OPAK BEYAZ OCTAVİAYA BOYA KORUMA YAPILIR MI?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

OPAK BEYAZ OCTAVİAYA BOYA KORUMA YAPILIR MI?

İleti Korhan06 » 29 Kas 2014, 02:55

Mrb. Sayın Skoda Fan Club üyeleri. Yaklaşık 7-8 aylık "hangi marka araç alsam?" sorusunu yanıtladım. Bu hiç de kolay olmadı. Neredeyse tüm marka ve modelleri, benzinli-dizel otomatik-manuel şanzıman düzeyinde ve hatta giriş-orta ve üst donanım kategorisinde değişik zamanlarda test ettim ve son kararım 2014 model Skoda Octavia Elegance 1.6 TDI-CR DSG şeklinde oldu. 15 gündür kullanıyorum ve henüz 750 km.de. Çok memnunum. Araba almayı düşünenlere ekonomi, güvenlik ve konforlu olması nedeniyle tavsiye etmekteyim. Yalnız kulüp üyelerine bir sorum olacak, ehil ve tecrübeli kişilerce yanıtlanırsa sevinirim, benim aracım opak beyaz renkte (Şeker beyazı). Opak beyaz araçlar için boya koruma yaptırmaya gerek var mıdır? Araştırmalarım, şimdilerde seramik denen boya korumanın yapıldığını ve tutulduğunu gösteriyor. Ancak fiyatı (ses yalıtım ve kaput koruyucu film ile) 1800 TL civarında. Sıfır ve opak renk bir araç için bu kış mevsiminde yatırılır mı yaptırılmaz mı ne dersiniz? (Bana e-mail gönderirseniz sevinirim. Hoşçakalın....

Korhan06
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Korhan TURGUTLU
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Octavia 1.6 TDİ -CR DSG Elegance

İleti paranoia » 04 Arl 2014, 23:35

Opak boyaya koruma yaptırılır neden yaptırılmasın ki ? Ama gerek var mıdır sorusu tamamen ihtiyaca binaen cevaplanacak bir konu. Ama metalik boyadaki kadar kendini göstermez. Kaput koruyucu film dışında ses yalıtım ve boya korumayı aracı sıfır alırken 450 liraya yaptırmıştım bana verdiğiniz fiyat biraz abartılı geldi. Bu arada aracınız da hayırlı olsun. DSG gerçekten güzel bir şanzıman tabi sorun çıkartmadığı sürece. DSG kullanımına dikkat ederseniz uzun süre problemsiz kullanırsınız. Kazasız belasız günlerde kullanmanız dileğiyle :)
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

İleti Korhan06 » 05 Arl 2014, 03:19

Teşekkürler Paranoia, daha iyisi sizin olsun. Boya koruma sistemlerinde Seramik uygulaması var. Fiyatı yüksek. İnternetten araştırırsınız. Normal boya koruma değil daha üstün bir sistem olduğu söyleniyor. Bir sorum daha olacak; DSG kullanımında nelere dikkat etmeliyim yazarsan sevinirim.
Korhan06
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Korhan TURGUTLU
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Octavia 1.6 TDİ -CR DSG Elegance

İleti paranoia » 09 Arl 2014, 00:37

Korhan Bey , özel mesaj olarak DSG hakkında bazı şeyler anlatmaya çalıştım , umarım faydası olur . Selamlar
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti isoxxcan » 06 Oca 2015, 15:12

paranoia yazdı:Korhan Bey , özel mesaj olarak DSG hakkında bazı şeyler anlatmaya çalıştım , umarım faydası olur . Selamlar

hocam dsg hakkında bildiklerini banada anlatırsan sevinirim bende de 2012 octi var bir kaç ay oldu alalı...
isoxxcan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: İsmail ercan
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Octavia 1.6 tdi dsg 2012

İleti paranoia » 09 Oca 2015, 11:50

isoxxcan yazdı:
paranoia yazdı:Korhan Bey , özel mesaj olarak DSG hakkında bazı şeyler anlatmaya çalıştım , umarım faydası olur . Selamlar

hocam dsg hakkında bildiklerini banada anlatırsan sevinirim bende de 2012 octi var bir kaç ay oldu alalı...

İsmail Bey size de gönderdim aynı özel mesajı. Selamlar
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir