Octavia 2006 Fsi motor marşa basınca gelen ses

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia 2006 Fsi motor marşa basınca gelen ses

İleti kolaga58 » 18 Kas 2015, 15:54

Mrb arkadaşlar;
Kontağı çevirince motordan şırrr diye bir ses geliyor (araç 2006 model Fsi motor) .sanayide ustaya götürdüğümde triger zincirinin değişmesi gerekiyormuş 800 tl masraf çıkardı (aracın km 56000) .Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan görüş alabilir miyim. Değişmesem bir sorun olurmu.
şimdiden tşk.

kolaga58
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti paranoia » 18 Kas 2015, 21:18

Bu ses eğer triger den geliyorsa bence değiştirin. Zira Triger dediğiniz parçanın ne zaman kopacağı belli olmaz. Renault da bile Triger kilometre ile değil sene ile değişiyor. Yani 56.000 km de olmasının bir anlamı yok. Triger yolda giderken koparsa aracınız yolda kalır. Ayrıca diğer potansiyel motor arızalarından bahsetmiyorum bile zira bir sürü hareketli organın çalışması trigere bağlı. Ha bu triger dediğiniz alet sıfır bile olsa bazı ustalar sökülürse mesela eskisini takmamayı tercih ediyorlar. Gerçi trigerden dolayı yolsa kalan ben şu ana kadar görmedim ama malum paranoya işte ; netice de kullandığım nick ten bile belli. Yani bu kadar riski almaya değer mi ? :!:
paranoia
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Nuri Şalk
Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia 1.6 TDI DSG Otomatik 2011 Makyajlı Ambient

İleti teksamet » 18 Kas 2015, 23:04

aracınız muhtemelen bts kodlu motor,

triger i zincirli model bir motor

bence aksatmadan değiştiriniz, olası masrafları da önlemiş olursunuz.
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ünal tek
Nereden: Ankara
Arabanız: roomster

İleti alpino » 18 Kas 2015, 23:07

fsi motorlar eksantrik zinciri kullanır. mpi motorlar ise triger kayışı. fsi motorun avantajı da budur. zincir olduğu için kayış gibi kopma atma yapmaz. ama bilya ve yatakları aşınır genişler ses yapar. değiştirmenizi öneririm. ama başınıza kayış gibi milyarlık hasarlar çıkartmaz.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir