OCTAVİA-3 böyleyse skodadan ve octiden vazgeçemeyeceğiz

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

OCTAVİA-3 böyleyse skodadan ve octiden vazgeçemeyeceğiz

İleti ayhani » 14 Arl 2012, 23:32

4 yıllık octi kullanıcısı olarak bir sonraki arabamı sırf marka değişikliği olsun diye farklı marka alırdım diyordum. Ama aşağıdaki yazıyı okuyunca galiba yine octi aldıracak skoda bize.

http://www.otomobil.com.tr/yeni-2013-sk ... tanitildi/

Skoda’nın kompakt sınıftaki temsilcisi Octavia, 2013’e yeni nesliyle giriyor. Skoda’nın kalbi olarak tanımlanan Octavia’nın yeni nesli ile kompakt sınıfta standartları belirleyeceği, orta sınıf (D segmenti) otomobillerin özelliklerini kompakt sınıf fiyat etiketiyle sunacağı ve gerek yolcuların yaşam alanı gerekse bagaj hacmi konusunda çıtayı yükselteceği ifade ediliyor.
2013 Skoda Octavia’nın uzunluğu 90 mm, genişliği 45 mm, dingil mesafesiyse 108 mm arttırılmış. Otomobilin iç mekan özelliklerinden bahseden teknik geliştirmelerden sorumlu yönetim kurulu üyesi Frank Welsch yeni Skoda Octavia’nın 1782 mm’lik iç mekan uzunluğuna sahip olduğunu, arka koltuklarda eskisinden 73 mm daha fazla diz mesafesi ve 980 mm ile daha fazla baş mesafesi sunduğunu söyledi ve 590 lt bagaj hacmi sunduğunu sözlerine ekledi. Bununla beraber otomobilin ön koltuklarındaki baş mesafesi 8 mm, ön koltuk dirsek mesafesi 39 mm, arka koltuk dirsek mesafesi ise 26 mm iyileştirilmiş.
Otomobilin kapsamlı teknik özellikleri (0-100 km/s, ağırlıklar vs) henüz açıklanmasa da 3. Nesil Octavia’nın GreenLine versiyonunda 81 kW’lik 1.6 TDI motor görev yapacak. Bu motorun 100 km’deki tüketim değeri 3.4 lt/100 km, CO2 emisyonuysa 89 g/km.
Yeni Skoda Octavi’da bununla birlikte adaptif hız sabitleme (cruise control), akıllı far sistemi, anahtarsız giriş sistemi, panoramik cam tavan gibi yeni donanımlar da alınabilecek.
Otomobilin Türkiye satış fiyatı henüz açıklanmış değil.

ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti taner_octavia » 15 Arl 2012, 02:07

cıtayı dahada yukseltmis anlasılan :)
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti maximous » 20 Arl 2012, 10:58

Niyetlendim şimdiden yeni Octiye
maximous
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yalçın Deniz
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2013 Kia Ceed Concept Plus

İleti mustklc » 20 Arl 2012, 11:32

çelik gibi duruyor. jetta nerde octavia 3 nerde. yeni jetta, reno symbol gibi duruyor
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti Anonymous2 » 27 Arl 2012, 02:22

mustklc yazdı:çelik gibi duruyor. jetta nerde octavia 3 nerde. yeni jetta, reno symbol gibi duruyor

hhehehe :D bencede :))
Octavia Elegance 1.4 TSI DSG A5 2011

Kullanıcı avatarı
Anonymous2
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Balıkesir
Arabanız: Oº°‘¨2011 SKODA OCTAVİA 1.4 TSI DSG ELEGANCE¨‘°ºO

İleti paranoia » 01 Oca 2013, 22:42

Aracımdan çok memnunum ve bakınca gerçekten insan niyetleniyor alsam mı diye. Ama birazda çuvaldızı kendimize batıralım. Skoda bu servis politikasıyla uzun vadede bu pazarda kalamaz. O araç satşı servisten kazık yiyenlerden sonra mutlaka düşecek. Herkes de gidip 2. El almayacağına göre sadece piyasa da tutulan cazip bir araç olarak meraklıları tarafından takip edilecek. Bu rezalet politika değişmediği sürece sıfır başka bir skoda almayı düşünmüyorum. Sıfır sattığı araca bu kadar kötü servis hizmeti sunan çok az marka var. Ey Skoda.... Ey Yüce Oto. Duy bu sesi :x :x :x
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir