önden gelen ses

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

önden gelen ses

İleti ıbozan » 24 Arl 2007, 18:20

sevgili arkadaşlar,

2003 elegance'ın motor kısmından kayış sesine benzer ses geliyor,sabah ilk çalıştırmada çok bariz olan bu ses motor ısındıkça azalıyor ama yine de devam ediyor..

eğer yanlış ölçmediysem araba hızlansa bile bu ses sabit bir şekilde geliyor,şten dolayı fırsatım yok,birkaç gün snra gösterebileceğim,bir ön bilgi almak istedim...

teşekkür ediyorum

ıbozan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti dostmaster » 04 Oca 2008, 17:37

benimde bir sorum var arkadaşlar octovia a5 fsi elagance arabam var sabahları veya ilk çalıştırdığım an sanki dizel araba çalışıyormuş gibi ses veriyor 4 5 saniye sonra gidiyor bu ses nedendir acaba_?
dostmaster
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti selamx » 07 Oca 2008, 01:20

Merhaba,
Benim Ocatvia dan önce hyundai accent vardı. Aynı tür bir ses vardı. Debriyaj bilyesi değiştirmek gerekmiş. Değiştirdik ve ses gitti. Belki diyorum böyle bir durum söz konusu olabilir.
selamx
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 08 Oca 2008, 23:43

[quote="dostmaster"]benimde bir sorum var arkadaşlar octovia a5 fsi elagance arabam var sabahları veya ilk çalıştırdığım an sanki dizel araba çalışıyormuş gibi ses veriyor 4 5 saniye sonra gidiyor bu ses nedendir acaba_?[/QUOTE]sübapların üzerinde yağ basıncı ile çalışan yağ fincanı denilen sübap ayarlayıcı parçalar var bu parçalar zamanla yıprandığından yağ tutması süresi uzuyor buda sübapların sesli çalışmasına nede oluyor zararı yok keyfine bak
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

Octavia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir