OCTAVİA NIN CAM ELEKTRİĞİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

OCTAVİA NIN CAM ELEKTRİĞİ

İleti BETBEYFUR » 18 Ekm 2007, 15:48

SEVGİLİ SKODACILAR

2000 MODEL OCTAVIAM VAR. ARACIN KONTAĞINI KAPATTIĞIM ZAMAN CAMLARIN ELEKTRİĞİ BAZEN GİDİYOR BAZEN GİTMİYOR.HATTA BAZEN KONTAĞI ÜZERİNDEN ALDIĞIM ZAMAN BİLE GİTMİYOR İLK ÖNCELERİ TAM KAPATMA KONUMUNA GETİRDİĞİM YAPIYOR ZANNETMİŞTİM AMA TAM KAPATMADIĞIM ZAMANDA GİTTİ SONRAKİ DENEMEMDE. AMA EN SON FARLARI KONTAĞI ÇEKTİKTEN SONRA KAPATTIM CAM ELEKTRİK GİTMEMİŞTİ CAMLARI İNDİRİP KALDIRABİLİYORDUM AMA BİR TÜRLÜ ANLAYAMADIM NE ŞEKİLDE HANGİ KONUMDA BUNUN ELEKTRİĞİ GİDİYOR VEYA GİTMİYOR HATTA BİR KERESİNDE SOL ÖN CAMIN ELEKTRİĞİ VARDI SAĞ ÖN CAMIN YOKTU KESİLMİŞTİ BİR TÜRLÜ AKIL SIR ERDİREMEDİM ARKADAŞLAR BİLEN VARSA KONUŞSUN LÜTFEN SELAMLAR

BETBEYFUR
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 18 Ekm 2007, 15:54

Motoru durdurduktan sonra anahtarın kontakta olup olmaması önemli değil. Kapıyı açınca cam motoruna giden elektrik kesilir. Kapıyı açmazsanız kontak anahtarı çekili bile olsa 2-3 dakika süreyle elektrik kesilmez.Wink

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti trifaze » 18 Ekm 2007, 16:06

valla bende bunu merak ediyordum
 bazen oluyor bazen olmuyor
trifaze
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BETBEYFUR » 19 Ekm 2007, 21:12

sevgili skoda auto kardeş yanlış hatırlamıyorsam kontak anahtarı elimde idi ben araçtan indim ve baktım sağ kapıda halen cam otomatiği çalışıyordu. kapılar açıkken kaç kez denedim cam elektriği gitmemişti kapı açık olduğu halde bunun standardını anlayamadım bir türlü herkese selam
BETBEYFUR
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 19 Ekm 2007, 21:14

Skodalar bazen sinyalleri yanlış algılayabilen Can-Bus sistemi ile çalışır. Sürüşü veya motoru etkilemediği sürece bence problem yaratmaz.... Standardı daha önce yazdığım gibi...

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BETBEYFUR » 19 Ekm 2007, 21:21

yok sorun açısından demedim bazen çok sinir bozabiyor camlar yarım kalınca her seferinde de anahtarı takıp cam kaldırmak zorunda kalıyorum acaba  acaba cam kaldırmalı bir alarmmı taktırsam ki ama imbolizer olunca alarmın pek manası olmayak ama arkadaşlar ne tavsiye eder acaba
BETBEYFUR
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir