sıcak hava

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

sıcak hava

İleti batman1970 » 19 Haz 2006, 15:34

selam arkadaşlar oktavymın içeriye aşırı bir sıcaklık veriyor kilima kapalıyken motorun sıcak havasını içeri veriyor ne yapabilirim şimdiden teşekür

batman1970
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gbasara » 19 Haz 2006, 17:04

bunu ben de daha önce merak etmiştim genelde tüm araçlarda benzer olay gördüm. klimanın son ısı derecesine göre üfleme devam ediyor ama klima sistemi kapalı olduğu için hava sıcak geliyor. octavia'nın bir özelliği de tüm hava şartlarında klima sisteminin 22 derece "auto" fonksiyonunda çalışmasının üretici firma tarafından tavsiye edildiğidir. sistemi buna göre yapmışlar. onun dışında sadece hava kapaklarını kapatabilirsin.
gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti yonetici » 19 Haz 2006, 18:26

Sıcak hava gelmesin istiyorsanız klima kapalıyken sıcaklık göstergesini en soğuk konuma çevirebilirsiniz o zaman nispeten daha serin bir havayı içeri alır. Ama oda gelmesin diyorsanız havalandırma ızgaralarını elinizle kapalı konuma getirmekten başka çareniz yok.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti batman1970 » 20 Haz 2006, 02:09

hava ızgaralarını kapatığım halde yinede aşırı bir sıçak hava atıyor aklar yanıyor teşkür
batman1970
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 20 Haz 2006, 11:31

Normal şartlarda kapakları bile kapattığınız halde içeriye rahatsız edecek kadar sıcak hava girmesi pek mümkün değil, farkında olmadan fanı çalıştırmıyosunuzdur heralde. Eğer sıcak ve soğuk hava için ayrı kanallarbulunuyor ise havalandırma kanalının soğuk hava için kullanılan tarafına yönlendirme yapan mandal bozulmuş olabilir.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti erkan » 29 Haz 2006, 16:31

selam
beden skoda fabia 1.4 16 v vardı klima dan sıcak olmamasına rağmen sıcak üflüyordu ve çok rahatsız ediyordu arabayı servise götürdüğümde ön paneldeki klimanın polen filitresinin değişeceğini söylediler değiştikden sonra herhangi bir problem kalmadı
erkan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 29 Haz 2006, 16:47

Polen filitresinin havalandırma panelinden üflenen havayı ısıtması ile ne alakası var hiç anlamadım. Bu polen filitresi hafif pamuksu bir kağıt parçasından ibaret ve torpidonun altında havalandırma kanalı üzerinde bulunuyor. Açıkçası gittiğiniz servisin yaptığı açıklama beni hiç tatmin edmedi. Sadece "polen filitresi tıkalı olduğu için hava akışını yavaşlatıyor ve filitre gerisinde bekleyen hava daha uzun süre havalandırma kanalında kaldığı için motorun hararetiyle ısınıyor" şeklinde bir savunma yapılabilir ama buda havayı sizi rahatsız edecek kadar çok ısıtır mı ayrı konu.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti gbasara » 17 Ağu 2006, 12:09

hava kanal kapakları kapalı iken sıcak havanın geliyor olması biraz da ayak bölgesindeki kanallardan kaynaklanıyor olabilir mi? ne de olsa bu kanallar elle kapatılamıyor ve hafızadaki en son sıcaklık değeri de yüksekse hava, bu sıcaklıkta gelmeye çalışıyordur.

ama illa ki açıkken sıcaklık değerini en düşüğe getirmeli sonra kapandığında hafızada o değer kalır ve hava bu değer dahilinde alınmaya çalışılır.

gbasara
CLASSIC
CLASSIC

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir