Octavia yine yaptı yapacağını

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia yine yaptı yapacağını

İleti isnilgiz » 09 Eyl 2007, 01:52

3 yıldır rödüle doymayan Octavia whatcar tarafından yapılan yılın en iyi aile arabası araştırmasında bu yıl geçen yıla göre bir basamak daha yükselerek 1. sırayı aldı. İşin güzel yanı diğer sıralardaki arabaların markaları:

JD Power Survey 2007 - Family cars

11 May 2007

JD%20Power%20Survey%202007%20-%20Family%20cars
Want a family car that won't let you down, will be affordable to run, comfortable and good to drive? Better buy from a Czech or Japanese car manufacturer then.

Family car league table

1 Skoda Octavia
Rating
85.1%
Overall ranking 5th
Normal service resumes: the Skoda Octavia is back on top of the family car class after a brief drop to second place last year. As ever, it was a superbly consistent performer across the board - owners rating it as above average in every category.

In particular, they appreciated its low running costs - the Octavia was given the highest marks in the class for its fuel economy and maintenance costs. It was also one of only two cars in the class to score a very good rating for how much owners enjoyed driving it.

Mind you, it's not as if Octavia owners had anything to complain about. They were very happy with their dealers, the car's looks and its comfort. Last, but not least, no other car received higher ratings for quality and reliability: the Octavia proved to be well built and mechanically very solid.

2 Honda Accord
Rating
84.8%
Overall ranking 6th
The Accord might have slipped to second place this year — and it's only just behind the Octavia — but that was the only negative in another excellent performance.

Crucially, it was the only car in this class to score very good ratings in every appeal category. Owners enjoyed driving their car, found it comfortable and practical, and loved the styling inside and out.

They also rated the quality of service from their dealers more highly than the owners of any other car in the class. It was much the same story for the car's quality and reliability: the Accord was up with the very best.

3 Toyota Avensis
Rating
83.9%
Overall ranking 8th=
Excellent service from dealers and low running costs were what secured the Avensis third place in its class. On top of that, owners had no complaints about the way the car drove, and said it was practical and comfortable, as well as having a fine stereo.

The transmission proved especially reliable and the build quality was good, too, with the interior causing very few problems. If there was a surprise, it was that the Avensis rated as no better than average for mechanical problems, with the suspension being the weak point.

4 Skoda Superb
Rating
83.5%
Overall ranking11th
It's tight at the top of this class, and even the fourth car was only 1.6% off first place. Owners of the Superb were full of praise for their cars' low running costs, and loved the spacious, well laid-out interior and comfortable seats — in fact, no other car in the class was so highly rated for its seats.

isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti guvenxoca » 09 Eyl 2007, 02:18

valla kardeş kimse kusura bakmasın accord'un,passat'ın,407 nin yanında octavia araba değil ....
ayrıca bu sıralamada en basitinden octavia ve boranın olmaması lazım,çünkü çok farklı segmentteler...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aytekin041 » 09 Eyl 2007, 02:48

ama aile arabası olarak yapılmış bir şey sonuçta ...
performansta bencede haklısın
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti isnilgiz » 09 Eyl 2007, 02:50

18.187 araç sahibine verilen form. 113 model ve 33 marka üzerinden.  mechanical problems, iç ve dış problemler ile iç ve dış görüntü, araç performansı, müşteri hizmetleri ve servis masraafları yönünden araç sahiplerine bu formlar dolturtuluyor. ancak ağırlıklı ortalamada kalite güvenilrlik ile aracın çekiciliği ve servis masrafları daha fazla etki ediyor.
Zaten accord ile aralarında fark yüzde 1 bile değil.
Ama Octavia da var bir tuhaflık galiba aşağıdaki linkte de yeni kasa ford mondeo ve mercedes c180 arasındaki kıyaslamada da octi birinci oluyor.

Ancak bir düzeltme yapalım. Birçok yerde octavia d segmentinde gözüküyor. Belki bunun etkisi olabilir. kaynak otomobilgazetesi.com

Ayrıca whatcarın sitesinde küçük aile arabaları arasında ne focuslar civic ler var ama octi orda yok.
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti lazianke » 09 Eyl 2007, 08:00

[quote="aytekin041"] ama aile arabası olarak yapılmış bir şey sonuçta ...
[/QUOTE]
 sonuçta dünya yüzünde ailece sürat denemesi yapmaya meraklı olanlar herhalde çok enderdir. aile arabası olunca işi içine ekonomi daha ziyade girer.fiyat ve yakıt olarak da. o nedenle oktavia 1. olmuştur.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti aytekin041 » 09 Eyl 2007, 14:02

LOL[quote="lazianke"][quote="aytekin041"] ama aile arabası olarak yapılmış bir şey sonuçta ...
[/QUOTE]
 sonuçta dünya yüzünde ailece sürat denemesi yapmaya meraklı olanlar herhalde çok enderdir. aile arabası olunca işi içine ekonomi daha ziyade girer.fiyat ve yakıt olarak da. o nedenle oktavia 1. olmuştur.
[/QUOTE]
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti fatih_71 » 09 Eyl 2007, 19:47

bu testlerde fonksyonellik tasarım motor seçenekleri yani kısaca hepsi dağildir... ne var yani octavia nın sadece 1.6 motorumu var... bilip bilmeden konuşmayın....
fatih_71
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umutkubat » 10 Eyl 2007, 03:16

dostlar octi yi niye bu kadar küçümsüyorsunuz, en alt donanım passat alana kadar tam donanım octavia alırsınız,407 de bence haketmediği kadar pahalı,fiyat açısından bakıldığı zaman octavia, passat ve 407 den daha kral arabaThumbs%20Upgörünüş olarakta gayet şık,işçilikte 407 nin OCti'den bir artısı olduğunu sanmıyorum ama Passatı bilemem eski passatlarda iç mekanın yeni passattan daha kaliteli olduğunu okumuştum.accord zaten kral araba ona lafım yokWink

umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti mustafa_mvk » 10 Eyl 2007, 13:41

bence herşeyden önce yakıt ve konfor gelir.skodalarda da bu olduğuna göre octavia nın 1. gelmesi doğal.
mustafa_mvk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti engint » 10 Eyl 2007, 15:28

Genelde fiyat acisindan VW grubunun Porsche, Audi, VW'den sonraki 4. siradaki markasi olan Skoda'nin musteri memnuniyeti acisindan yukarilarda yer almasi hos bir durum... Ozellikle VW Bora platformu uzerine gelistirilen Octavia ile, VW Passat platformu uzerine gelistirilen Superb'in Bora ve Passat'tin uzerinde yer almasi dikkate alinmasi gereken unsurlar... Bu grupta, arabalarini devamli baska markalarla karsilastirip yerin dibine geciren arkadaslarimizin, bu tip arastirmalari okumasinda fayda var...

Tabii ki her marka ve modelin sorunlari olacaktir... Ancak onemli olan, en az problem ve sorun yaratan marka ve modele sahip olmaktir...

Sevgiler
engint
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti reddragon » 10 Eyl 2007, 20:42

Thumbs%20Up  çok güzel bir açıklama Clap
katılıyorum
reddragon
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PERTT » 10 Eyl 2007, 21:02

ee bız bosuna patlamıyoruzzz Thumbs%20Up
PERTT
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 10 Eyl 2007, 22:10

[quote="umutkubat"]

dostlar octi yi niye bu kadar küçümsüyorsunuz, en alt donanım passat alana kadar tam donanım octavia alırsınız,407 de bence haketmediği kadar pahalı,fiyat açısından bakıldığı zaman octavia, passat ve 407 den daha kral arabaThumbs%20Upgörünüş olarakta gayet şık,işçilikte 407 nin OCti'den bir artısı olduğunu sanmıyorum ama Passatı bilemem eski passatlarda iç mekanın yeni passattan daha kaliteli olduğunu okumuştum.accord zaten kral araba ona lafım yokWink

[/QUOTE]

kardeş sana pek katılmıyorum bir kere passatı octiyle kıyaslamamak lazım,passatın prestijini, bırak octi superb bile veremiyor,yeni passatta iç mekanda gayet kaliteli eskisiyle alaka yok,407 ise accord un tahtına oturmuş durumda  evet biraz pahalı olabilir ama inanılmaz güzel bir araba keşke yeni passat alana kadar 407 alsaymışız....
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 11 Eyl 2007, 02:11

Arkadaşlar ingilizleri iyi tanırım. Uzun süre onlarla birlikte çalıştım. Gelir düzeyi dünyanın önde gelen ülkelerindendir. İyi seçicicidirler. Ama en ufak insani ilişkilerde bile maddi kayıp-kazanç paydasını hesaba katarlar. Aldıkları hizmet ya da malın karşılığını iyi tespit ederler ve kuruş fazlasını vermezler. İngilterede Mercedes araba pek beğenilmez. Morukların arabasıdır derler. BMW de aynen nasibini almıştır. BİİMA derler anlamı da kadın arabasıymış da ondan. Audinin ciddi bir hakimiyeti vardır. Ve onlarda servis masrafları ciddi yüksektir. O nedenle ikinci el acayip düşüktür. Çünkü siz de eski bir araba alsanız araç muayenelerden geçebilmek için ciddi servis masrafları ödersiniz. BUgün HOnda servis masraflarıyla ün salmıştır. Aslında marka sıralamasıda honda öndedir onlarda.  Ama Octavianın tercih edilmesinin asıl sebeplerinden birisi servis maliyetlerindeki ciddi düşüklüktür. 
BU arada 407 ye binen arkadaş nasıl böyle bir karar vermiş bilemem ama ben 607 ye de bindim bana octaviadan daha sessiz gelmedi.

Passata gelince passat bizde pirestij arabasıdır. Avrupada masraf arabasıdır.

Ben şahsen passata da bindim süperbe de bindim. Süperb bir başka geldi bana. Tüm avrupada segment olarak süperb passattan bir üsttedir. d ve e.

Kaldı ki Almanya da ciddi bir şekilde octavia- passat kıyaslaması yapılmaktadır. 

Sözün kısası İngilizler passata da hiçbir zaman fazla itibar göstermemişlerdir. Bütün anketlerde passat ciddi bir şeklide arkalarda çıkmaktadır. ve ingilizler 3 kuruşa 5 köfte almayı kesinlikle iyi bilirler.
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti serdar89 » 07 Ekm 2007, 23:57

arkadaşlar bizm arabanın kasası borda dan büyük degilmii yaa? ebat olarak bizm araba eski kasa passat la galiba?? bizm arabalarda boradan daha ii ve daha dayanıklı özellik olarak daha yüksek bnce borayaa 5 kuruş vermemmm yazık parayıı sokagaa atıılıyoo sadece W amblemi bu kadar fark yaratmaz yaa:S
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 08 Ekm 2007, 00:43

2.0 TDI full octiye binin de görün... 407nin kralı yanında peynir tenekesi...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti serdar89 » 08 Ekm 2007, 00:45

pg zaten genelde sert arabadır buna ford daa dahill

serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 08 Ekm 2007, 00:48

kalite ,performans ve şıklık açısından octavia ger.çekten çok başarılı..inanın siyah bir elegance octavia ile akşam caddelerde dolaşırsanız çok dikkat çekersiniz.ama nedir skoda diye küçümseme söz konusudur bildiğiniz üzere..ingiltereyi bilmem ama ülkemizde octavia maalesef en üst müşteri memnuniyetini sağlayamamaktadır..en büyük nedeni servistir..ve bence çok kalite hissi veren koforlu bir araç olmasına rağmen skoda da biraz arıza oranı var sanki..ee tabi fiyat açısından düşünürken bu arızaları pek düşünmüyoruz..sonuçta ben mesela 15bin ytl ye fabia almışım.konfor,güvenlik ve şıklık mevcut.ee arada arıza çıkarır abuk subuk ama o da normal sonuçta 15bin ytl vermişsiniz..ama 30bin ytl vermiş olsaydım kızardım ama..

yani işin özü skoda servisin bu kadar sorunlu olmasına,yedek parçasının pahalı ve zor bulunur olmasına rağmen bir tutku aracıdır..farklı olmak adına yapılan bir tercihtir..

fabiamdan sonra yine skoda alıcam.ama ya octavia olur,yada roomster olur..roomster olma ihtimali yüksek..%90 :) peki hala niye skoda ?? çünkü farklı,konforlu,ucuz(ucuzluk sadece 2.el için geçerli)
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir