Arabayı bozdum, çok acil yardım!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Arabayı bozdum, çok acil yardım!!

İleti babil2000 » 11 May 2014, 21:40

Arkadaşlar çok acil yardıma ihtiyacım var. Arka park sensörü çalışmıyor diye sigorta kutularında yanık sigorta var mı diye bakayım dedim. Ya kontrol için çıkarttığım bir sigortayı yanlış yere taktım ya da kontak yarı açık olduğundan bir yere zarar verdim, ya da zaten bir problemin olacağı vardı. Araba çalışmıyor, evin önünde kaldı. Çekici çağırıp götürmek de eğer basit bir şeyse çok zahmetli ve pahalı bir yöntem olacak.
Şu anda araba çalıştığı zaman, ateşleme normal ama çalışır çalışmaz stop ediyor. Bir taraftan benzin azalmıştı, acaba benzin bitti de gösterge mi göstermedi diye gidip benzin alıp geldim, benzin uyarısı söndü ama değişen birşey yok.

ABS-ASR-Airbag-Hidrolik direksiyon ve kapalı olduğu halde şöför kapısı açık uyarısı veriyor.

Acaba beyne vs mi zarar verdim? saat te yanlış saat gösteriyor.
Arabam octavia Elegance 2005

Eklentiler
fotoğraf3.JPG
fotoğraf.JPG
sigorta kutusu
fotoğraf.JPG (35.17 KiB) 3163 defa görüntülendi
fotoğraf 2.JPG
fotoğraf 1.JPG
babil2000
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: yıldırım azizoğlu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Octavia 2005 Elegance

İleti sainz » 11 May 2014, 21:46

Aklıma ilk olarak söküp kontrol ettiğiniz sigortalardan bir veya birkaçını yerine tam oturtamamış olmanız veya o sigrotalardan bir veya birkaçına zarar vermiş olmanız geliyor. Geçmiş olsun.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti babil2000 » 12 May 2014, 07:41

Cevabınız için teşekkür ederim.
Hepsini söküp tekrar taktım. Başka birşey olabilir mi?
babil2000
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: yıldırım azizoğlu
Arabanız: Octavia 2005 Elegance

İleti blauzahn » 12 May 2014, 16:05

Geçmiş olsun. Zarar vermiş olmanızı göz önünde bulundurarak hepsini aynı değerde sigortalarla yenileyin derim. En azından kafanız rahat olur. Sigorta yerleşimini gözden geçirin kitapçığından veya internetten bularak. Belki düşük değer taktığınız bir yer vardır vs. Tam emin olmamakla birlikte akü kutup başlarını (DİKKAT! çıkarma sırasına uyarak) söküp bir süre bekleyip (DİKKAT! takma sırasına uyarak) yerine takın.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti basarzeki » 16 May 2014, 09:53

geçmiş olsun. sonuç olarak ne yaptınız? son durum nedir?
basarzeki
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Başar Zeki
Nereden: Sakarya
Arabanız: Octavia 1.6 FSI DSG Elegance 2008

İleti Onur » 16 May 2014, 11:04

BENİM AKLIMA GELEN OLAY ŞU SEN SİGORTALARI SÖKTÜĞÜNDE SAAT DE SIFIRLANDI DEDİN NORMALDE ELEKTRONİK ARAÇLARDA Bİ SERVİS AYARLARI VARDIR BU AYARLAR SIFIRLANDIĞI İÇİN HATA VERİYOR BU AYARLARIDA CİHAZA BAĞLAYARAK YAPIYORLAR BAZI ARAÇLARDA MANUELDE YAPILIYOR BAZI KODLARI SİLEBİLİYORSUN AMA ÇOK ARAŞTIRMAN LAZIM EĞER SİGORTALARA ZARAR VERSEN ZARAR GÖREN SİGORTA AKIMI KESİCEĞİNDEN O BİRİMLER HİÇ ÇALIŞMAZ ZATEN ÖRNEK 4 LÜ SİGORTAYI ÇEK YANMAZ BİRDE ZARAR VERİCEK BİRŞEY YAPTIĞINI SANMIYORUM SONUCU YAZARSAN BİZDE BİLGİLENİRİZ BU ARADA
Onur
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ONUR SERGÜL
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia

İleti hetepe » 16 May 2014, 13:50

Çalışıp stop etmesi immo arızasını hatırlattı bana, immobilizer kaynaklı olabilir.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir