1.4 TSI 140 BG AMBITION OCTAVIA

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

1.4 TSI 140 BG AMBITION OCTAVIA

İleti Reis3676 » 24 Eyl 2013, 22:33

Arkadaslar merhabalar foruma yeni katildim skoda almakta kararliyim 1.4 tsi 140 bg ambition almak istiyorum elegance alamayacagim icin uzuluyorum sizce fazla bir fark varmi ve octavialarinizdan memnunmusunuz ?

Reis3676
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Kars

İleti isnilgiz » 24 Eyl 2013, 23:45

Merhaba
iksi arasindaki fiyat farkinin ne kadar oldugunu bilmemekle birlikte ben de ilk octaviami alirken ikisinin arasinda kalmis, sonunda biraz daha cikma yaparak eleganci satin almis ve 7 yil kullandiktan sonra satmis birisi olarak, zorlayabiliyorsaniz elegance almanizi oneririm.
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti paranoia » 25 Eyl 2013, 16:12

Aracımla ilgili şu ana kadar pişman olduğum tek konu Elegance almayıp Ambient almış olmamdır. Otomatik ve dizel elegance benim bütçemi nerdeyse 10 milyardan fazla geçiyordu. Bir de ıvır zıvır özelliklere verecek param olmadığını düşünüyordum. Şu anda tam tersini düşünüyorum. Ayrıca sonradan göze hoş görünsün diye taktırdığım sis farları ile neredeyse 1 yıl boyunca çeşitli arızalardan dolayı uğraşmak zorunda kaldım. Aracın orijinal donanımında olmayan hiç bir şey taktırmayın. Yani baştan az zorlanıp Elegance alın pişman olmazsınız . Ayrıca Octivia konusunda da hiç pişman olmazsınız merak etmeyin :)
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

İleti serhat_a89 » 25 Eyl 2013, 20:50

Abi Ambiente de iyi niye illa Elegance?
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti Reis3676 » 25 Eyl 2013, 23:20

Tesekkurler arkadaslar evet benin butcemide 10 bin kadar geciyor elegance istiyoeum bende arkadaslar performans nasil arkadaslar ?
Reis3676
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 26 Eyl 2013, 00:57

serhat_a89 yazdı:Abi Ambiente de iyi niye illa Elegance?

25 yıldır araç kullanan biri olarak ulaştığım sonuç: (Ancak özellikle hatırlatmak isterim benimki bir genellemedir. Aksini düşünenler mutlaka olacaktır. ) İnsanlar devamlı kullandıkları araçlardan bir süre sonra bıkıyorlar. Ancak araçlardaki ilave ekstra özellikler bu bıkkınlığa başlama süresini ciddi uzatıyor. 2006 da sıfır aldığım octaviadaki esp bugün hala bir çok araçta yok. Siz yanınızdan geçen yeni bir araca bakıp kendi kendinize diyorsunuz ki araç yeni ama hala bir ESP si yok. böylece aracınızı eskimesine rağmen sevmeye devam ediyorsunuz.
Size yaşadığım bir örneği de aktarayım. Benim bir mesai arkadaşım 3 üncü sıfır peugeot unu almıştı. Bir gün benim aracımla gidiyoruz bana dedi ki, Otomotik vites olmadığı halde bazı araçlara yokuş kalkış desteği koyuyorlarmış bu nasıl oluyor?
Ben de ona dedimki,
- Şu an böyle bir araca biniyorsun.
O da dedi ki,
Senin araba kaç model yahu?
Cevabım,
- 7 yaşında
O da,
Skodada 7 sene önce böyle bir şey varmıydı?
Ben,
Günaydın! Daha aklına gelmeyecek bir çok özellik sayayım istersen.

İnanın ben o an 7 yaşındaki aracımı daha çok severken, o da yep yeni aracını mutlaka sorgulamıştır. Gerçi o arkadaş şimdi o peugeotu satmadan full golf siparişi vermiş durumda. Ekim ayında alacak.
Özetle bütün araçlar temel de dört tekerlek üzerinde insanları mesafelerde taşıyarak hizmet etme yönünden aynı olmakla birlikte bu araçlara eklenen ekstra konforlar aracın kalitesini de daha da artırıyor ve teknoloji gelişse bile o aracın biraz daha güncel kalmasını sağlıyor.
Sağlıcakla kalın
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti Reis3676 » 26 Eyl 2013, 10:20

Evet cok haklisiniz ilginiz ve alakniz icn tesekkurler o zaman biraz daha zorlayip elegance almak :)
Reis3676
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakangemini » 26 Eyl 2013, 20:41

Erkekler konforu, kadınlar lüksü sever.
Kullanıcı avatarı
hakangemini
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: HB
Nereden: Düzce
Arabanız: 2003 Octavia Business

İleti maximous » 26 Eyl 2013, 21:32

Sevgili hemşerim,

Bende 2011 model Octavia aracımı sıfır alırken önce Ambiante sipariş vermiştim ardından 2-3 gün içinde içim içimi yiyerek 6 bin TL daha kendimi zorlayarak Elegance pakete dönmüştüm. Ama kullandığım 2.5 yıl boyunca bunun ne kadar doğru bir seçim olduğunu farkettirdi aracım bana. Üstelik satarken de neredeyse sıfır aldığım fiyata yakın bir değere satmıştım. Tabi ki bunda dizel ve az km li olmasının etkisi yüksek ama inanın Elegance paket bir çok aracın en full donanımından bile daha full bir araçtır.

Şimdiden hayırlı uğurlu olsun..
maximous
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yalçın Deniz
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2013 Kia Ceed Concept Plus

İleti INFERNO » 02 Ekm 2013, 11:44

YENİ OCTAVİA NIN ÖZELLİKLE İÇ KISMINDA KULLANILAN MALZEME KALİTESİ ÖNCEKİ NESİLE GÖRE DÜŞMÜŞ.. ÖZELLİKLE PLASTİK BÖLÜMLER..
INFERNO
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: YAVUZ
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: OCTAVİA AMB. 1.4 TSI

İleti mcavusoglu38 » 29 Ekm 2013, 10:06

mrb arkadaşım.Tabiki her zaman en ucuza en kalitesini almayı isteriz.Araya da maliyet girdiğinden bu mümkün olmamaktadır.ben şu an skoda octavia 1.6 Tdi elegance modeline yazıldım.kısmetse aralık 2013 de gelecek.Ambitionu çok düşündüm.Ancak şu da olsun bu da olsun derken elegance modelini tercih ettim. arasında 24 fark olmasına karşın 8000 tl lik bir maddi fark ortaya çıkıyor.Burdada tamamen kişisel tercih ön plana çıkar.Arkadaşımızın da dediği gibi aracın donanımları zamanla oluşacak olan bıkkınlığı biraz daha geciktirir kanısındayım.Hayırlı olması dileklerimle kazasız belasız sürüşler..
Skoda Octavia 1.6 TDI CR 105 HP Greentech
mcavusoglu38
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Çavuşoğlu
Nereden: Kayseri
Arabanız: Skoda Octavia Elegance 1.6 TDI 105 HP GT

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir