Skodanın klasik arızasıymış;)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skodanın klasik arızasıymış;)

İleti aydintoprak » 16 Arl 2007, 14:07

Arkadaşlar aracımın kışlık bakımlarını yaptırdıktan sonra dün yola çıktım. Uzun yol için hazırdım. Ancak klimam çalışmıyordu, olsun bu şekilde de giderim dedim, bir kez yola çıkmıştım ki hararet göstergem 130 derece oldu...Acil yardımı aradım, hemen çekici gönderelim hareket ettirme dediler... Ankara'nın 50 km dışına çıkmıştım, riski alarak tekrar servise gitmek için döndüm. hava soğuk olduğu için gösterge 130'u iki defa gördü, 90 ile 100 arasında değişti... (Umarım motor zarar görmemiştir.) Aracın su pompası arızalanmış. Çok basit bir malzeme plastik.. kırılmış... Triger kayışının olduğu yerde... Bayram öncesi yola çıkacaklar dikkatli olsun... Aşırı soğuk-sıcaktan arızalanabiliyormuş ve octavianın klasik arızasıymış.... Basit bir malzeme ama işçilikle birlikte parçası da çok pahalı...

aydintoprak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aydintoprak » 16 Arl 2007, 14:09

yanlışlıkla favorit'e yazıldı... admin octavia bölümüne taşıyabilir mi?
aydintoprak
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 16 Arl 2007, 14:24

öncelikle geçmiş olsun. ben aşırı sıcak ve aşırı soğuklarda çok kullandım arabayı. ama böyle bir sorunla hiç karşılaşmadım. -10 da olsa +40 da olsa 90 derecede sabit kalıyor. favoritlerin böyle yaptığını biliyorum. eski skodaların klasik sorunudur bunlar. klasik sorun diyen kişinin aklında hala eski skodalar vardır. sadece senin arbadan kaynaklanan bir sorun olabilir. klasik olduğunu zannetmiyorum. klimanda çalışmıyormuş zaten. zaten sorunlu çıkmışsın yola.
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 17 Arl 2007, 18:11

[quote="ali"]öncelikle geçmiş olsun. ben aşırı sıcak ve aşırı soğuklarda çok kullandım arabayı. ama böyle bir sorunla hiç karşılaşmadım. -10 da olsa +40 da olsa 90 derecede sabit kalıyor. favoritlerin böyle yaptığını biliyorum. eski skodaların klasik sorunudur bunlar. klasik sorun diyen kişinin aklında hala eski skodalar vardır. sadece senin arbadan kaynaklanan bir sorun olabilir. klasik olduğunu zannetmiyorum. klimanda çalışmıyormuş zaten. zaten sorunlu çıkmışsın yola. [/QUOTE]

Açık yolda ve sabit hızda, Favorit' in harareti de sabit kalıyor. ŞEhiriçinde dalgalanır, o da 90°C-130°C aralığı kadar yüksek değil.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti skodacı » 17 Arl 2007, 20:55

anlamadığım nokta neden her arızayı o aracın kronik bir sorunu olarak gösterilişi...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nuriatasoy » 17 Arl 2007, 21:46

[quote="skodacı"]anlamadığım nokta neden her arızayı o aracın kronik sorunu olarak gösterimesi...[/QUOTE]

Clap

en kolay yol çünkü. problemi anlatmaya kalksanız daha uzar iş bu laf daha kestirme
nuriatasoy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 17 Arl 2007, 23:17

[quote="nuriatasoy"][quote="skodacı"]anlamadığım nokta neden her arızayı o aracın kronik sorunu olarak gösterimesi...[/QUOTE]

Clap

en kolay yol çünkü. problemi anlatmaya kalksanız daha uzar iş bu laf daha kestirme
[/QUOTE]

her araçta sorun olur. haliyle bizim araçlarda da oluyor. hemen skodanın kronik sorunu... piyasada pek tanınmıyor ya, çamur atması kolay. millet pek bilmiyor  bu arabaları nasıl olsa.
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir