1.2 TSİ motor üretimi durmuş

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

1.2 TSİ motor üretimi durmuş

İleti donmezfatih » 25 Ağu 2016, 21:30

arkadaşlar bugün düzce sakarya ve bursa bayilerini aradım 1.2 tsi optimal modeli için bu üç bayiden sadece bursa da style modelinin ellerinde olduğu söylendi. üç bayi de artık 1.2 tsi ve 1.4 tsi motorların üretilmediğini ve eylül sonunda 1.0 tsi motorlu octaivaların geleceğini almak için onları beklemem gerektiği söylendi. daha az yakıt ve daha yüksek tork olacağı söylendi. fiyat nasıl olur bilmiyorum tabi ki. jetta 1.2 tsi comfortline modelini test etme imkanı buldum dsg çok seri güçlü ve vites geçişleri harika. octavia larda tahminen aynıdır diye düşündüm. her ikisinide test eden ve fikir verebilecek olan var mı acaba?

donmezfatih
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: fatih dönmez
Nereden: Kütahya
Arabanız: 2005 Octavia Elegance MPİ

İleti alpino » 27 Ağu 2016, 17:24

1.4 tsi üretimden kalkarsa bir daha asla octavia almam. superb de alamayacağıma göre vw grubuna elveda derim
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti paganini58 » 28 Ağu 2016, 13:07

donmezfatih yazdı:arkadaşlar bugün düzce sakarya ve bursa bayilerini aradım 1.2 tsi optimal modeli için bu üç bayiden sadece bursa da style modelinin ellerinde olduğu söylendi. üç bayi de artık 1.2 tsi ve 1.4 tsi motorların üretilmediğini ve eylül sonunda 1.0 tsi motorlu octaivaların geleceğini almak için onları beklemem gerektiği söylendi. daha az yakıt ve daha yüksek tork olacağı söylendi. fiyat nasıl olur bilmiyorum tabi ki. jetta 1.2 tsi comfortline modelini test etme imkanı buldum dsg çok seri güçlü ve vites geçişleri harika. octavia larda tahminen aynıdır diye düşündüm. her ikisinide test eden ve fikir verebilecek olan var mı acaba?

1.2 TSİ Octavia 110 DSG Style araç Bacanağımda var. Ortalama 6.5 lt benzin tüketiyor. Çekişi gayet başarılı. Yazılım ile İstanbulda beygiri 133 yaptırdı torkuda 210 oldu araç iyice canavarlaştı. Kesinlikle jettadan kaliteli DSG çok başarılı jetta yerine Octavia alınmalı kesinlikle ...
paganini58
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Osman Serdar
Arabanız: Skoda Rapid 1.2 TSİ DSG Style

İleti alpino » 28 Ağu 2016, 13:30

hala tek handikap DSG sistemi. aşırı ısınma sonucu verdiği kronik arızalar. vw bazı modellerinde 6 ileri yağlı kavrama dsg'ye geçti fakat bu sistem henüz skoda'ya gelmedi. Start&Stop sistemi olan araçlar daha az etkileniyor diye duydum ama göreceğiz.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti paganini58 » 28 Ağu 2016, 13:49

alpino yazdı:hala tek handikap DSG sistemi. aşırı ısınma sonucu verdiği kronik arızalar. vw bazı modellerinde 6 ileri yağlı kavrama dsg'ye geçti fakat bu sistem henüz skoda'ya gelmedi. Start&Stop sistemi olan araçlar daha az etkileniyor diye duydum ama göreceğiz.

Kullanılan teknoloji birebir aynı Vag gurubunda sonradan takip etmiyor bildiğim kadarıyla. Yağlı denilen DSG ler belirli bir yıldan sonraki bütün araçlarda var. Yapılacak bir iki küçük ayrıntı ile DSG yi normal ömrümde kullanmak mümkün. Fabrika hatası olan yeni araçlarda sorunsuz değişim işlemini yapıyorlar. Bakımlarını serviste yaptıranlara Garanti bitmiş olsa bile yardımcı oluyor çoğu zaman ücretsiz değişimi yapıyorlar. Artık Antalya da bir usta tarafından Mekatronik değişmeden onarılabiliyor. Eskisi gibi değil çözümler daha fazla. İlk seriler ve ya 2011 kadar olanlar ciddi sıkıntıydı. Şimdilerde çokca sıkıntıya rastlanmıyor. Olmuyor değil ama fazlalık oranı düştü eskiye nazaran.

Düzeltme: Yüksek Torklu modellerde 6 ileri yağlı DSG- Torku düşük olan araçlarda 7 ileri kurutip DSG kullanılıyormuş. Tork DSG için önemli bir değermiş :)
paganini58
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 29 Ağu 2016, 14:35

Yeni bir motor yada şanziman gelecek olursa VW e golf üzerinde gelecektir golf Tsi ve Dsg nin ilk sunulduğu model. Marka geleneği.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti sainz » 29 Ağu 2016, 16:17

AhmetH yazdı:Yeni bir motor yada şanziman gelecek olursa VW e golf üzerinde gelecektir golf Tsi ve Dsg nin ilk sunulduğu model. Marka geleneği.

Almanya' da 1.0TSI Golf satılıyor diye biliyorum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti paganini58 » 30 Ağu 2016, 00:20

AhmetH yazdı:Yeni bir motor yada şanziman gelecek olursa VW e golf üzerinde gelecektir golf Tsi ve Dsg nin ilk sunulduğu model. Marka geleneği.

VAG gurubu TSİ ların artık 1.2 si olmaycak. 1.0 olarak gelecek hepsi. 1.4 TSİ devam diğerleri 1.0 olacak. Golf 8 Zaten 1.0 ile gelecek.
paganini58
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir