1.2 tsı oktavia üç ile bugün ilk yuvamıza döndük...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

1.2 tsı oktavia üç ile bugün ilk yuvamıza döndük...

İleti tunsew » 25 Nis 2013, 20:29

İki yıldır ayrı kaldığım skoda ailesine yeniden katılmanın mutluluğunu paylaşmadan edemedim. Tekrardan selamlar ve kazasız sıkıntısız sürüşler dilerim. Aracı bu akşam teslim aldım, 5-10 km kadar kullanmışımdır. İlk izlenim olarak gayet hoş geldi, motor kasayı rahat taşıyormuş hissi verdi. Start stop devreye girmedi hiç. Yokuş kalkış desteği çok iyi olacak gibi. Yakıtın ne olacağını şimdiden kestirmek güç ama düne kadar 1.3 cdti easytronic astramla geçtiğim güzergahlardaki aktif tüketim rakamlarından korkunç bir durum yok gibi geldi. Bizde bayır çokta:))

Kullanıcı avatarı
tunsew
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Tuncay Kör
Nereden: Trabzon
Arabanız: octavia 1.2 tsı

İleti Henien » 26 Nis 2013, 10:52

Aracınız hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Ankara
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti tolga7482 » 26 Nis 2013, 14:21

Hayırlı olsun güle güle kullanın.
Bende de Opel vardı. 1.3 CDTI
Motoru sizi üzse sadece yakıtta üzer o kadar. (Şu an 1.2 TSI Yeti' m var.)
tolga7482
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Tolga İplikci
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Yeti

İleti tunsew » 26 Nis 2013, 22:03

Teşekkürler, arkadaşlar. Yakıt mühim konu ancak katalog değerleri önceki astramızla aynı. Varsın öncekine göre bir litre fazla yaksın dedim. O da benden olsun öderim dedim:) motor araca yeterli gelecek gibi görünüyor, hele benim gibi sakin kullanıcılar için hiç sorun olmaz:) yılda 15000 km den fazla yol yapmıyorum, kazasız belasız olursa ve orasından burasından sesler gelmezse bana yeter... Saygılar...
Kullanıcı avatarı
tunsew
CLASSIC
CLASSIC

İleti tunsew » 26 Nis 2013, 22:08

tolga7482 yazdı:Hayırlı olsun güle güle kullanın.
Bende de Opel vardı. 1.3 CDTI
Motoru sizi üzse sadece yakıtta üzer o kadar. (Şu an 1.2 TSI Yeti' m var.)

İki yıl önce yeti almak niyetiyle gittiğim skoda bayisinin tadilat ve el değişikliği nedeniyle kapalı olması hasebiyle 1.3 cdti easytronik almıştım. Güzel anılarımız oldu arabayla ama bazı ilginçlikleri de olmuyor değildi:) ilk başta direksiyonu çok ağır gelmişti bana ama alışınca kıymetini anladım. Arabanın yolu tutuşu çok iyiymiş gibi bir his veriyordu çok az bir çabayla aracı yolda tutuyordunuz. Ne varki park esnasında avuç içi kemiklerim zedeleniyordu. Arabanın sağlamlılk hissi de unutamayacaklarım arasında. Onu da sevdik:))
Kullanıcı avatarı
tunsew
CLASSIC
CLASSIC

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir