octavia parça ve konfor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

octavia parça ve konfor

İleti mehmetunal48 » 02 Ekm 2007, 16:16

merhaba arkadaşlar,ben bu gün üye oldum ve aranıza muğla fethiye'den katılıyorum.benim 2 hafta öncesine kadar 92 tempra vardı klimalı,konforu ve süspansiyonu güzeldi geri kalanını sormanıza gerek yok sanırım.Her neyse şimdi octavia almayı düşlüyorum 2.el,ama 18 bin ytl param var.Kasaları hoşuma gidiyor,ama inanın konforu yol tutuşu,performansı,yakıtı,normal bakımları ve parça fiyatları hakkında hiç bir bilgim yok.Yardımlarınızı bekliyorum.örneğin triger kayışı kaç bin değişiyor ve maliyet ne kadar?izmir'den 2001 mdl elegans versiyonunu almak için araba .com'a ilan vermiş aradım 410 km de 16 lt yaktığını söylüyor inanmıyorum kaçta kaç doğruluk payı var.her konuda yardımınızı bekliyorum.

mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 02 Ekm 2007, 16:35

Konforlu ve sınıfın ötesinde donanımlı araçlardır. Triger kayışı genelde 90 bin km'de değişir.

Pişman olmazsın...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti aytekin041 » 02 Ekm 2007, 20:23

octiler güzel arabalardır ama sahipleri size daha detaylı bilgi verebilir
ayrıca octivia kısmına bakabilirsiniz
aytekin041
CLASSIC
CLASSIC

İleti mygokhan » 02 Ekm 2007, 21:37

oldukça sağlam bir araçtır..güvenle yolculuk yapabileceğiniz az paraya çok konfor vaad eden bir araçtır..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti guvenxoca » 02 Ekm 2007, 21:44

yani şimdi 18-20 milyara alınabilecekler:opel vectra,renault megane,renault laguna(eski),307 gibi araçlar bulabilirsin,öncelikle bulursan opeli ve renault u öneririm,octavia da fena değil ama parçası pahalı,servisi yok,2.eli düşük ve sorunlu bir araç..

haa dersenki bunlara katlanırım tok bir araba istiyorum o zaman ayrı...

bu arada bizim eski kasa octaviaların yüzü eskimeye başladı artık.... 
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gbasara » 02 Ekm 2007, 21:51

standart kullanımda bir depo ile 700-850 km yol gideblirsin. konforlu ve rahat bir kullanımı vardır. sürprizler olmazsa periyodik bakım haricinde servise uğramazsın. yaz kış el bakımsız olarak kullanablirsin extra bir yaz ya da kış bakımına gerek yoktur. bagaj hacmi ile övünebilirsin.

ikinci el alacaksan bakımlı olmasına önem vermelisin. sakin bir kullanıcı isen endişelenmene gerek yok, pişman olmazsın....
gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti mehmetunal48 » 03 Ekm 2007, 00:38

2000-2001 opel vectra ların parçasının daha pahalı olduğunu biliyorum,ayrıca amortisörlerin sert ve süspansiyonunu da çok iyi olmadığını (tecrübemle)ve içeri ses de aldığınıda biliyorum.kullananlar bilgi verirse sevinirim.eski kasa meganların kasası pek hoşuma gitmiyor.2005 yeni kasa octavia bilen varsa almak için buluşturabilirler,bütçemi zorlayabilirim. Cool
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 03 Ekm 2007, 01:39

Benim bir arkdaş geçen ay megane 2002 model aldı araba 130 dan sonra yolda tutulmuyor diye aynı ayda ve aynı fiyata sattı. Megane alma da ne alırsan al. Octvaiacılara gelince genelde arabalarını beğenirler. seni de yanlış yönlendirebilirler. Bence önce bir tanesine bir bin ona göre karar ver
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti mehmetunal48 » 03 Ekm 2007, 14:04

teşekkür ederim biginiz için isnilgiz.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti akinsapmaz » 05 Ekm 2007, 12:31

Bazı arkadaşlar parçası pahalı demiş.Avrupa olupta parçası pahalı olmayan araç mı var arkadaşlar.Gerçekten şaşırıyorum bu yazdıklarınızı okuyunca.Parçası ucuz araba arıyosanız Şahin alın binin.Yani hem Skoda kullanıp,hem Skoda FanCLUB'a üye oluyorsunuz sonrada skoda yı kötülüyorsunuz.
Octavia alıcaksan ben şahsen öneririm.Dikkat ettiysen Octavia sı olupta şikayet eden erhangi bir kullanıcı yok.Herkes ben arabamdan memnunum der.Arada skoda kullanıp sonrada skoda kötü git opel al diyen garip insanlarda var tabi.Onlarda istisna.
akinsapmaz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 13 Ekm 2007, 03:17

[quote="akinsapmaz"]Bazı arkadaşlar parçası pahalı demiş.Avrupa olupta parçası pahalı olmayan araç mı var arkadaşlar.Gerçekten şaşırıyorum bu yazdıklarınızı okuyunca.Parçası ucuz araba arıyosanız Şahin alın binin.Yani hem Skoda kullanıp,hem Skoda FanCLUB'a üye oluyorsunuz sonrada skoda yı kötülüyorsunuz.
Octavia alıcaksan ben şahsen öneririm.Dikkat ettiysen Octavia sı olupta şikayet eden erhangi bir kullanıcı yok.Herkes ben arabamdan memnunum der.Arada skoda kullanıp sonrada skoda kötü git opel al diyen garip insanlarda var tabi.Onlarda istisna.
[/QUOTE]

bunun gariplikle filan alakası yok...

sadece birçok aracı kıyaslayabilecek kadar ,her markadan aracım oldu...

sanırım sizin sorununuz bu ,bilemiyorum ilk arabanızmıdır,daha öncekiler nasıldı nelerdi fikrim yok ama yorum yapıyorsak birtarafımızdan atmıyoruz kardeşim...

kullandık,diyoruz işte daha ne diyelim,opel vectramda oldu,reno lagunamda oldu,ford focusumda oldu ,wv passatımda var skoda octaviamda var,bırakında kıyaslama yapalım...

hayatında skodadan başka araba görmemişler konuşmasın kardeşim....
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 13 Ekm 2007, 03:19

almışsın bir tane octavia garip insan minsan konuşup duruyonuz...

bin bakalım benim bindiğim arabalara ondan sonra konuş....

kusura bakmayın arkadaşlar sinirleniyorum artık,yok anti skodacı,yok garip insan ,yok burası skoda sitesi konuşma (sanki babanızın sitesi,forumun yöneticisi karışmıyor sizene!!) gerçekten inanamıyorum ne kadar saplantılı insanlar var ya kardeşim araba bu araba binersin gidersin,işte olmadı sohbet edersin geyik yaparsın...

dünyada skodadan başka markalarda var ....

guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti trifaze » 13 Ekm 2007, 03:27

hocam
spring93, megan04, vectra94, 96, 97, 98 den sonra

fabia aldim

cok memnunum

tavsiye ederim
trifaze
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 13 Ekm 2007, 03:34

[quote="trifaze"]hocam

fabia aldim

cok memnunum

tavsiye ederim
[/QUOTE]

hocam sizlere değil lafım kusura bakmayın ,benim kimseye birşey dediğim yok,kimseyi kırmak hor görmek de istemem,benim sitemim kızgınlığım başka...

bende genel olarak memnunum arabamdan ama diyorumki örneğin laguna daha iyiydi veya şimdi vectrayı tercih ederim diyorum,tamamen kendi şahsi fikrim hemen garip insan oluyoruz...

sonuçta biz burda skodanın eksiklerini tartışmıycazmı hep canım cicim kendi kendimize avunuyoruz...

hem niye skodanın eksiklerini veya sorunlarını kabul edemiyorlar anlamıyorum...

var işte kardeşim her arabanın var bir eksiği,buradada skodanın eksiklerini çıkarıyoruz ortaya ne var bunda...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 13 Ekm 2007, 13:32

[quote="guvenxoca"][quote="trifaze"]hocam

fabia aldim

cok memnunum

tavsiye ederim
[/QUOTE]

hocam sizlere değil lafım kusura bakmayın ,benim kimseye birşey dediğim yok,kimseyi kırmak hor görmek de istemem,benim sitemim kızgınlığım başka...

bende genel olarak memnunum arabamdan ama diyorumki örneğin laguna daha iyiydi veya şimdi vectrayı tercih ederim diyorum,tamamen kendi şahsi fikrim hemen garip insan oluyoruz...

sonuçta biz burda skodanın eksiklerini tartışmıycazmı hep canım cicim kendi kendimize avunuyoruz...

hem niye skodanın eksiklerini veya sorunlarını kabul edemiyorlar anlamıyorum...

var işte kardeşim her arabanın var bir eksiği,buradada skodanın eksiklerini çıkarıyoruz ortaya ne var bunda...
[/QUOTE]

katılıyorum..sonuçta her zaman tamamiyle iyi bir araç değilki skoda.elbette şu an piyasadaki çoğu araca fark atar ama bazı gerçekleride kabul etmek gerekir..

ben skodanın konforundan ve sağlamlğıııından çok memnunum.sadece parçalar çok pahalı ve servis sıkıntısı var.yedek parçada bulmanız zor oluyor..

burası bir forum sitesi.skodacılar burda .ama her zamanda canım cicim olmuyor..kötü yalarını söylememiz lazımki gerçek bilgi sahibi olalım.ben mesela parça pahalı veya servis kötü diye skodadan vazgeçemem..bi ara başka markaları araştırdım.inanın skodadan sonra anca bmw 1 serisi, audi A3 ve vw golf serisi gibi fiyatı yüksek araçları beğenebildim.tabi bu araçlarda en az 30binden başlıyor minumum..eee benim maksimum 25bin ytl param varsa o zaman ya octavia bakarım , yada roomi,yada fabia...olay budur..

octavia yeni kasada az çok sorunlar olduğu doğru.ama birazda şans işi bu iş..ben çok dikkat ederim fabiama, ama arada abuk subuk arızalar çııkarttığı doğru.ama kimisi afedersiniz eşşek gibi kullanır hiç sorun çıkartmaz..olay budur..

saygılar , iyi forumlar..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti gbasara » 13 Ekm 2007, 15:02

güven kardeşim,
arabaların "araba" olduğu fikrinde sana katılsam da, genel olarak haksızlık yaptığını düşünüyorum. ülkemizin sıkıntılı ekonomik yaşamında insanlar elinde bulunan kısıtlı 20-25 bin TL parasını sızlanacağı kötüleyeceği bir arabaya vermez be kardeşim.

arar, araştırır içine sineceği, kendini direksiyonunda görmek istediği arabayı alır -bütçseine göre-

çok zenginsinizdir, merak eder alırsınız sonra beğenmez eleştirirsiniz, ancak öyle olur. ama bir kez alım şansı olup da skoda alan birinin bununla gurur duyması normaldir. bunu söylerken kendi aracını eleştirmesi gereğini de eklemeliyim. kapalı gözlerle de olmaz tabi.

ve bindiği araçlarına başkalarının yaptığı katı eleştirilere de göğüs germesi normal. ulus olarak araçlarımızı çok sevdiğimiz doğru. bir makina gibi görmüyoruz onları. elimizden gelse tv danteli gibi kapatırız onları vitrine.

foruma yeni başlayan arkadaşlar bizim eleştirileri okuyunca şaşırıyorlar çünkü onlar sonsuz övgüyü bulacakları yazıları okumak beklentisindeler., bu şekilde de aldıkları araçları için bir kez daha gurur duyacaklar kendi libidolarında... tersi olunca da tepki oluşuyor.

ben octi'mi satsam da yine bu foruma yazmaya devam ederim. başka markaya geçişim skoda sevgimi bitirmez. verdiği paraya pişman olanlar skodasını satıp başka marka alırsa sorunu da biter.. ama bana göre bu forumdaki skoda eleştirilerimizin çerçevesi araçlarımıza verdiğimiz sevgi olmalı.. istedik aldık, öyle değil mi!!
gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti guvenxoca » 13 Ekm 2007, 15:12

[quote="gbasara"]güven kardeşim,
arabaların "araba" olduğu fikrinde sana katılsam da, genel olarak haksızlık yaptığını düşünüyorum. ülkemizin sıkıntılı ekonomik yaşamında insanlar elinde bulunan kısıtlı 20-25 bin TL parasını sızlanacağı kötüleyeceği bir arabaya vermez be kardeşim.

arar, araştırır içine sineceği, kendini direksiyonunda görmek istediği arabayı alır -bütçseine göre-

çok zenginsinizdir, merak eder alırsınız sonra beğenmez eleştirirsiniz, ancak öyle olur. ama bir kez alım şansı olup da skoda alan birinin bununla gurur duyması normaldir. bunu söylerken kendi aracını eleştirmesi gereğini de eklemeliyim. kapalı gözlerle de olmaz tabi.

ve bindiği araçlarına başkalarının yaptığı katı eleştirilere de göğüs germesi normal. ulus olarak araçlarımızı çok sevdiğimiz doğru. bir makina gibi görmüyoruz onları. elimizden gelse tv danteli gibi kapatırız onları vitrine.

foruma yeni başlayan arkadaşlar bizim eleştirileri okuyunca şaşırıyorlar çünkü onlar sonsuz övgüyü bulacakları yazıları okumak beklentisindeler., bu şekilde de aldıkları araçları için bir kez daha gurur duyacaklar kendi libidolarında... tersi olunca da tepki oluşuyor.

ben octi'mi satsam da yine bu foruma yazmaya devam ederim. başka markaya geçişim skoda sevgimi bitirmez. verdiği paraya pişman olanlar skodasını satıp başka marka alırsa sorunu da biter.. ama bana göre bu forumdaki skoda eleştirilerimizin çerçevesi araçlarımıza verdiğimiz sevgi olmalı.. istedik aldık, öyle değil mi!!
[/QUOTE]

hocam noktasına kadar katılıyorum,ağzına sağlık teşekkür ederim...

ClapClapClapClapClapClapClapClapClapClap
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti trifaze » 13 Ekm 2007, 16:34

bu forumda skodanin sevgisi ve artilari yaninda problemleride tartisiliyor
bunu almak isteyen yorum yapmak isteyenler zaten paylasiyor

hocaminda bahsettigi gibi arabalari bir makina olarak gormuyoruz. onlar aileden sayiliyor.

en guzeli iyi yanlari ile ovundugumuz araclarimizin rakipleri karsisindaki eksilerinide gormemiz. sonucta cok para verip luks sinif arac almiyoruz elbette eksileride olacak, otomobil dunyasi hergun cig gibi buyuyen bir teknolojiye sahip. bizim, Turk'ler olarak payimiz her nekadar sadece tartismaktan ibaret olsada, onuda adam gibi yapiyoruz. herkese degerli bilgileri icin bir daha tesekkurler..
trifaze
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir