SKODA OCTAVİA 2015 1.6 TDİ DSG SORUNU

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SKODA OCTAVİA 2015 1.6 TDİ DSG SORUNU

İleti teksamet » 26 Oca 2016, 22:09

ALIN SİZE BİR PROBLEMLİ DSG DAHA,

KAÇBİN DEVİRE GELDİĞİ HALDE HALA 2. VİTESTEN 3 E ALAMIYOR,

OYSAKİ DEFALARCA UYARMAMA RAĞMEN BİZİM ARKADAŞ GİTTİ OCTAVİA DSG ALDI, MADEM SKODA YI SEVDİN, NE DİYE DSG ALIYORSUN NORMALİNİ AL BARİ,

TAKİ ARAÇ BOZULUPTA SERVİSE GİDENE KADAR, SERVİSE GİTTİĞİNDE BAŞINA GELENLERE İNANAMAYACSINIZ.

LİNKTE SORUNU İZLEYİN.

https://www.youtube.com/watch?v=aoS30tn ... e=youtu.be

teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ünal tek
Nereden: Ankara
Arabanız: roomster

İleti jenq » 26 Oca 2016, 23:52

Ben 1,5 yıldır kullanıyorum. Hiç bir sıkıntı yaşamadım. Elektronik, beyaz eşya, otomotiv biraz şans işi. Kimi sorunsuz 10 yıl kullanır. Kimisi aldıktan hemen sonra servisten başını alamaz.
Kullanıcı avatarı
jenq
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: Skoda Octavia III Optimal 1.6 TDI DSG

İleti teksamet » 27 Oca 2016, 09:04

jenq yazdı:Ben 1,5 yıldır kullanıyorum. Hiç bir sıkıntı yaşamadım. Elektronik, beyaz eşya, otomotiv biraz şans işi. Kimi sorunsuz 10 yıl kullanır. Kimisi aldıktan hemen sonra servisten başını alamaz.

merak etmeyin sizin şanzımanda 2 yılın dolmasını bekliyor, hele bi garanti dolsun şimdi içiniz birazda olsun rahat,

garantisi dolunca direk diyecekleri şey kullanıcı hatası,

ileriki zamanlarda şanzıman ile ilgili sorunlarınızı burada paylaşınız.
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti 101hp » 27 Oca 2016, 19:28

Doğru söylüyorsun teksamet DSG pismanlıktır.Hele servisin eline düştünmü vay haline vayyyyy
101hp
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hakan kahraman
Nereden: Diyarbakır
Arabanız: fabia elegance

İleti teksamet » 28 Oca 2016, 00:50

101hp yazdı:Doğru söylüyorsun teksamet DSG pismanlıktır.Hele servisin eline düştünmü vay haline vayyyyy

aynen hakan bey,

otomatik araba ciddi pişmanlıktır, şimdi arkadaşın araba serviste ve yerine ford focus 1.5 tdci 120 hp powershift otomatik vermişler,

bir test sürüşü yaptım, bence 1.5 tdci olmasına rağmen 1.6 tdi octavia dan daha iyi, vites dolduruşlarıda oldukça güzel,

octavia da dipgaz seri kalkış yaptığımda vites dolduruşları ve hızlanma ford focus'a göre oldukça yavaş,

otomatik olmalarına rağmen ford daha güçlü ve seri,

yakıt tüketimlerini bilemiyorum,
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti umutgiray » 28 Oca 2016, 14:05

Bu Nasıl bir DSG düşmanlığıdır anlayamıyorum sizi. almazsınız, kullanmazsınız eyvallah, ama her mesajda lanet DSG olayını da anlamış değilim. bırakın kim ne yaparsa yapsın. ben kullanıyorum 2011 Model sıkıntı yok. illaki olacak diyede bir şey yok.
Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: SALİH TEMİZ
Arabanız: WW Jetta Comfortline 2011 1.6 TDI Ot.

İleti teksamet » 28 Oca 2016, 22:23

umutgiray yazdı:Bu Nasıl bir DSG düşmanlığıdır anlayamıyorum sizi. almazsınız, kullanmazsınız eyvallah, ama her mesajda lanet DSG olayını da anlamış değilim. bırakın kim ne yaparsa yapsın. ben kullanıyorum 2011 Model sıkıntı yok. illaki olacak diyede bir şey yok.

ilk sıkıntıda sizleride aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

zaten ilk arıza da en az 4000 tl ve üzeri bir rakamla karşılaşacaksınız.
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti umutgiray » 29 Oca 2016, 13:34

teksamet yazdı:
umutgiray yazdı:Bu Nasıl bir DSG düşmanlığıdır anlayamıyorum sizi. almazsınız, kullanmazsınız eyvallah, ama her mesajda lanet DSG olayını da anlamış değilim. bırakın kim ne yaparsa yapsın. ben kullanıyorum 2011 Model sıkıntı yok. illaki olacak diyede bir şey yok.

bunu temenni ediyorsun anladığım kadarıyla.
Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti teksamet » 29 Oca 2016, 15:04

umutgiray yazdı:
teksamet yazdı:

bunu temenni ediyorsun anladığım kadarıyla.

yooo sadece, ilk sorunla karşılaşmaya başladığınızda çıkabilecek rakamlara hazırlıklı olun diye ön bilgi veriyorum.

ki bunlar servis rakamlarıdır, dışardaki ustalara yaptırılırsa daha uyguna yapılır.

saygılar.
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sainz » 30 Oca 2016, 00:36

teksamet yazdı:...ford focus 1.5 tdci 120 hp powershift otomatik vermişler,

bir test sürüşü yaptım, bence 1.5 tdci olmasına rağmen 1.6 tdi octavia dan daha iyi, vites dolduruşlarıda oldukça güzel,

octavia da dipgaz seri kalkış yaptığımda vites dolduruşları ve hızlanma ford focus'a göre oldukça yavaş,

otomatik olmalarına rağmen ford daha güçlü ve seri...

Octavia' nın motoru 105HP.
Bu farkları hissetmeniz gayet normal.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti teksamet » 31 Oca 2016, 00:15

sainz yazdı:
teksamet yazdı:...ford focus 1.5 tdci 120 hp powershift otomatik vermişler,

otomatik olmalarına rağmen ford daha güçlü ve seri...

Octavia' nın motoru 105HP.

iyide,
octi 1.6 tdi 105 hp
focus 1.5 cdti 120 hp

nasıl oluyorda cc si küçük araba daha güçlü oluyor,
bizi üreticiler kandırıyor aslında
arabalara üst limitlerde güç koyabilmek varken koymayıp bize işkence çektiriyorlar,

bunun beygiri yüksek şu para,

bunun torku yüksek şu para,

bunun vs vs si var şu para,

kandırılıyoruz arkadaşlar
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fthpl » 31 Oca 2016, 10:37

golf 1.2 tsi motordan 105 ps alanlar var. hatta 1.2 motordan daha yüksek beygir gücü alan vw modelleride olması lazım . Benzinli olduklarından herhalde, velhasıl düşük hacimli motordan yüksek beygir alınabilir.

1.3 cdti 95 beygir opeller, 1.3 multijet 95 veya 105 beygirlik fiatlar mevcut :)

ama şuna katılıyorum. bir nebze bizi kandırıyorlar. aracı farklı segmentler ve farklı güçlerde satmak için elektronik-digital hilelerle sınırlamalar getiriyorlar.
Kullanıcı avatarı
fthpl
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fatih PALA
Nereden: İzmir
Arabanız: 93 Favorit 135l

İleti sainz » 01 Şub 2016, 19:01

teksamet yazdı:
sainz yazdı:Octavia' nın motoru 105HP.

iyide,
octi 1.6 tdi 105 hp
focus 1.5 cdti 120 hp

arabalara üst limitlerde güç koyabilmek varken koymayıp bize işkence çektiriyorlar,

Hacmi küçük olunca illaki daha büyük hacimlilerden güçsüz olacak diye bir kaide yok ki.
Renault 0,9CC' den 90-100HP çıkartıyor.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti 101hp » 02 Şub 2016, 01:13

Millet yurt dışında dava açıp DSG nin kusurlu olduğunu kabul ettiriyor WV 10 yıl garanti veriyor.Sen 5.yılda bozulan DSG ye iyi niyet garantisi bile alamıyorsun.Bizim insanimizda WV aldı diye firmayı babasının mali gibi sahipleniyor.Uyan artık adamlar sizi keriz yerine koyuyor.Senin başına gelmedi diye bu DSGnin kusursuz olduğunu göstermez
101hp
CLASSIC
CLASSIC

İleti 101hp » 02 Şub 2016, 01:16

101hp
CLASSIC
CLASSIC

İleti umutgiray » 03 Şub 2016, 13:25

101hp yazdı:Millet yurt dışında dava açıp DSG nin kusurlu olduğunu kabul ettiriyor WV 10 yıl garanti veriyor.Sen 5.yılda bozulan DSG ye iyi niyet garantisi bile alamıyorsun.Bizim insanimizda WV aldı diye firmayı babasının mali gibi sahipleniyor.Uyan artık adamlar sizi keriz yerine koyuyor.Senin başına gelmedi diye bu DSGnin kusursuz olduğunu göstermez

araçla birlikte tapuyu da verdiler. isteyene ibraz ederim.

arkadaşlar herkes kendi önünden yesin. herkes kendi kullandığı ile ilgili yorum yapsın. kimsenin tercihlerinin yargılamayın ve kimsenin tercihini kötülemeyin. sen sarışın seversin ben esmer severim ben dersem ki sarışınlar aptal nasıl tahammül ediyorsun ağırına gider. onun için bu muhabbetleri bırakın.

kerizlik hakkında da birşeyler yazarım ama ağır olur. lütfen üslubunuza dikkat edin
Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti teksamet » 04 Şub 2016, 00:18

sainz yazdı:
teksamet yazdı:

iyide,
octi 1.6 tdi 105 hp
focus 1.5 cdti 120 hp

Hacmi küçük olunca illaki daha büyük hacimlilerden güçsüz olacak diye bir kaide yok ki.

iyide bu motor cc durumu çok detaylı bir durum,

sen şimdi 0,9 cc den 90-100 hp alacaksın da bunu kaç bin devirde alacaksın, motor bu gücü üretebilmek için yüksek devirde çalışacak,
yani şöyle açıklayalım,
1:) zayıf birine 50 kg çanta verdin, bunu taşımak için daha fazla efor sarfedecek,
2:) normal birine 50 kg çanta verdin bunu taşımakta fazla zorlanmayacak,
3:) halterci ye 50 kg çanta verdin bunu çok rahat taşıyacak,

işte bunu anlayabilirseniz ne güzel,

ama maalesef bu konuyu daha idrak edemyen arkadaşlar var, olayın bütünü nü göremiyorsunuz.
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sainz » 04 Şub 2016, 19:21

teksamet yazdı:
sainz yazdı:
teksamet yazdı:

iyide,
octi 1.6 tdi 105 hp
focus 1.5 cdti 120 hp

iyide bu motor cc durumu çok detaylı bir durum,

sen şimdi 0,9 cc den 90-100 hp alacaksın da bunu kaç bin devirde alacaksın, motor bu gücü üretebilmek için yüksek devirde çalışacak...

1- Ford belki de Octavia' dan daha fazla devir çeviriyordu. Azamî devrine çıkartabilmiş miydiniz kullanırken?
2- Otomobil sadece motor değildir. Ford' da daha kısa şanzıman ve diferansiyel oranları kullanılmışsa, beygir güçleri ve torkları aynı bile olsa Octavia' dan iki kat daha kuvvetliymiş gibi hissettirebilir. Bu durumda Ford' un 0-100' ü daha iyiyken dişli oranları daha uzun seçilmişse Octavia' nın da son sürati daha yüksek olacaktır. Kaldı ki Ford Octavia' dan 15 HP kadar daha fazla bir beygirgücüne sahip. Dizel motor için hiç de azımsanabilecek bir değer değil bence.
3- Önce "hacmi büyük niye daha güçsüz" gibi bir şey yazıyorsunuz, öyle bir kaide mi var deyip örnek verince de motor devirlerinden bahsetmeye başlıyorsunuz. Sonuçta 0,9 litreden 90-100HP almış mı, almış. E bunu isterse 10.000d/d' de alır diyeceğim bu sefer de motor ömrü, emisyon değerleri, ... vb. gibi yerlerden sormaya başlayacaksınız. Konuyu bambaşka yerlere sürüklüyorsunuz. Enteresan yahu!:)
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Sonraki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir