yolda gelen ses

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yolda gelen ses

İleti yexplorer » 06 Kas 2007, 02:12

arkadaşlar 2003 business var bende kitapçıkta araçın yola çıktıktan sonra kapıları kitleyeceği yazıyor. ama daha hiç olmadı sadece sol arka kapıdan uzaktan kumandayla açıp kapama sesi geliyor takılmış gibi herzaman değil ama. sizde böyle otomatik kilitleme olayı varmı?

bir diğer soru geçenler yoldaki kasise hızlı girmeden dolayı karteri deldim kaynakla halettim ama kafama amortisörler takıldı. forumdan takip ediyordum octilerin yere yakın olduğunu ama bu kadar da olacağını düşünemedim. araçlarınızda fazla bir yaylanma oluyormu amortisörün bozukluğu nasıl anlaşılr

yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti ünsal » 06 Kas 2007, 02:25

normalde kilitlemesi lazım serviste bilgisayarda baksınlar bir arıza olabilir(sigorta veya merkezi kilit arızası)
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti irfant » 06 Kas 2007, 10:16

[quote="yexplorer"]

arkadaşlar 2003 business var bende kitapçıkta araçın yola çıktıktan sonra kapıları kitleyeceği yazıyor. ama daha hiç olmadı sadece sol arka kapıdan uzaktan kumandayla açıp kapama sesi geliyor takılmış gibi herzaman değil ama. sizde böyle otomatik kilitleme olayı varmı?

[/QUOTE]

O özellik fabrika çıkışı olarak aktif değil. Servise yolunuz düşerse Vag-Com'a bağlatıp aktifleştirmen lazım.

Vag-Com kodu:

ANTI HIJACK
46 – Central convenience

10 - Adaptation
Channel 03 Auto Lock (auto locks car after 10mph)
Channel 04 Auto Unlock (unlock the car when u take the key out)

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti gelincik » 06 Kas 2007, 10:29

servise giderseniz 10 dk.bir işlem sistemi açarlar
gelincik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 06 Kas 2007, 10:42

ben açtırdım. 2 dk sürmedi bile. 20 km hıza ulaşınca kapanıyorlar. ama bir dezavantajı var. sürücü haricindekiler kapı kolunu iki kez açmak zorunda. bilmeyenler ilkinde varı yoğu asılıyorlar.neredeye kolu koparacak oluyorlar. ben dikkatli davranıp araç durmadan sol kapıdaki düğmelerden açıyorum. o zaman normal tek çekişle kapı açılıyor.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti loveskoda » 06 Kas 2007, 11:29

[quote="lazianke"]ben açtırdım. 2 dk sürmedi bile. 20 km hıza ulaşınca kapanıyorlar. ama bir dezavantajı var. sürücü haricindekiler kapı kolunu iki kez açmak zorunda. bilmeyenler ilkinde varı yoğu asılıyorlar.neredeye kolu koparacak oluyorlar. ben dikkatli davranıp araç durmadan sol kapıdaki düğmelerden açıyorum. o zaman normal tek çekişle kapı açılıyor. [/QUOTE]

LOLLOLLOL Gerçekten de insanlar asılıyo kolaLOL uyarmasam kırana kadar asılır şerefsizlerLOLLOL En iyisi durur durmaz açmak...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 06 Kas 2007, 11:31

[quote="yexplorer"] bir diğer soru geçenler yoldaki kasise hızlı girmeden dolayı karteri deldim kaynakla halettim ama kafama amortisörler takıldı. forumdan takip ediyordum octilerin yere yakın olduğunu ama bu kadar da olacağını düşünemedim. araçlarınızda fazla bir yaylanma oluyormu amortisörün bozukluğu nasıl anlaşılr[/QUOTE]
Eğer karter muhafazanız olsaydı karter delinmezdi...Confused

Amortisörlere ise bi bakın, yağ kaçırma gibi bişey yoksa sağlamdır...

Normalde bi problem olmaması lazım.
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 06 Kas 2007, 14:53

[quote="skoda-auto"][quote="yexplorer"] bir diğer soru geçenler yoldaki kasise hızlı girmeden dolayı karteri deldim kaynakla halettim ama kafama amortisörler takıldı. forumdan takip ediyordum octilerin yere yakın olduğunu ama bu kadar da olacağını düşünemedim. araçlarınızda fazla bir yaylanma oluyormu amortisörün bozukluğu nasıl anlaşılr[/QUOTE]
Eğer karter muhafazanız olsaydı karter delinmezdi...Confused

Amortisörlere ise bi bakın, yağ kaçırma gibi bişey yoksa sağlamdır...

Normalde bi problem olmaması lazım.
[/QUOTE]

cevap veren arkadaşara teşekkür ediyorum

ben de ona şaşırdım zaten korumada sadece eski çikler var yeni bir iz yoktu ama müşürün olduğu yerden 2 yarık vardı. koruma olmasaydı karter ezik büzük olacaktı heralde.

yağlanma yok ama biraz fazla yaylanıyor gibi geliyor bana enkısa zaman gösteriyim

yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

İleti octaviamania » 10 Kas 2007, 12:37

kapı kolları aynen arkadaaların dediği gibi problem...bilmeyenler asılıyoda asılıyo...valla bi gün kırılacak...yaylanma konusunda bende aynı fikirdeyim...amaortisorler cok yumusak..en ufak kasiste bile amortisöre yuk bindiğini hissediyorum.benim ustam bunun normal oldugunu cok yaylandığını söylemişti ama ben bu kadar beklemiyodum....bende de araba yaylanınca sağ arkadan sol öne doğru yaylanıyo ..hafiften hissediliyo.daha gösteremedik...patlak mı bilmiyorum....
octaviamania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 11 Kas 2007, 01:59

sert amortisör taksak negibi sakıncalıarı olur?
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir