Merkezi Kilit

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Merkezi Kilit

İleti system_12 » 17 Eyl 2007, 12:22

Herkese selam,

2004 octaviamda dün garip sorunlar yaşamaya başladım.

• Arabanın uzaktan kumada anahtarının aracın tüm kapılarını açabildiğini ancak kitleme fonksiyonun yerine getiremediğini

• Aracın camlarının sürücü tarafındaki konsoldan bazen kapanabildiğini bazen kapanamadığını

• Arabanın tüm kapılarını kapalı olmasına rağmen kapı açık uyarı sembolünün ışıdığını

• Araç içerisinden tüm kapıları kitle butonuna basıldığında kitlemediği , kapıların kilitlerini kitlemeye çalıştığı ancak kitleyemediğini

• gözlemledim.

Bu durumda sorun nerde olabilir? Ve Ankara bu konuda uzman ve uygun fiyata iş yapan bir yer tanıyor musunuz?

Şimdiden teşekkürler

system_12
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ghostman » 18 Eyl 2007, 06:16

Buna benzer bi problemle bende karşılaştım. kapıiçerisinde kapı dilinin altında küçük bi switch var o arızalandı ve kapılan kilitlenmemeye sürekli kapıyı açık görmeye başladı. servise gittiğinde kapının içindeki göbeğin tamamının değişmesinin gerektiğini söylediler ve 250-300 ytl gibi bi fiyat verdiler. fakat özel bi servise gittiğimde orjinal switch olmadığını söylediler. ama arkadaşlar sağolsun yerini benzer bi parça taktılar bi süre çalıştı ve şimdi kapıyı sürekli kapalı olarak görüyor. özel bi servise giderseniz 35-40 ytl civarında işinizi halledebilirsiniz. ama mutlaka orjinalinin bulunmasını sağlayın çünkü uydurma olan kısa sürede tekrar aynı problemi yaratıyor.
ghostman
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKODA ATEŞİ » 18 Eyl 2007, 15:35

şaşmazda yüce skoda var size orayı önerebilirim Thumbs%20Up

SKODA ATEŞİ
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti system_12 » 18 Eyl 2007, 15:38

Tekrardan selam herkese,

Dün aracı yetkili servise götürdüm. Sanırım tuzlu fatura kesmek için kilit sistemlerinin bozuk olabileceği ve değiştirilmesi gerektiğini söyledir. Yani minumum 300- 400 isteyecekler.

Sizlerden hiçbirinizin Ankarada Skoda oto elektrikten anlayan güvenilir bir tanıdığı yok mu?

Cevaplarınızı bekliyorum.

Not: Bu arada araç dünde yolda giderken camla oynamaya başladığımda aynaları oynamaya başladı.
system_12
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 18 Eyl 2007, 16:00

:)) geçmiş olsun..lafı açılmışken söyliyeyim. ankarayı bılmıyorum ama Bursadakılerin eğer basına bu tarz bişey gelırse beşyol kebapcısının arasından girip 150-200metre gittikten sonra sağda kilitçi ali var kime sorarsanız gösterir.. servisin 300 ytl istediği cam masrafını 20ytl ye yaptırdım. ayrıca fabıalarda şu camları tutan plastık bır mekanızma var o plastık parcada onda mevcut..
Bursalıların bilgisine..
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti guvenxoca » 18 Eyl 2007, 21:03

konfor ünitesindede arıza olabilir kardeş...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti system_12 » 19 Eyl 2007, 11:41

Cevaplarınız için teşekkürler. Bugün bir arkadaşın tadıdığı servise gideceğim. Şimdi arkadaşlar arıza konfor ünitesindense bunun tamir olma olasılığı var mı? yoksa illa değiştirecek miyim? En azından çıkma bulurum biryerlerden.
system_12
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir