Octavia Hakkında Bilgi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia Hakkında Bilgi

İleti fabialife » 07 Kas 2007, 23:28

[quote="Satuk_Buğra_Han"] Hepinizin aktardığı bilgilerden dolayı teşekkür ediyorum. Octavianın elegance modeli ile.. jettanın en full modelini kıyaslıyorum. Jetta 5,000 YTL daha pahalı... Toyota modellerinden avensisede baktığımda avensisin en alt dononımlısını alacağıma Octavianın en üst donanımlısını almak daha mantıklı geliyor. Octavia yı passatla kıyaslamayacağım. Ama forumlarda takip ettiğim kadarıyla passatıda aratmayan bir araç. Aynı donanımlı passatla arasında  20,000 YTL olunca... Megane-Focus-Astra-Civic-Jetta-Avensisin en alt donanımlısı aklımdan tamamıyla çıktı. OCTAVİA gerçekten iyice kafama yattı.  Saygılar.. [/QUOTE]

sevgili kardeşim; öncelikle oktavia elegans donanımının 1.6 mpi motor 102 beygir 8 valf ve 1.6 fsi motor 116 beygir 16 valf motor seçenkleri var sen bunlardan hangisini dikkate aldığını yazmamışsın her ikisininde kendine has bazı avantaj ve dezavantajları var ve ben fsi motoru tercih ederim.
ayrıca ben ve bazı arkadaşlar belirttik, sitedeki oktavia elegans ve diğer donanımları hakkında yazılanları aracı almadan önce okumadıysan mutlaka okumanı tavsiye ederim.
son birşey söyleyeyim oktavya performans arabası değil aile arabasıdır. senin araba kavramından ne beklediğini bilmiyorum yani oktavyadan spor araba performansı bekleme
(sitede gazı kökleyip virajlarda arkadan savurduğunu söyleyen arkadaşlar varda )
hangi arabayı alırsan al Allah kazasız belası güle güle gönlünce binmek nasip etsin önemli olan bu.

fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti Satuk_Buğra_Han » 07 Kas 2007, 23:32

[quote="fabialife"] [quote="Satuk_Buğra_Han"] Hepinizin aktardığı bilgilerden dolayı teşekkür ediyorum. Octavianın elegance modeli ile.. jettanın en full modelini kıyaslıyorum. Jetta 5,000 YTL daha pahalı... Toyota modellerinden avensisede baktığımda avensisin en alt dononımlısını alacağıma Octavianın en üst donanımlısını almak daha mantıklı geliyor. Octavia yı passatla kıyaslamayacağım. Ama forumlarda takip ettiğim kadarıyla passatıda aratmayan bir araç. Aynı donanımlı passatla arasında  20,000 YTL olunca... Megane-Focus-Astra-Civic-Jetta-Avensisin en alt donanımlısı aklımdan tamamıyla çıktı. OCTAVİA gerçekten iyice kafama yattı.  Saygılar.. [/QUOTE]

sevgili kardeşim; öncelikle oktavia elegans donanımının 1.6 mpi motor 102 beygir 8 valf ve 1.6 fsi motor 116 beygir 16 valf motor seçenkleri var sen bunlardan hangisini dikkate aldığını yazmamışsın her ikisininde kendine has bazı avantaj ve dezavantajları var ve ben fsi motoru tercih ederim.
ayrıca ben ve bazı arkadaşlar belirttik, sitedeki oktavia elegans ve diğer donanımları hakkında yazılanları aracı almadan önce okumadıysan mutlaka okumanı tavsiye ederim.
son birşey söyleyeyim oktavya performans arabası değil aile arabasıdır. senin araba kavramından ne beklediğini bilmiyorum yani oktavyadan spor araba performansı bekleme
(sitede gazı kökleyip virajlarda arkadan savurduğunu söyleyen arkadaşlar varda )
hangi arabayı alırsan al Allah kazasız belası güle güle gönlünce binmek nasip etsin önemli olan bu.[/QUOTE]

Güzel temennineleriniz için teşekkür ederim. Düşündüğüm elegance 1,6 115hp FSI modeli.. Spor araba istemiyorum zaten oturaklı, yol tutuşu olan , donanımlı ve konforlu araba arıyorum. Octaviada bunlara sahip sanırım. Saygılar..
Satuk_Buğra_Han
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabialife » 07 Kas 2007, 23:47

her şey gönlünce olsun.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti guvenxoca » 08 Kas 2007, 02:27

hocam octavia jetta ya 10 basar....
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti octaviaRS » 09 Kas 2007, 13:11

eğer komple bir otomobil istiosan octavia A5 çok iyi bir seçim elegance olanıda epey dolu zaten.hondanın motoru da iyidir ama sağlam deillerdir almanlar kadar.bide anlamıorum bazı arkadaşlar foruma skodacı olarakmı skodayı kötülemek için mi gelmiş anlamadım.hiç binmedii bilmediii otomobili yorumluuoo üzüntü verici bindii modeli yenilerle aynı sanıo galiba neyse uzatmıyım yeni passat eskisinden mekanik olarak kötü jetta ve octi ile aynı milletin çou bilmio eskisinde süperbde kullanulan mekanik var audi a6 da da.üçü arasından en uygun fiyatlısıda octaviaWink
octaviaRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 09 Kas 2007, 15:47

En iyisi ve avantajlısı Octavia...

Bu arada Yeni Civic de 4 yıldız. 5 yıldız değil.... Bkz. www.euro-encap.com

Octavia da 4 yıldız. Ama Skoda ların kaportası, göçüklere karşı falan çok dayanıklı. Honda kaportayı, Al. ve pilastik parçalardan yapıo...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 09 Kas 2007, 21:51

[quote="skoda-auto"]En iyisi ve avantajlısı Octavia...

Bu arada Yeni Civic de 4 yıldız. 5 yıldız değil.... Bkz. www.euro-encap.com

Octavia da 4 yıldız. Ama Skoda ların kaportası, göçüklere karşı falan çok dayanıklı. Honda kaportayı, Al. ve pilastik parçalardan yapıo...
[/QUOTE]

plastik olması daha iyi,darbe anında daha çok enerji emiyor,yanı sıra şehir içi ufak kazalarda esneyebildiğinden masraf çıkarmıyor...

ama bazılar abi bir koydum yeni honda dağıldı gibi cahilce konuşuyorlar o yönden kötü...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir