skoda octavia 2004

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

skoda octavia 2004

İleti arınç » 20 Ağu 2006, 19:33

öncelikle böyle bir siteyi hazırlayan arkadaşlara  tşk.ederim.ben şubat 2006 eskişehirde octavia 2004 elegance bir araç aldım 21000 ytl.ye 49000km fiyat nasıl sizce.arabada kusur olarak tavanında önden taş sıçraması sonucu 2 tane ufak ezik var.

birde eskişehirde skodanın bayiliği ve yetkili servisi yok bununla ilgili şikayetimizi ciddiye alan bir yer var mı acaba??arabam krem ve koyu yeşil deri döşeme köpeğimden çekindiğimden kılıf almayı düşünüyorum önere bieceğiniz bir site???

ensonda motoryağını(5lt) 50ytl. ve yağ filitresini 15ytl.özel serviste değiştirtdim fiyat normalmi??özel servis fren biraz aşağıda tutmaya başlamış frenbalatalarını değiştirelim diyor frende biraz boşlukvar normalmidir yoksa gerçekten balataları değiştirmem mi lazım şimdidem cevaplayan arkadaşlara çok tşk.ederim

arınç
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gbasara » 21 Ağu 2006, 10:30

sevgili arınç,

aracın hayırlı olsun güle güle kullan. fiyat iyi. için rahat olsun. ön koltukların yan tarafında yan hava yastıkları var, eğer illa ki kılıf düşünüyorsan uygun olanı almalısın. Allah korusun bir kaza anında bunlar kılıf nedeniyle açılmaz. hem kılıf da taksan köpeğin ayak tırnakları için sence yeterli olur mu?

50-60 bin aralığında triger kayışını kontrol ettirmen senin yararına. bu çok önemlidir. ayrıca frenler disk fren olduğu için balatanın aşınması sonucu frenlerde boşluk olmaz diye biliyorum. bu daha çok kampana tip frenlerde oluyordu. elbette ki frenlerin aşınması olağandır. usta aşınmış diyorsa güvenmek zorundasın çünkü hayati parçalardır frenler. şunu da söyleyeyim, fren pedalının yumuşak olması ve sanki daha aşağıda tutuyor gibi boşluk olması durumu bende de var ama bu aracın orjinal hali. ABS fren sisteminde fren hassasiyeti sensörlerle belirlendiğinden, frene basma hızı ve sertliğine göre pedal sertliği değişir. boş bir yolda ani bir fren yapınca farkı daha iyi anlayabilirsin. hidrolik yağının seviyesine de bakılması gerekir.

gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti yonetici » 21 Ağu 2006, 16:03

Normalde balata aşındıkça pedalda bir boşluk oluşmaz otomatik olarak balata ile disk arasındaki mesafeyi koruyan hidrolik bir mekanizma var. Size boşluk varmış gibi gelmesine rağmen bu aracın normal halide olabilir. Frenleriniz iyi tutuyor ve rahat dozlandırabiliyorsanız sorun yoktur.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir