / sa hızla giderken yapıyordu.Yetkili servis komple tüm kapı fitillerini değiştirdi.garanti kapsamında bir arıza.Hiç vakit kaybetmeden git bence.
jerkan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ERKAN GÜZHAN
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: 2012 OCTAVİA TDİ ELEGANCE

İleti muhammed emin » 04 Ağu 2012, 22:11

çok teşekkur ediyorum erkan bey hemen ilk işim hafta içi gidip degiştirmek olacak acaba bende diyo dum ki motor ısınmadan hız falan mı yapıyorum diye düşünüyordum tekrardan çok teşekkur ediyorum...
muhammed emin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: muhammed emin
Arabanız: skoda octavia 1,6 classic

İleti hakangemini » 05 Ağu 2012, 05:32

Tekerlek rulmanlarını da bir serviste veya bir rot balans servisinde kontrol ettirmenizde yarar var. Aşınmış Rulmanlar genelde hız arrtıkça ses yapar, azaldıkça ses de azalır. Bunu da gözönünde bulundurun, rulman kilitlenir veya dağılırsa kaza yapma olasılığınız çok yüksektir.
Kullanıcı avatarı
hakangemini
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: HB
Nereden: Düzce
Arabanız: 2003 Octavia Business

İleti milen » 12 Arl 2012, 15:08

rulmanlardanda yapabilir ama benim de arkadan gelıyordu devamlı olarak hızlı yavaz fark etmıyordu bende suphelendım
fakat onlardan degılmıs arka lastıkten gelıyormus arka lastıkte bır ımalat hatası olabılır degıstırme lazanı yaklasmasını beklıyorum
milen
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: sabri mutlu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: octavia

İleti vilus86 » 14 Mar 2013, 13:08

Bende de aynı sıkıntı vardı, servise goturdum sağ ön kapı ayarından dediler, 2dk da kapı ayarını yaptılar ses kesildi.
Başta banada rüzgar sesi yada kapıdan falan gelen ses gibi gelmiyordu, kara kara düşünüyordum ama dert edilecek bi durum yokmuş.
vilus86
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Ceyhun
Arabanız: octavia

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir