Triger ve Oksijen Sensörü Değişimi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Triger ve Oksijen Sensörü Değişimi

İleti aydintoprak » 01 Oca 2013, 20:19

2005 model Octavia arabam 2 yıldır oksijen sensörü arızası vermekteydi, ancak son zamanlarda yakıt tüketimi artınca değiştirmek zorunda kaldım. Ayrıca 60.000 bakımında triger değiştirmiştim, aradan 5 yıl geçtiği için 100.000 bakımında da trigeri set olarak değiştirdim. Ayrıca cihaz bağlandığında termostat arızası görünüyordu onu da değiştirdim. Fiyat olarak 1150 TL ödedim, parça fiyatlarını araştırdım, bana sanki biraz fazla geldi. Ayrıca parçalar orijinal değil, ancak Alman yapımı. En azından kayışları orijinaliyle değiştirse miydim diye içimde kuşku oluştu. Bu işlemleri yapan usta da forum üyesi, belki bu başlığı da okuyacaktır. Fiyatlar şöyle:
Lambda Sensörü bosch marka : 240 (parça kodu: 0258007351) (bir sitede 211 TL'ye buldum)

Triger Seti : 350 (sanırım, kayış, makara, devir daim pompası ve bir tane bilye var) (bilye
hariç, hepu marka termostat, ruville marka triger set, 214 TL'ye buldum)

Elektrikli Termostat : 80 Behr Marka (parça kodu: 177301500) (62 TL'ye buldum)

V kayışı Rulman : 30 (optibelt marka)

V kayışı : 35

Motor Yağı : 80

Yağ Filtresi : 15

Hava Filtresi : 25

Benzin Filtresi : 20

4 Buji : 40

Polen Filtresi : 15

Cam suyu : 5

Balata Spreyi : 10

Antifiriz (3lt.) : 40

İşçilik :200

Toplam :1185 TL. Nakit : 1150 TL ödendi. Bana bu bakım çok ağır geldi, %20 indirim olduğu zamanlarda yetkili servise yaptırsaydım ne kadar tutardı acaba? Bu fiyatlar yüzünden arabayı satarak yeni bir Octavia almayı düşünüyorum.

aydintoprak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 01 Oca 2013, 20:26

Gecen yil ben de 2006 model octaviama 60 bin km oldugu icin triger seti ve diger bakimlar icin yanlsi hatirlamiyorsam 1000 TL gibi bir fiyat odemisitim. Ama fiyatta %30 indirim vardi. Bir de kampanya var diye 4 tekerlek icin balatalar da almistim fiyata bunlar da dahildi. Yer ankara And oto. Ama simdi merak ettim. Fatura isyerimde yarin bir daha bakacagim. Ancak her halukarda da bakimdan memnun kalmistim.
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 01 Oca 2013, 20:27

fiyatlar normal bence.

yağ filitresine 5 TL kayışa 5TL gibi bir beklentiniz yoksa tabi :)
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti AhmetH » 01 Oca 2013, 20:36

Bu arada Ruville opele orijinal triger rulmanı yapan firmadır.
ayrıca Behr da şahane markadır opelin radyatör fanları bosch yada Behr çıkar , 600 küsürlük orijianl klima fanını değiştirmem lazımdı orijinal parçanın üzerinde Bosch okudum Bosch olarak aldık.. orijinali ile arasındaki tek fark GM yazmıyor etiketinde :D

devir daim önemliydi görünüşe göre oda iyi marka takılmış.

Lazım parçaların en iyilerini takmışsınız boşverin.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti aydintoprak » 01 Oca 2013, 21:26

AhmetH yazdı:Bu arada Ruville opele orijinal triger rulmanı yapan firmadır.
ayrıca Behr da şahane markadır opelin radyatör fanları bosch yada Behr çıkar , 600 küsürlük orijianl klima fanını değiştirmem lazımdı orijinal parçanın üzerinde Bosch okudum Bosch olarak aldık.. orijinali ile arasındaki tek fark GM yazmıyor etiketinde :D

devir daim önemliydi görünüşe göre oda iyi marka takılmış.

Lazım parçaların en iyilerini takmışsınız boşverin.

Devirdaim pompasının markası Geba. Hepu markasını referans fiyat olarak aldım. Triger seti olarak ne taktılar onu bilmiyorum, yine Ruville markasını da referans fiyat olarak almıştım. Sonuç olarak Behr marka termostat, geba marka devir daim pompası takıldı. Fiyatlar normalse bir sorun yok o zaman. Yetkili servise gitsem 2.000 TL öderdim herhalde.
aydintoprak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aydintoprak » 02 Oca 2013, 11:08

AhmetH yazdı:fiyatlar normal bence.

yağ filitresine 5 TL kayışa 5TL gibi bir beklentiniz yoksa tabi :)

Tirger setinin fiyatı konusunda parçacıdan yanlış fiyat alınmış. Elde bulunan bir parça takılmıştı. Geba marka devir daim pompası ve obtibelt marka kayış, 175 TL. Aradaki fark iade edilecek, kasıt olduğunu düşünmüyorum.
aydintoprak
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir