sis lambası yardımm

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

sis lambası yardımm

İleti raisehell76 » 31 Oca 2013, 13:35

Meraba arkadaşlar benim 2011 skoda octavia var arabayı 0 aldım arabada sis lambası yoktu serviste orjinal taktılar ama farları açmadan sis lambasını yakamıyorum sislerdede park lambası var onuda yakamıyorum yardımcı olurmusnuz

raisehell76
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: burak
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda octavia

İleti raisehell76 » 31 Oca 2013, 13:46

yardımcı olucak varmı arkadaşlarr
raisehell76
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 31 Oca 2013, 14:03

Orijinal bir bağlantı yapıldıysa ''parkları'' yakmadan sisleri yakamazsınız...
Şu an ki durumda eğer sisleri yakmak için kısa farları da yakmanız gerekiyorsa far anahtarınızın ''ön sis seçeneği yok'' demektir ki, büyük olasılıkla da ''arka sis farı devresine'' bağlanmıştır.
Bununla beraber ''role de bağlamamış olabilirler'', bu ise far anahtarınızın kısa sürede yanmasına neden olur, tehlikeli.
sislerin kenarındaki diğer bölüm day-light, yani gündüz farıdır, bunları da orjinal olarak bağlandığını varsayarasak ''kontak açtığınız an yanmaları gerekir'', farları yaktığınızda ise söner, yanmadığına göre bunlar da bağlı değildir büyük olasılık.

Bu anlattıklarıma göre çözüm üretebilirsiniz.
Kolay gelsin.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti raisehell76 » 31 Oca 2013, 14:09

teşekkur ederim
raisehell76
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti paranoia » 31 Oca 2013, 18:43

Aracınız Ambient ise keşke taktırmasaydınız . Ben sis farlarından çektiğim derdi hiç bir şeyden çekmedim. Ben de aynen şöyle oluyor. Far anahtarı normalde kapalı iken zaten sisler yanmıyor. Farlar açıkken sorun yok yanıyor. Park konumuna ya da Auto konumuna getirince de yanıyorlar ama. Far anahtarını bir kademe geri çekince ön sis ; iki kademe çekince de arka sis yanıyor. Bahsettiğiniz sismfarlarında bulunan 2. Ampüller gündüz farları ile ilgili ki Ambientlerde yazılım olarak bunları çalıştırmanız mümkün değil. Ben de bir ara sislerle beraber bağlamışlardı ben de o zaman farkettim fazla ışık var sürekl karşıdan gelenlerden selektör yiyince inip baktım sislerin yanında birere ampül daha yanıyor. Bağlayan elektrikçi taktığı R/L nin çekeceği elektrik akımından bihaber oldugu için yandı R/L . Şimdiki aklım olsa kesinlikle para vermezdim. Bir de şuna dikkat edin . Bir arıza da öylr başıma geldi. Sislere elektrik hattını nerden çekmişler ? Direkt aküden mi ? Sigorta kutusudan mı ? Ayrıca R/L den sonra sigort koymuşlar mı ? Yetkili servis elektrikçb sözde bana da takan ama adam arabamı yakacakmış njerdeyse. Bunları kontrol ettirin mutlaka.
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

İleti alpino » 14 Şub 2013, 23:02

paranoia yazdı:... Ben de bir ara sislerle beraber bağlamışlardı ben de o zaman farkettim fazla ışık var sürekl karşıdan gelenlerden selektör yiyince inip baktım sislerin yanında birere ampül daha yanıyor...

küçük bir not düşeyim zaten sis farları yeterince göz alıyor. ayrıca sis yağmur kar haricindeki durumlarda sis farlarını yakmak yasak. yani yediğiniz selektörleri yanda birlikte yanan 2. lambada değil sis farlarınızı normal hava koşullarında da yakmanızda arayabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti paranoia » 16 Şub 2013, 23:24

alpino yazdı:
paranoia yazdı:... Ben de bir ara sislerle beraber bağlamışlardı ben de o zaman farkettim fazla ışık var sürekl karşıdan gelenlerden selektör yiyince inip baktım sislerin yanında birere ampül daha yanıyor...

küçük bir not düşeyim zaten sis farları yeterince göz alıyor. ayrıca sis yağmur kar haricindeki durumlarda sis farlarını yakmak yasak. yani yediğiniz selektörleri yanda birlikte yanan 2. lambada değil sis farlarınızı normal hava koşullarında da yakmanızda arayabilirsiniz

Alper Bey , nazik küçük notunuza teşekkür ederim. Lakin siz olayı sanırım benim eksik anlatmamdan dolayı olsa gerek tamamen yanlış anlamışsınız. Sis farlarım defalarca sorun çıkardı bana. Servis orjinal taktığını ifade etmesine rağmen her seferinde garip garip problemlerle tekrar servise gitmek zorunda kaldım. Bunlardan birinde İzmir'i bilir misiniz bilmem yeni Özdere yolu vardır. Dağların arasından gece karanlığında oldukça sisli ve yoğun görüş problemi olur özellikle bahar aylarında ve gece geç saatlerde. Ev-Yazlık sürekli git gel yaptığım için çok sık kullanıyorum o yolu. Genelde sadece burada sislerimi açma fırsatım oldu ve o güne kadar hiç bir zaman o kadar uyarı almamıştım karşıdan. O gün ben de merak ettim arabayı durdurup bakınca fark ettim sis farlarının yanındaki boşlukta birer ampul daha yanıyor. En son gittiğimde servis bu seferde kafasına göre bağlamış ve daha önceden yanmayan ampuller yanmaya başlamış. Zaten ikisini aynı anda paralel bağladığı için R/L kaldırmadı ve yandı gene servise gitmek zorunda kaldım. Dolayısıyla normal hava koşullarında olduğunu nereden çıkardınız ben de anlamadım ama durum sadece bundan ibaret. Normal havalarda sis farlarımı yakmam , yakana da gıcık olurum yani ayni düşüncedeyiz merak etmeyin . Arkadaşın açtığı başlığa ilişkin bir düşünceniz varsa keşke onu yazsaydınız da onu da okusaydık bu arada ev sahibine ayıp olmuş sadece bana yazmışsınız . Neyse gene de teşekkürler görüşleriniz için , Saygılarımla
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

İleti alpino » 17 Şub 2013, 00:52

saygılar benden. sorunun çözümü ile ilgili herhangi bir görüşüm olmadığından ana konuya değinmedim. zira bilgi kirliliği yaratmanın manası yok :)
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir